Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 55

Tema: Povraćaj poreza (Tax refund)

  1. #41
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Nekada davno postojao je prodavac ski opreme na ebay koji je uredno vraćao porez, isporuka u D, račun na moje ime i adresu, ovjera na granici (ponekad nije trebao čak ni formular, samo račun ovjeren pečatom EU carine) i ljudi uplate lovu. Čovjek je bio korektan i što je još važnije, imao je kvalitetnog knjigovođu. Tako se porez mogao vratiti i za ostale vrjedinije stvari, ne samo ski opremu.
    Na žalost, dugo nisam uspio naći prodavca koji je spreman na ovakve kombinacije. Razlog je izleda što neće da se maltretiraju sa nama, izgovori su razni, npr: porez vraćamo samo ako je isporuka van EU, ne vraćamo porez uopšte, neki ne odgovore na upit a neki odgovore vrlo kratko i jasno - NO (velikim slovima).
    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    da li ja u naredna tri meseca ili mozda pre mogu da izadjem iz SRB i prilikom povratka prilozim taj rachun i uspem da uzmem povracaj tog EU PDVa?
    Treba malo truda ali ovo se može uraditi. Pravo pitanje ide tvom prodavcu, pitaj prodavca da li hoće da ti vrati porez, objasni mu da će roba izaći iz EU i da će račun imati pečat EU carine. Neka provjeri sa knjigovodstvom da li mu treba poseban formular (iako je i račun dovoljan). Ako on pristane onda ovo vozanje skija dva puta preko granice ima smisla.

  2. #42
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Prilikom kupovine potrebno je da prodavac popuni formular za tax refund u kome se nalaze i podaci iz tvog pasoša. Na stranu što prodavac neće videti tvoj pasoš (možda i nađeš nekog ko hoće da popuni formular sa tvojim podacima na "majke mi"), na granici mora taj formular da se overi prilikom iznošenja skija iz EU a to bez pasoša ne znam koji će Mađarski ili Hrvatski carinik da uradi. Možda možeš da sačekaš taj bus sa one strane, uđeš u njega, overiš papire na granici i uđeš u SRB. Ali treba da organizuješ randevu sa autobusom, da uopšte hoće da te primi itd.
    Velika komplikacija sa veoma slabim šansama da se uopšte organizuje.
    Da ne govorim da krenu naši carinici da te "zrače" da platiš dažbine našoj državi...
    Hvala ti za info...sto se podataka tiche to bi bilo reseno cak su iz te prodavnice rekli da posaljem pechatiran rachun postom i oni bi vratili taj VAT...

  3. #43
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Bobo to mi reci
    ovaj iz prodavnice bi to vratio na rachun sa kojeg je i placeno tako je rekao...
    gledam sad na ovom global blue
    Tax Free Form
    ●The Form is valid for 4 years after the issuing date.
    ●The Form must be duly stamped by the German or any other EU country customs within 3 months following the month when the Form was issued
    ●Original receipt/invoice must be attached to the Form. All articles must be specified in detail.
    dakle imam 3 meseca da izadjem i vratim se...

  4. #44
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ali nemoj da zaboraviš da prilikom izlaska iz EU carinik (mađarski, hrvatski...) može da ti traži da vidi robu koju iznosiš pre nego što ti overi račun.

  5. #45
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Ako ideš na Global Blue onda će ti +/-30% uzeti za proviziju. U tom slučaju lovu ne dobijaš od prodavca već od Global Blue partnera ( obično je to neka banka a možeš pare uzeti i u njihovim kancelarijama koje su obično na većim graničnim prelazima). Ne preporučujem zbog ovih 30%.
    Ako sam dobro shvatio, prodavac će ti izaći u susret i uplatiti lovu direktno na račun, to znači da ti ne treba Global Blue obrazac i ne spominji ga prodavcu.

    Kao što sam već rekao, dovoljan je i ovjeren račun ali ako baš hoćeš siguricu onda ti treba formular "Ausfuhr- und Abnehmerbescheinigung für Umsatzsteuerzwecke bei Ausfuhren im nicht kommerziellen Reiseverkehr", njega treba popuniti i ovjeriti ga zajedno sa računom na carini, pošalješ prodavcu nakon ovjere i čekaš pare.

    Znam, sada ćeš pitati:"Gdje da nađem jebeni formular?"
    http://www.zoll.de/SharedDocs/Downlo...ublicationFile

    http://www.zoll.de/DE/Privatpersonen...ufen_node.html
    http://www.zoll.de/EN/Private-indivi...ping_node.html

    Mene interesuje koji je to prodavac, bilo bi lijepo da to podjeliš sa nama.

  6. #46
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Imacu robu sa sobom dok budem ovo chinio. Iznecu pa cu ponovo uneti tako da mozda mogu da prijavim na nasoj carini kad budem izlazio.
    Glava mi buba sve vishe i vishe samo da uzmem vise te skije...
    Sto se prodavnice tice naleteo sam na Ebay-u pa smo poceli da kontaktiramo preko emaila...ostavio nam je u stoku dva para skija(2 meseca) i montirace vezove...ispao je extra fer uzimajuci u obzir i cenu.
    Mislim da su u MUnsteru...neki grad na severu SKIOASE shop mislim da ima i na facebooku....

  7. #47
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Citam oko povracaja poreza, ali imam i jedno pitanje, recimo ukoliko skije kupim u Hrvarskoj, jel moram da placam carinu i porez kad ulazim u nasu zemlji ili to moze da se izbegne?

  8. #48
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Sve zavisi od sreće, skije nije lako sakriti.

    Generalno, možeš da uneseš, bez carine, robu do 100€.

    Na granici, carinik će te pitati da li imaš neku robu da prijaviš. Ako kažeš NE, možda te pusti, a možda i odluči da zaviri u gepek. Ako si rekao da nemaš robe vrednije od 100€, a on je nadje, onda si u carinskom prekršaju=carina+kazna.

  9. #49
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    carina i porezi okvirno idu 30% na cenu skija?

  10. #50
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Ako imaš račun, carina 10% od osnovice i pdv 20% na osnovica+carina.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •