Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Pripreme pred sezonu

  1. #21
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    http://www.facebook.com/prosirenicrossfit/notes

    Radi se, vežba se, tempiram formu, nadam se da ću napredovati !!!
    Ovo je super. Znam da u Nisu ima crossfit i znam da ide jedan lik ali ne znam da li ima skicrossfit. Bilo bi super da ima. Ako neko zna neka napise gde ima. U cemu je razlika izmedju crossfi-a i skicrossfit-a? Jel se ovo sve pise spojeno ?

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    power plate za izdrzljivost i nintendo wii fit za balans

    nema se vremena za teretanu
    To sam negde video da ima power plate priprema za ski sezonu. Koji su tvoji utisci i iskustva?
    Izmenio/la Tadija_91; 22.11.2012 u 23:38.

  2. #22
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    To sam negde video da ima power plate priprema za ski sezonu. Koji su tvoji utisci i iskustva?
    Ne znam da li si ikad imao prilike da probas, super je za zatezanje misica ali ne daje kondiciju, nisu aerobne vezbe. Dosao sam na ideju jer misici bole na identican nacin, onaj osecaj kao da gori vatra u nogama. Probao sam malo u februaru, poucen prethodnim iskustvom (jeziva upala misica a samo je radio Karaman Greben, jasno ti je koliko nisam imao kondicije) i bilo je bolje. I dalje upala ali ne tako strasna. Sad sam krenuo pre jedno mesec dana pa videcu, uz malo srece reci cu ti za mesec dana da li je vredelo.

    Nekoliko saveta, ako probas, radi na najtanjoj podlozi i bos, patike ublazavaju efekat. Da pojasnim, baza masine je kao smirgla i dobijes tri gumene podloge razlicitih debljina koje se stave pa onda stanes na njih. Ako nema ovih podloga, ni slucajo bos na masinu. Jako je bitno kakav stav zauzmes i blago se pomeraj dok ne vidis da najvise boli. Tek onda je dobro . Nikad ne ispravljaj zglobove, uvek blagi ugao i naravno, ako ne trpis vibracije, zaboravi na power plate.

    Mi imamo my3, koji je kucna varijanta, teretane obicno imaju vece koji mogu da budu jos suroviji. I pazi se prvi put, mozes da dobijes uzasnu upalu misica.

  3. #23
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Nisam nikad probao. Nadam se da cu uskro da probam jer ima bas na kolektivi i takvim sajtovima za grupnu kupovinu neki popusti. Hvala puno na informacijama i savetima

  4. #24
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    teretana, teretana, teretana!
    Plazma, mleko i 1000 i 1000 sklekova
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #25
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    stepenice u zgradi po 2 stepenika korak uz stepenice(brzi hod - ne trčanje jer mi se zavrti u glavi do 5.sprata), a silazak niz stepenice je slalom, tj. odskok sa jedne i doskok na drugu nogu na stepenik niže sa pridruživanjem prve i kad crknem na stepenicama(5 x 14 spratića + 1 x 5 spratića sprint-na povratku u stan) sve to bez trenutka pauze,ide 2 min. istezanja i nastavljam sa vezbama u stanu, evo neke: trcanje u mestu sa visoko podignutim kolenima 1min.; makazice 1 min. ; polučučanj statični (potkolenica i butina pod skoro pravim uglom) takodje 1 min. ; trbušnjaci ; sklekovi ; skokovi u vis iz punog cucnja pa sve to po 2-3 puta plus jos neke vežbe za kičmu.
    Ovih dana treba još da ubacim i preskakanje ski stapa položenog na visini od 20-30 cm frontalno i bočno po 1 min. serija ( slicno ima na videu ranije okačenom u ovoj temi).
    Još samo da smanjim ždranje slatkiša, čvaraka, slaninice,pršutice i ostale zdrave hrane i biće OK

    Dakle sve je besplatno i ne gubi se vreme na odlazak i dolazak iz teretane.


  6. #26
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Uh, vi bas to ozbiljno radite
    Ja se sada (ponovo) aktivno bavim sportom (ronjenje na dah) tako da kondiciju odrzavam raznim plivanjima i trcanjima pa to nije problem. Nesto malo radim vezbe u teretani (uglavnom noge), a zbog treninga istezanja su vise nego redovna (jako bitno za sve sportove). Prosle godine se pokazalo sasvim dovoljnim za celodnevno skijanje po teskim stazama.

  7. #27
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Uh, vi bas to ozbiljno radite
    Ja se sada (ponovo) aktivno bavim sportom (ronjenje na dah) tako da kondiciju odrzavam raznim plivanjima i trcanjima pa to nije problem. Nesto malo radim vezbe u teretani (uglavnom noge), a zbog treninga istezanja su vise nego redovna (jako bitno za sve sportove). Prosle godine se pokazalo sasvim dovoljnim za celodnevno skijanje po teskim stazama.
    Imenjace, pa lako je tebi kada si se navikao da ne dišeš, kondicija ti i ne treba


  8. #28
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Imenjace, pa lako je tebi kada si se navikao da ne dišeš, kondicija ti i ne treba
    Dobro, stoji i to, ali mislim da je vecini ljudi kondicija potrebnija nego vezbe snage. Po meni je bolje vise posvetiti paznje kardio programu, a nekim laganim vezbama navici noge na napore. Vecini rekreativnih skijasa je to skroz ok.
    Sa druge strane, mozda tako pricam zato sto i nisam neki ljubitelj teretane

  9. #29
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    I ja vezbam. Setam misa po ceo dan i kuckam po tastaturi . To mi je fizicka aktivnost . Desavalo mi se da odem na skijanje i da dobijem takvu upalu da me drzi po 3-4 dana. Da bih izbego to ne bi bilo lose da se fizicki pripremin. A uz to i nabacio sam malo vise kilograma. Kuci nemam mesta da vezbam pa bi mi mozda najbolje dosla varijanta nekog grunog vezbanja zbog stvaranja navike vezbanja. Teretana je druga prica a to mozda kasnije.

  10. #30
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Krenuo juce u teretanu posle 5 meseci pauze zbog povrede ledja (ustanovljena discus hernia pre 15-ak dana)

    Imam malo vise od dva meseca da se sve vrati u normalu,ako Bog da

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •