Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Kiteboard

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    05.11.2011
    Lokacija
    Valjevo
    Godina
    32
    Poruke
    43

    Podrazumevano Kiteboard

    Pozdrav svima!
    Jel moze neko da mi da vise informacija i tome sta treba da znam pri kupovini Kiteboard-a ?

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ja nemam blage veze o tome
    ali sam nekoliko puta posmatrao i genijalno je
    da mi je 15 godina manje , koju metricku tonu manje i mosnjice velicine omanje planete odmah bi se bacio u te vode
    http://www.youtube.com/watch?v=KR60bmbi6M8

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    05.11.2011
    Lokacija
    Valjevo
    Godina
    32
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    stvarno dobro izgleda

  4. #4
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    http://www.youtube.com/watch?v=kTUWz...feature=relmfu

    Evo ti jedan klip sniman u CG, na Adi Bojani, koja je raj za sportove ovoga tipa.. Klip su radili momci iz organizacije Riders iz CG..

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    18.05.2012
    Godina
    43
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Uf, odlicno izgleda.

  6. #6
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ja nemam blage veze o tome
    ali sam nekoliko puta posmatrao i genijalno je
    da mi je 15 godina manje , koju metricku tonu manje i mosnjice velicine omanje planete odmah bi se bacio u te vode
    http://www.youtube.com/watch?v=KR60bmbi6M8
    Za 50 RD (fali mi još 4 godine) djeca su mi obečala tačaj kitesurfinga (do tada ima da se i dalje bavim windsurfingom) u Vignju/Pelješac....toliko o godinama......ako bude zdravlja i para - pa zašto ne ..... Nije samo Ada Bojana (vlasnik TUŠ trgovina Mirko TUŠ je non stop dole-ako nije u svojoj kući u Brazilu) ultimativni spot, imaš ga i u Vignju/Pelješac, ušće Neretve kod Ploća, verovatno i na Palićkom jezeru u Vojvodini isto ide.....inače do sada znam , da treba uzeti odgovarajuču dasku za početnika, padobran/zmaj odgovarajuče litraže, neki tečaj (koji nije baš jeftin, jer se ide čamcem po tebe, kad te odvuče negdje)....a onda trening, trening i samo trening....

    Na Adi Bojani imaš slovensku školu http://www.kitesfera.com/?sec=22 pogledaj, šalji mail i pitaj ih....

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Kod opreme za kite bitan je, naravno - kite. Sto se tice borda, bord biras po svojoj meri, pa tako moze biti klasican lagani kiteboard od 120-130 cm, moze biti wakeboard, neko tera i dasku za surf ili neki bord za trkanje, prave ljudi svasta i sami... ima raznih varijanti. Moze naravno, da se vozi kite i sa snowboardom i skijama po ravnici! A kajt, e, tu bi trebalo gledati da bude neki moderan kajt. Mozes i za relativno malo para da uzmes neki jeftini krsh (kao ja), ali opet neces proci bez 300-400 eur i neces imati nista posebno, jer stari kajtovi traze odredjen vetar, pa ti onda treba 3-4 da bi mogao da se uklopis kako-tako da vozis (ja za moj Cabrinha CO2 koji je high aspect gotovo celo leto nisam imao odgovarajuci vetar kada je Beograd u pitanju). Moderni kajtovi mogu da se voze na mnogo vecem rasponu vetra, tako da jedan model pokriva razlicite uslove, daleko je upotrebljiviji i ispadne da se isplati dati vise para za tako nesto - samo ako mozes da odvojis.
    Sto se tice skole, ima nekoliko skola na Adi Bojani (Dragon project, Kite Loop..), a ima i kojegde po svetu, npr u Hurghadi. S obzirom da i pored posedovanja izvesne opreme za sada nisam ni poceo pristojno da savladavam ovaj lepi sport, nesto detaljnije od mene nekom drugom prilikom.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •