Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 39

Tema: Teren pod kasetnim bombama

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Slažem se sa akoletom da ova fotografija nema nikakvog smisla. Čak sam pomislio da je montaža. T
    Ja sam pre 15-tak dana prospartao tuda uzduz i popreko. Nijednog znaka nema tamo trenutno...

  2. #12
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Mislim da je problem sa minama na Pancicevom Vrhu, deo do radara prema granici (neki je zovu administrativnom) a ne na Suvom rudistu.

    Tako da skijasi nisu ugrozeni, mada je vrh krcmara samo na par desetina metara od tog podrcuja.

    Deo izmedju Duboke i Krcamara je isto bio kontaminiran, ali navodno je očišćen. Siguran sam da na trasi žice nije preživela ni jedna mina, ali po šumi je sve moguće....

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Možda je najbolje da se neko u ime foruma zvanično obrati SS povodom ovoga. S obzirom da se radi o izuzetno ozbiljnoj stvari mislim da nema mesta ličnim mišljenjima, procenama i pretpostavkama jer očigledno niko od nas ne zna ništa po ovom pitanju. Sve da je neko i upućen mislim da je potrebno da dobijemo zvanični odgovor od zvaničnih službi.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ja sam ove godine najvise skijao na Krcmaru...kontam da je onaj deo koji smo prelazili da stignemo do krcmara bio najugrozeniji, oni puteljci kroz sumu. :( Zasto ustvari zvanicno Krcmar ne radi ?
    http://www.skijanje.rs/forum/image.php?type=sigpic&userid=1968&dateline=1331656  964

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Ako mislite na ovaj puteljak trebalo bi da je bezbedan ili mu bar količina snega pravi dobar tampon.
    To se može videti iz ove slike koju prilažem.
    Staza (ne)zvanični put je baš dobro bio išaran tragovima skija.
    Bogami korišćen je i levak za off između krčmara i duboke.
    Mada i sada na sajtu skis.rs je ucrtan ovaj put ali ovo sa kasetnim pozdravima iz amerike, bi mogao
    biti razlog zašto ga pošteno ne neprave i zašto stalno piše zabrana. Taj bi put trebalo da bude iznevelisan očišćeno od rastinja i sa širinom da tabač može proći.
    Priložene slike Priložene slike
    ________
    Akole

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako je ugrožen Pančićev vrh (ima zaostalih kasetnih bombi) onda je ugroženo i sve što se nalazi ispod (u "slivu"). Ako je i očišćen donji deo niko ne može garantovati da ih sada nema - vodena bujica na proleće uvek može da ih donese. To se nažalost dešavalo, primer: poljoprivrednik obrađuje baštu svake godine, i jedne ga raznese kasetna bomba koju je donela prolećna bujica :(.

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Mislim da je problem sa minama na Pancicevom Vrhu, deo do radara prema granici (neki je zovu administrativnom) a ne na Suvom rudistu.

    Tako da skijasi nisu ugrozeni, mada je vrh krcmara samo na par desetina metara od tog podrcuja.

    Deo izmedju Duboke i Krcamara je isto bio kontaminiran, ali navodno je očišćen. Siguran sam da na trasi žice nije preživela ni jedna mina, ali po šumi je sve moguće....
    I ja koliko znam, tako je.

  8. #18
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Mislim da je problem sa minama na Pancicevom Vrhu, deo do radara prema granici (neki je zovu administrativnom) a ne na Suvom rudistu.

    Tako da skijasi nisu ugrozeni, mada je vrh krcmara samo na par desetina metara od tog podrcuja.

    Deo izmedju Duboke i Krcamara je isto bio kontaminiran, ali navodno je očišćen. Siguran sam da na trasi žice nije preživela ni jedna mina, ali po šumi je sve moguće....
    Prebledeo sam kada sam cuo da to nije ocisceno od mina !

    Proslog leta sam sa decom i zenom sve to prepesacio( duboke, krcmar, centar, suvo rudiste iz duboke do bele reke pa uz gvozdac, ...) i jos smo se pentrali na gadjani radar(imam slike sa istog) od kog je ostao samo deo konstrukcije. Do tog radara smo se penjali iz pravca Nebeskih stolica tj. od pravca administrativne linije. Dosli smo i skoro do samog Pancicevog, ali je isti ogradjen duplom zicom jer je u sklopu vojnog objekta.
    Tu su i vojne kamere i posle 2 min. je dosao oficir i rekao samo da nije dobro da budemo tu jer jos ima nekog zracenja od bombardovanja.
    Rekoh OK odmah idemo i da ne bi isli opet okolo pitah da li je OK da odmah tu presecemo na dole kroz siblje do Krcmara. Na to mi je rekao da nije preporucljivo jer ima dosta zmija i to sarke.
    Posto smo gadljivi na zmije(ja posebno) pitah ga da li moze da nas putem provede kroz kasarnu da izadjemo odmah na izlaznu duboke sedoguza.
    Odgovor je bio NIKAKO civili ne mogu tuda, jer moze da odgovara staresinama, jer sve kamere snimaju.
    Okrenuh se i nazad istim putem kroz duboku travu sa troje dece i zenom koja me psuje kako sam je nagovorio da se pentra tuda sa decom.
    I sa strahom od samo zmija.
    Znaci oficir silni ni jednog trenutka nije pomenuo KASETNE BOMBE i znajuci za iste vratio je troje dece da mu traze iste!
    Ne mogu da verujem da postoje takvi ljudi !!!
    Hvala Bogu pa ni jednu nismo nasli !
    Inace nisam video ni jednu tablu sa upozorenjem na bombe.

    A od onih tragova u levku zimus ispod Pancica dobar broj je i mojih.

    Poz

  9. #19
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako je ugrožen Pančićev vrh (ima zaostalih kasetnih bombi) onda je ugroženo i sve što se nalazi ispod (u "slivu"). Ako je i očišćen donji deo niko ne može garantovati da ih sada nema - vodena bujica na proleće uvek može da ih donese. To se nažalost dešavalo, primer: poljoprivrednik obrađuje baštu svake godine, i jedne ga raznese kasetna bomba koju je donela prolećna bujica :(.
    +1
    potpisujem...

  10. #20
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Citam sve ovo i ne mogu da verujem,pa mi 13.godina izigravamo glinene skijase.Samo fali da lansiramo novu skijasko disciplinu,SRPSKI RULET!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •