Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Elan amphibio waveflex14 za pocetnika

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    23.09.2012
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Smile Elan amphibio waveflex14 za pocetnika

    Pozdrav svima!

    Nov sam na forumu i ovo mi je prvi post

    Kao sto i naslov kaze, nabavio sam preko jednog prijatelja glanc nove Elan amphibio wf14 za 200 evrica. Video sam da je ovde cena za te skije znatno veca a ponuda za kupovinu mi je zvucala dobro i resih da potrosim pare. E sad, ima jedan problemcic... Ja sam prosle godine prvi put u zivotu stao na skije! Ali cim sam prvi put stao na njih, zaljubio sam se u ovaj sport. Taj prvi put je bio katastrofa... padanje, udaranje u ljude... ludilo. Dobro sam ziv ostao i ja a i moji drugari koji takodje nikad nisu skijali. Medjutim, pred kraj dana smo ipak nesto ukapirali a sledeci dan je bio mnogo bolji. Bio sam na Kopaoniku 5-6 puta po jedan dan a stigao sam i do Boroveca da odem, takodje na jedan dan. Strasno sam se navukao i za to kratko vreme sam postigao da mi je spustanje sa vrha Kopa prava uzivancija.

    Ipak, jos sam ja zelen i pocetnik pa me interesuje, jesam li se zeznuo sa ovim skijama? Visok sam 173, imam 80kg ali imam dosta i kondicije za trcanje sto je verovatno dobro i za skijanje. Skije su duzine 168 i pretpostavljam da bi bilo dobro da su malo krace ali sta da se radi... nisam mogao da biram.

    I jos nesto. Znam da za pancerice vazi pravilo probaj, probaj i probaj ali ipak, imate li neku preporuku za neke koje su za siru nogu? Velicina 42 mi odgovara ali sa sirinom imam problem.

  2. #2
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Pozdrav i tebi.

    Samo kratko oko veličine pancerice, ostalo će kompetentniji (od Flekse, suvlasnika Elana , pa do Triglava).
    Možda da više pažnju obratiš na tzv. "Mondo point" mjeru, sa njom ćeš smanjiti potencijalnu grešku u izboru veličine, tačnije dužine . A i grubu mjeru širine uglavnom možeš naći u opisima pancerica koje budu uži izbor.
    Za početak sam "premjeri" stopalo, ako imaš šansu negdje da uradiš elektronsko mjerenje bilo bi korisno.

    Srećno.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    23.09.2012
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru. Neznam sta je to "Mondo point" ali cu sad malo prelistati po internetu i nadam se nauciti sta je to. Stopalo sam ja merio lenjirom i duzina je 245mm. Ja oduvek nosim 42 ili eventualno 41. Noge su mi malo "sklepane", palac mi je kraci u odnosu na prst do njega a stopalo u vrhu malo sire tako da manji broj nikad nisam mogao da nosimi ako palac ne udara u vrh. Zadnji put kad sam iznajmljivao opremu sam uzeo neke pancerice sa kojima sam se razvalio jer su bile totalno tesne a broj 42. A je li pametno da uzmem nesto polovno?

  4. #4
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ne znam koje marke cipela mozes da nadjes, recimo na Atomic sajtu imas selektor i mozes da izaberes "wide". Ova izgleda OK ali opet, svodi se na probanje. Evo i kod Salomon-a, kad izaberes "Specification" na dnu strane. Evo ti ovde tabela, verovatno ti treba 27 ili 27.5 a sirina 102 pa navise.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Samo da ti kazem da pancerice ne trebaju da budu tesne ali ni siroke, tako da ako trazis pancericu da bude udobna kao AirMAX, zaboravi Mene su moje nove pancerice prvi dan ubijale jer sam krvnicki stezao ali kad sam popustio za po jednu kopcu, to je bilo to. Cisto da znas, Fischer ima pancerice za ovu god gde kad odes da kupujes, prvo stavljas nogu da ti vakum oblikuje lajner prema tvom stopalu. Ako si iz BG-a, odi do i-gore i probaj recimo http://www.fischersports.com/en/Alpi...-Hybrid-9-PLUS pa ces da vidis da li odgovara...

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    23.09.2012
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Znaci za pancerice mi nema pomoci. Probaj, probaj i probaj. Pa dobro, videcu sta i kako. Nego mi je malo problem jer sam daleko od Beograda. Ja sam iz okoline Leskovca a ovde i nema nekih prodavnica. Neznam u Nisu da li ima nesto. Bilo je prosle godine nesto u Metrou ali sad nema, verovatno jer jos nije pocela sezona. A niko nista ne kaze za skije. Oce li to da mi odgovara ili sam se zaj...? Jos mi nisu stigle, trebalo bi za nekih desetak dana kad dodje drug iz Austrije da mi ih donese ali ja sam vec dao pare tako da je to kupljeno. Znam, sad je kasno al me bas interesuje vase misljenje.

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Nisi se zajebao... Ja sam naucio da skijam pre dve god a prosle god sam kupio Fischer Progressor 8+ i mnogo mi je bilo lakse da skijam nego na onim rental... Sto se tice pancerica, iskreno ne znam koliko para hoces da das ali kad budes hteo da kupis, poneses pare, dodjes jedan dan u BG, probas i kupis Javi se ako budes dolazio, odvescu te ja tamo gde znam da ima ali sacekaj jos mesec dva dok izadju u prodaju... Ali po meni, mnogo je bolje dati vise para za odgovarajucu pancericu nego za skije...

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    23.09.2012
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru. Ma ne bih voleo da dam neke velike pare. Čak razmatram i nešto polovno ali videću. Ima još vremena dok ne padne sneg. Zato se raspitujem da vidim šta i kako. Mada, jedne nove pancerice bi mi baš legle :-)

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    30.12.2011
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od usilic Pogledati poruku
    Znaci za pancerice mi nema pomoci. Probaj, probaj i probaj. Pa dobro, videcu sta i kako. Nego mi je malo problem jer sam daleko od Beograda. Ja sam iz okoline Leskovca a ovde i nema nekih prodavnica. Neznam u Nisu da li ima nesto. Bilo je prosle godine nesto u Metrou ali sad nema, verovatno jer jos nije pocela sezona. A niko nista ne kaze za skije. Oce li to da mi odgovara ili sam se zaj...? Jos mi nisu stigle, trebalo bi za nekih desetak dana kad dodje drug iz Austrije da mi ih donese ali ja sam vec dao pare tako da je to kupljeno. Znam, sad je kasno al me bas interesuje vase misljenje.
    U Nisu imas lepu ponudu u Planet bike i Intersportu, s tim sto je jos rano, inace metro ima vrlo losu ponudu, barem do sada

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    23.09.2012
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Nisam znao to za Planet bike i Inter sport. Uh, jedva čekam sneg...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •