Strana 14 od 16 PrvaPrva ... 41213141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 153

Tema: Mariborsko pohorje

  1. #131
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    Planiram sa porodicom da idem u Maribor za novogodisnje praznike u hotel Arena**** koji je valjda tacno ispod staze. Zanima me od nekoga ko je bio, kakva je ponuda vanskijaske zabave u Mariboru (cerkica ima nepune 3 god)? Sto se skijanja tice, ove godine samo ja bordujem, pa cu se vec nekako snaci.

  2. #132
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Igi Pogledati poruku
    Pozdrav svima,

    Planiram sa porodicom da idem u Maribor za novogodisnje praznike u hotel Arena**** koji je valjda tacno ispod staze. Zanima me od nekoga ko je bio, kakva je ponuda vanskijaske zabave u Mariboru (cerkica ima nepune 3 god)? Sto se skijanja tice, ove godine samo ja bordujem, pa cu se vec nekako snaci.
    Imaš u hotelu fitness, wellness, u hotelu Habakuk i bazene...a do grada ti je 5 minuta sa kolima i tamo imaš, ako ne šta drugo, Europark (shopping centar), a sa ostalom zabavom je tako-tako mada si ti baš preko nove godine, pa če biti velika fašta u centru grada i sigurno još jedna na vrhu Pohorja na gornjoj postaji gondole...

  3. #133
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Kao sto sam na temi o Rogli napisao proteklih dana sam posetio Mariborsko pohorje. Moram da priznam da sam ocekivao mnogo vise. Popevsi se gondolom prvo sam se odlucio za staze Videk, Partizanka, Ruska... Moram da priznam da sam tog prepodneva mnogo vise radio na svojim rukama, nego na skijanju, jer je veslanje bio moj primarni posao. U nekim momentima sam mislio da sam zalutao na ski trcanje, ali dnevni ski pas od 29.5 evra u mom dzepu me je opiminjao da sam ipak dosao na skijanje. Infrastruktura: stari dvosed i sidra. Do sestoseda nisam stigao, a zeleo sam, ali nije bilo vise snage u rukama. Same staze su jako kratke i blage iako su sve okarakterisane kao crvene. Nedostatak snega na njima je vidljiv na mojim skijama. Plave staze nisu staze vec spojnice, precice, koje od skijasa ocekuju mnogo snage u rukama.

    Sa druge strane situacija nesto bolja. Crna staza zatvorena, kao i deo staze 5a od pocetka cetvoroseda do arene (dvosed od arene nije ni radio). I pored toga na tom delu skijalista je moglo da se skija, izmedju cetvoroseda i do pocetka gondole. Tu postoji par varijanti staza na kojima covek moze da uziva. Staze su tu bolje, bilo je i nesto vise snega pa se i skijalo, a cetvorosed je bio pravo osvezenje u odnosu na sidra iz prepodnevne avanture.

    Moram da priznam da mi je Kopaonik nedostajao (i pored svih mana koje su nam dobro poznate i koje mi isticemo kad god imamo prilike), jer po mom, skromnom, misljenju Kop je za klasu (da ne bi preterivao pa kazem i dve) bolji od pohorja. Mislim da je mnogo bolje jos malo produziti put i uzivati u nekom austrijskom skijalistu ako zelimo da skijamo van Srbije.

  4. #134
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    "...prvo sam se odlucio za staze Videk, Partizanka, Ruska..."

    Nazalost los izbor, jer su te staze dosta nepovezane. Kad si vec dosao do Ruske, sestosjed ti je bio pred nosom...

    Najbolja varijanta je ujutro se cimati oko gonole i onog cetverosjeda, pa oko 11 - 12h kad se ove vec pokvare, preci ski busom na Areh i staze oko onog sestosjeda.

    Prelazak "pjesice" sa kraja na kraj je patnja.

    Povratak je dosta bolji, ali opet imas malo veslanja, ali ipak prihvatljivije (~40min). U toj varijanti mozes "ovjeriti" Videc i Partizanku.

    Slazem se da se iz Beograda ne isplati ici na Pohorje, jer za dodatni 1-1.5h voznje vise imas Gerlitzen, Nassfeld, BKK.

  5. #135
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Evo i malo slika sa prethodnog vikenda...
    Priložene slike Priložene slike

  6. #136
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Kakva je cena ski passa na Pohorju van glavne sezone odnosno posle 04.03. , nema nikakvih informacija na zvanicnom sajtu ?

  7. #137
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

  8. #138
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Lightbulb

    Šta je propalo??

  9. #139
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Šta je propalo??
    Pa ski centar...očigledno ide sve u stečaj, što znači, da ove sezone nečemo skijati na MB Pohorju.....e doovde su nas dovukle banke i tajkuni....mamicu da jim j...m....Pohlep ljudi nije bez veze jedan od 7 smrtnih grehova.....ma Šabani smo, da večih nema.....

    http://www.24ur.com/novice/slovenija...zi-stecaj.html

  10. #140
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Žao mi je da to čujem

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •