Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Letnje skijanje u Zermatt-u

  1. #1
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    34
    Poruke
    156

    Podrazumevano Letnje skijanje u Zermatt-u

    Kao sto sam naslov kaze, letnje skijanje. Kakvo je vase misljenje o tome i jel vredi da se ode?

    http://skimanijaci.com/detaljnije.php?x=29&m=p&i=44

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    A sve vredi pa i to. Taman da vidis koliki je to potencijal pa da odmah rezervises za zimsku sezonu . Kao sto sam kazes ipak je to izuzetno teska bolest.

  3. #3
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    34
    Poruke
    156

    Podrazumevano

    Mislim da je to vec reseno, sad samo jos ekipu da nadjem.

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Iskreno, dobijaš 7 dana skijanja na plusu na 20 km staza i to računaj da su dobre staze zatvorene za treninge a na ostatku računaj da je gužva. Po meni ok za dan-dva ali 7 dana bi bilo preterivanje.

    Ko baš ima para a kriza mu je i hoće dobro skijanje jedino rešenje je južna hemisfera, recimo Čile.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    kako bih ja sada rado isao uuuuuffffff Tih 7 dana menjao za sva letovanja ovog sveta
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja sam bio prosle godine u ovo doba. Da li "vrijedi" je subjektivno, mislim jebiga, skijas u po ljeta. Da je neko super skijanje - nije, imas prakticno 500m nesto strmije staze, ostatak je sve blago. Ako je vrijeme pogodno, moze biti super, ako ne, racunaj da je tih 500m jedino gdje ces koliko-toliko skijati, a dalje ides samo ravno i molis boga da ne stanes Zicare se otvaraju mislim u 8 i zatvaraju oko 1, s tim da ti do vrha, bar iz Cermata, treba dosta dugo (mislim bar oko pola sata).

    S druge strane to su najimpresivnije planine koje sam vidio, a sigurno imas sta raditi i u Cerviniji. Cijena zvuci vise nego korektno, samo ski pas da ga u Svici kupujes bi te izasao preko 300E za 6 dana...

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Rossignol, 9sl
    Godina
    52
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Bitterman,

    prosle godine sam bio u istom tom teriminu sa istim udruzenjem na letnjem skijanju u Cervinji.

    Malo je reci da je bilo kao u bajci!! Smesteni smo bili u mestu Antey St. Andre, to je na italijanskoj strani planine. Mesto je na nadmorskoj visini od 1000m, a samo mesto i priroda je kao u zemlji Ivice i Marice. Bozanstveno, puno zelenila, suma svuda, hotel mali, sav od kamena, i autentican za taj deo Alpa, mesto sa puno sadrzaja, terena za razne sportove. Bilo nas je nesto oko tridesetak i ekipa je bila fenomenalna. Preko puta hotela nalazi se hotelsko dvoriste sa lezaljkama, dva kamena rostilja, stolom za stoni tenis, tu je popodne super zezanja, narocito kada se pre rucka ode do obliznjeg jezera (citaj - ribnjak sa pastrmkama), pa sta upecas to platis na izlazu i onda pravac rostilj i zajebancija.

    Ovo sve sto sam ti napisao se desava popodne. Glavna stvar je sledeca - Ujutru se krece na skijanje, negde oko 7,30hrs. Od hotela je potrebno jedno dvadesetak minuta voznje do Cervinje i odande krece gondola za glecer (Plato Rossa). Menjaju se tri gondole do vrha, a kad se stigne gore pravi spektakl. Snega u izobilju, ujutru su teperature u blagom minusu, i na samo pocetku skijanja staze mogu da budu bas dobro tvrde. Za jedno pola sata do 45 minuta sneg popusti i onda je prava uzivancija. Skija se kvalitetno do 12,30 sati, posle toga staze su vec mekse, a i cuvaju se za treninge skijasa za sledeci dan, pa samim tim se tada ekipa seli u kafanu na skijalistu i nakon par pica silazi se dole, na razna zezanja koja sam opisao u prvom pasusu. Staze su prave glecerske, siroke, ne mnogo strme, ali za letnje skijanje vise nego dosta za pravo uzivanje. Sve u svemu, dozivljaj je neponovljiv, moja porodica i ja idemo i ove godine i to ne bi menjali ni za sta na svetu.

    Preporuka 1000 posto!!

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    matterhorn glacier paradise

    gledano odozgo
    slikano canonom ixus 80 is
    Priložene slike Priložene slike

  9. #9
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Cijenim da je samo jedno mjesto sa koga je ta slika mogla biti uslikana... trendo, svaka cast, mu*onja si

  10. #10
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Cijenim da je samo jedno mjesto sa koga je ta slika mogla biti uslikana... trendo, svaka cast, mu*onja si
    Prilicno dobro cenis sa koje strane je slikana (planine), ali tesko je proceniti sa koje visine.
    U svakom slucaju hvala na komplimentu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •