Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 39

Tema: orelle ili val thorens

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ako hoces jeftinije onda orelle ako hoces bolje onda VT
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Da li je onda VT dobar izbor ako bih da skijam sve regije ili je bolje da tražim Les Menuires ili Meribel?
    Za obilaženje drugih dolina ti je svejedno da li si u VT ili LM, Meribel je najbolja dolina (strateški ) ali nije u ponudi udruženja/agencija..

    Što se tiče izbora VT ili Orelle Grazer je sažeo odgovor .

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Koliko je Orrele pogodan za slabije skijase .. jedna ski zezona ? Bitno mi je zbog devojke .. da joj ne budu preteske staze ?!

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ski pas obuhvata orrele i Val thorens a u VT ima dosta plavih staza. Sve u svemu, ja iskreno mislim da ne postoji skijaliste na svetu gde neko ne moze da se prilagodi bez obzira na znanje skijanja... Samo je pitanje koliko ce neko napredovati...

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Mislim da baš za slabe skijaše Orel nije idealna destinacija. Koliko god da u VT ima staza za svakoga, kada se ide iz Orela treba sići sa vrha Rozael odakle nije baš veliki izbor plavih staza. Ali nije to ni tako nepremostiv problem.

  6. #16
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Mislim da baš za slabe skijaše Orel nije idealna destinacija. Koliko god da u VT ima staza za svakoga, kada se ide iz Orela treba sići sa vrha Rozael odakle nije baš veliki izbor plavih staza. Ali nije to ni tako nepremostiv problem.
    Slazem se, ima jedna jedina plava koja je shirine puta za kola i na nekim delovima spaja se sa crvenom a na tezim deonicama odvaja se u taj kolski put Tuda moze svako da se spusti. Isto tako preko Rosaela ka ValTho postoji isto jedna jedina staza koja vodi ka Grand fond(Terrain parku) i odatle vec moze da se shara...

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    HVALA puno na odgovorima - preciznim, brzim ... !!!

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    16.12.2012
    Godina
    37
    Poruke
    2

    Podrazumevano Orelle za pocetnike

    Jel moze neko da mi priblizi malo bolje kako izgleda dolazaku centar Val Torensa i povratak u orelle. Vodim roditelje sa mnom, a keva mi je pocetnik skijas - " plug style ", pa se plasim kako cu da je sprovedem do tih laksih staza u centru Val torensa. ??? Hvala

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    16.12.2012
    Godina
    37
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Hvala GRIMANI na iscrpnom odgovoru ... Pozdrav

  10. #20
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    evo da podelim sa svima...mozda zatreba. Pitanje je bilo kako neiskusniji skijash da dodje do centra Valtho iz Orella pa evo




    Originally Posted by Grimani
    Nisam najbolje objasnio u postu koji si procitao. Sa crvenom stazom se ukrsta na delovima gde je crvena prilicno blaga i dosta je shiroka i to se desava sa vrha Breche De ROSAEL ka Orellu(dakle povratak). Ti uski putevi su uglavnom plava koja preplice tezu stazu zarad lakseg spustanja slabijih skijasa. Iskreno meni je to usko da picim ali ako ides u plugu nemash problema.
    Pokusacu sad da ti objasnim kako da dodjes do centra Val Thorensa iz Orella na dva nacina. To cu i obraditi u Photo Shopu.

    Iz Orelle gondolom 12-15 minuta skoro 5km izlazish i hvatash blizi sestosed(prvi) ROSAEL. Na vrhu pocinje skijanje. Spustas se plavom stazom(izuvijani put) CHAMOIS idesh tom stazom krivudavom i ukrstas se sa CRVENOM koju samo presecash popreko i nastavljas plavom. Dolazish do pocetka terrain parka PLATEAU. To cesh lako videti jer opet ukrstas se sa stazom i tu nastavljas stazom FOND pa nastavljas ZELENOM mislim da je Combe De Thorens. Stajesh odmah kod prve gusenice na nju gore i tu je trzni centar centralni deo sportski centar suveniri restorani...

    Druga putanja na vrhu PLATEAU nastavljas na tu stazu ne idesh na FOND prolazis pored Cime de Caron velike gondole(pre nje zeznut deo od 30 metara plava staza ali malo strmije, nista sto dobri stari plug ne moze da podnese) spustate se skroz do stanice CAIRN i ulazite u zgradu i birate LEVU zicaru iz zgrade. Gondola vodi u grad i tu cete morati malo peske do centra.

    Za povratak jedino mozes preko Grand Fond funitela a inace Val Thorens i tri doline su jedno od najbolje organizovanih skijalista. Na svakoj zici videcesh na trakama koje ogradjuju prostor da pise kuda mozesh dalje sa tom zicom. Npr u centru Valto pisace Orelle na nekima...
    Iz centra zica koja vodi ka Grand Fond: MOUTIERE
    Mozes i preko PORTETTE doci do Grand Fond.
    Kad se popenjete funitelom Grand F ne izlazitelevo nego desno videcete pisace a svi ce ici levo i nemojte za njima.
    Boismint zanimljiva zica preko puta CAIRNA...MORAIN isto dve plave staze...

    DOWNLOADUJ-visoka rezolucija...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •