Nisu planine iznenada iznikle u Britaniji vec je ovo jedna od zatvorenih staza koje rade preko cele godine.


Izgradjena je pre nekoliko godina na mestu gde je bila suva staza. Duzina kako kazu 160m, siroka oko 30m. Ima dva dela, jedan manji za pocetnike, drugi za one koji bar znaju nesto.

Reko ajde da probam, dobio popust, u stvari morao sam da probam nove skije. Utisak, pa malo cudan. Sve je tu, hladnoca, sneg, dva tanjira, ne preterano utabana staza sto sam i hteo, samo malo cudan osecaj jer se stvarno osecas kao da si u frizideru (nisam nikad bio, casna pionirska, ali tako mi se cini kad nabijem glavu unutra). I sneg je malo cudniji, deluje suvlje nekako prhkije.

Organizacija je dobra, oprema ulazi u cenu, mozes da doneses i svoju. Nije velika guzva, pogotovo izmedju 12 i 2. Staza je dovoljno dugacka da skrenes nekoliko puta a tempo je ubitacan za nas bez kondicije jer se spustis, u roku od minut si na tanjiru, odmah dole pa u krug. Ostao sam 5 sati sa jedno pola sata pauze za rucak i listovi su me ubijali sledeca dva dana. Iskreno ne znam zbog cega jer me uopste nisu boleli posle dva nedelja skijanja, mozda od tanjira.


Da li vredi, pa mislim da da, cim se razmisljam kad cu opet. Mislim da ce varijanta da bude cerka na cas od sat ili sat i po, a tata i mama na smenu na 2 sata skijanja. Definitivno vredi ici nekoliko puta pre sezone.

Inace ovo je jedna od 6 ili 7 zatvorenih staza u zemlji, sve su slicnih duzina (mislim da je najduza 200m).
Koga interesuje, ovo je link http://www.thesnowcentre.com/ a ako to sve izgleda se najbolje vidi na jednom od ova dva snimka ili