Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Xtreme ski/board u SCG

  1. #1
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano Xtreme ski/board u SCG

    Ajmo malo na ovu temu, da li neko radi railove, big air, half pipe u SCG bilo ski/board, da li postoje tereni za ovako nesto kod nas i razlike izmedju ove i "obicne opreme". Skije sam ove godine i sam probao, verse 9 Salomon, skija koja nema neki carving luk (da bi se sprecila pogibija prilikom doskoka), zaobljena je na obe strane i vez je skoro na sredini daske, tako da je olaksana voznja po dubokom kao i unazad. Boarderi kako vi stojite?

    p.s. edit mi ne dozvoljava poll, pa pitanje ovako, slazem se da boarderi vise uzivaju u toku voznje nego skijasi, medjutim moje je misljenje sto se tice skokova da tu nemaju sta da traze cak i na half pipe-u, kakva su vasa misljenja na ovu temu?
    Izmenio/la Misko; 27.02.2006 u 22:46.
    Space Shuttle Ski

  2. #2
    Senior Member frrka avatar
    Datum registracije
    25.11.2005
    Godina
    41
    Poruke
    107

    Podrazumevano

    Tesko da neko radi ovakve stvari kod nas sto zbog uslova na planinama sto zbog finansija, ako ima para mrzi ga da se cima oko toga.
    Ako hoces da skijas "po stenama" minimum ti treba sva moguca zastita od glave do pete a da nepricam da treba organizacija za ne daj boze.

    Ja se totalno neslazem sa tobom! Zasto borderi vise uzivaju u voznji, vozim bord i uopste mi nije zanimljivo da vozim bord po stazi
    I za half-pipe gresis, mnogo mi lepse izgleda border na njemu nego skijas ali mozda nam se misljenja razlikuju jer ti si skijas a ja border

  3. #3
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od frrka
    Tesko da neko radi ovakve stvari kod nas sto zbog uslova na planinama sto zbog finansija, ako ima para mrzi ga da se cima oko toga.
    Ako hoces da skijas "po stenama" minimum ti treba sva moguca zastita od glave do pete a da nepricam da treba organizacija za ne daj boze.

    Ja se totalno neslazem sa tobom! Zasto borderi vise uzivaju u voznji, vozim bord i uopste mi nije zanimljivo da vozim bord po stazi
    I za half-pipe gresis, mnogo mi lepse izgleda border na njemu nego skijas ali mozda nam se misljenja razlikuju jer ti si skijas a ja border
    frrka sve si pomesao, stene sam pominjao u thread-u adrenalin rush, ovde bas pricam o skokovima u fun parku, znaci halpipe, big air, rail i takve stvari....

    Boarderi uzivaju vise u voznji barem po prici i onome sto sam gledao od skijasa, ko je pominjao uredjene staze? Koliko sam imao prilike da vidim/cujem mnogo vam je lepse pogotovo off road. Sto se tice skokova na half pipe-u, naravno ukusi se razlikuju, samo skijas moze da uradi sve sto i boarder, a obrnuto ne bih rekao, skijasi idu mnogo vise, mnogo duze lete, i mogu se okrenuti nekih 1000 stepeni vise meni je to dovoljno.
    Space Shuttle Ski

  4. #4
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Ekspanzija snowboarda, dovela je do toga da su skije potpuno modifikovane i prilagodjene raznim ludorijama koje se izvode na boardu, kako bi se spasla ski industrija, uopste.
    Sada imate skije zakrivljene sa obe strane(za half pipe) zatim skije sa ojacanim kantnama (za railove) kao i sada jako,jako popularne FAT skije za freeride, odnosno za powder snow koje su cijelom duzinom jako siroke i lake.
    Fat skije time nicim ne zaostaju za boardom, sto se tice freeride-a
    Time su skijasu pruzene mnogo vece mogucnosti od boardera.

  5. #5
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Što se tiče borda ima dosta ljui koji upažnjavaju gore opisane raillove, big air ...

    Ima i par filmova snimljenih sa našim momcima HARD WORKS, UF!, WARRIORZZ.

    A i na kopu između crne i crvene dubke je postavljen SNOWBOARD PARK.

  6. #6
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    zar park nije izmedju crvene duboke i cetvorke ili petice
    ski rules


  7. #7
    mnikola
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski dude
    zar park nije izmedju crvene duboke i cetvorke ili petice
    Sa obe strane parka je Pancic (cetvorka), sa desne strane parka (gledajuci sa vrha) je staza koja izlazi na vrh Masinca.

  8. #8
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Freestyle snowboard je sve popularniji kod nas i u nasem okruzenju. Pre svega zahvaljujucu "Udruzenju freestyler-a". Dokaz za to je nsedavno odrzan FIS Evropski kup na pomenutom Snowboard parku na Kopaoniku u disciplinama BA (skokovi) i RAIL (gelenderi).
    Vec se izdvojilo nekoliko nasih takmicara, a per svega Miljan Boskovic i Zolt Takac. Vise detalja o ovom takmicenu na strani sajta:
    http://www.skijanje.co.yu/Takmicenja/free_style.htm

    Inace vec se na Jahorini, Bjelasnici i Vlasicu (BIH) odrzalo nekoliko Freestyle snowboard takmicenja, a do kraja sezone, od zemalja u okruzenju, odrzace se FIS takmicenja u Predealu (RUM), Sofiji-Aleko (BUG), Bansko (BUG), Mavrovo (MAK).
    Detaljniji podaci na naslovnoj strani sajta.

  9. #9
    Member Jeremija avatar
    Datum registracije
    06.01.2006
    Lokacija
    bgd
    Skije / Bord
    nitro t2
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Da li znas kada je takmicenje u Banskom?

  10. #10
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jeremija
    Da li znas kada je takmicenje u Banskom?
    mislim da je bilo od 13-16 februara
    ski rules


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •