Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 39

Tema: Teren pod kasetnim bombama

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Teren pod kasetnim bombama

    Ovih dana u medijima vidim slike po kojima bih rekao da je to područje blizu izlazne stanice Duboka i označeno nekim neuglednim znakom koji sam siguran da zimi prekrije sneg, a evo šta jutros pročitam "U blizini mesta gde se kriju bombe prolazi veliki broj meštana koji beru šumske plodove, a zimi i mnogo skijaša. To je osnovni razlog razminiranja ovog dela planine". Kao šlag na torti tu su "performanse" tih kasetnih bombi: "Kasetne bombe razaraju oklop borbenog vozila i na 15 metara udaljenosti. Delovi žutih ubica probijaju čelik deblji od šest milimetara na 11 metara, dok je bezbedno rastojanje za pešadiju na čak 150 metara od mesta eksplozije." Da ti se digne kosa na glavi...

    Do juče sam mislio da je taj deo koji je pod minama nedostupan civilima. Da su ga nadležni označili i ogradili, i na neki način zabranili pristup tako da ne postoji mogućnost nesrećnog slučaja. Međutim, kada sam sve ovo video i pročitao ozbiljno sam se zapitao da li sam ispao naivan misleći da je naša zemlja Švajcarska a ne Srbija i da je vrlo moguće da nadležni sve to shvataju olako i pristupaju problemu neozbiljno, stavljajući živote civila na kocku, a vodeći se filozofijom "a valjda neće..."

    Još uvek ne želim da verujem da bi se neko igrao životima tolikih ljudi, ali to u ovom podneblju ne bi bio ni prvi ni poslednji put pa možda treba zvanično kao najveći forum koji okuplja skijaše iz Srbije da zatražimo neko objašnjenje i informacije od nadležnih institucija.

    Da ne shvati neko pogrešno, nije mi namera da stvaram bilo kakvu paniku, ali da li može neko posle svih ovih informacija iz medija da tvrdi da je apsolutno sigurno gore, makar i samo u tom delu koji zimi koristimo.

  2. #2
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Secam se da sam video znakove u sumi, ka Krcmaru sa zice Duboka, u onom donjem delu prosle godine a i par ludih koji su skijali izmedju stubova...

  3. #3
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ja skijao i izmedju stubova i po staroj dubokoj
    A skijali su ljudi tuda i dok je Krcmar bio zatvoren zbog kasetnih bombi, sad da li smo svi imali srece(dosta ljudi prodje tuda svaki dan) ili su bombe iza ogradjenog(gore ka opservatoriji) dela ko ce ga znati.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #4
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Tuzno je sto smo svi skijali tuda ispod stubova. Ove godine su nas terali par puta ali nisu govorili nista u vezi bombi. Da su bar jednom spomenuli nebi bilo potrebe da nas opominju Dok Krcmar nije radio spartao sam sa zice Duboka do Krcmara cesto a pitanje je da li bi to o5 uradio...

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Sankcija za vožnju van uređene staze ne bi trebalo da bude smrtna kazna

    Sem toga, o kakvim se napravama radi ispada da mogu i same iz čista mira da se aktiviraju "ako se poklope zvezde", a onda sve u radijusu od 150m ode u...

    Ti ljudi stvarno nisu normalni ako dozvoljavaju da skijamo na par desetina metara od kasetnih bombi.

  6. #6
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    35
    Poruke
    156

    Podrazumevano

    Ja sam ustvari najvise skijao krcmar... katastrofa...

  7. #7
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Sankcija za vožnju van uređene staze ne bi trebalo da bude smrtna kazna

    Sem toga, o kakvim se napravama radi ispada da mogu i same iz čista mira da se aktiviraju "ako se poklope zvezde", a onda sve u radijusu od 150m ode u...

    Ti ljudi stvarno nisu normalni ako dozvoljavaju da skijamo na par desetina metara od kasetnih bombi.

    Nije bas tako strasno, te bombice koje preostanu (koliko se secam to sto je bacano ima valjda 200 bombica u sebi, svaka recimo po pola kila eksploziva) su opasne do nekih 20ak metara. Veci je problem sto ih oko 5% ne eksplodira znaci od svake bacene, 10 bombica mora da se pocisti. Ne znam koliko su ih bacili ali i jedna je mnogo...


    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Tuzno je sto smo svi skijali tuda ispod stubova. Ove godine su nas terali par puta ali nisu govorili nista u vezi bombi. Da su bar jednom spomenuli nebi bilo potrebe da nas opominju Dok Krcmar nije radio spartao sam sa zice Duboka do Krcmara cesto a pitanje je da li bi to o5 uradio...
    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Ja skijao i izmedju stubova i po staroj dubokoj
    A skijali su ljudi tuda i dok je Krcmar bio zatvoren zbog kasetnih bombi, sad da li smo svi imali srece(dosta ljudi prodje tuda svaki dan) ili su bombe iza ogradjenog(gore ka opservatoriji) dela ko ce ga znati.
    Svaka cast za ovo. Moji dani skijanja van staze su zavrseni tamo negde 1993. Voleo bih da nadjem tipa koga sam gledao kako pada, pravi salto (vise kolut u napred) i zavrsava sa glavom tik do drveta. Na svu srecu video sam kako ustaje ali ga nisam vise video kako skija tuda...


    Nadam se da je prostor oko stubova cist. Zica Duboka je definitivno stavljena kasnije, pretpostavljam da su i stubovi novi pa se dovoljo ljudi setalo tuda da aktivira ili bar vidi ako je nesto ostalo...

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Da ova gore slika što je Grimani postavio prikazuje u krupnom planu Pančić Expres i desno Duboku ako se ne varam.
    Pretpostavljam da je znak bio okrenut tako da oni koji krenu od žičara ka kupoli vide znak a ne ovako kako ga vidimo na slici
    Najverovatnije autor slike je želeo da postigne bolji efekat te je malo rotirao znak. U suprotnom bi stvarno svi koji se muvamo oko izlaznih žičara bili u opasnosti.

    Svakako je pitanje za Skijališta Srbije, od kojih kupujemo SkiKarte, koliko smo bezbedni od kasetnih bombi na trasama koje pokrivaju ski staze, ski putevi i same trase žičara.
    ________
    Akole

  9. #9
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    jbt ja sam bas tuda (Grimanijeva slika) prolazio prosle godine...Bez skija,u pancericama,cisto da odsetam do rupe i vidim pogled,jer nisam tuda prolazio skoro 15 godina

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Slažem se sa akoletom da ova fotografija nema nikakvog smisla. Čak sam pomislio da je montaža. Tuda gde je taj znak prošle su stotine hiljada skijaša a lično sam prošao bar 20 puta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •