Strana 7 od 17 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 166

Tema: Gondola Brzece-Vrhovi

  1. #61
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Nemojte izjave kao Vučić - 'videćete, iznenadićete se...' nego dajte nešto konkretno

  2. #62
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Dve najbolje stvari koje bi se Kopaoniku mogle desiti su:
    1. da proradi neki ugaseni vulkan u utrobi planine i da Kop "naraste" jedno 1000m
    2. da naprave gondolu Brzece-Kop

    pricali smo o tome pre nekog vremena. Cini mi se da se u Master planu ova gondola ne pominje. E sad pitanje je da'l je Master plan sveto pismo...

  3. #63
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Master plan je master plan razvoja skijališta u okviru Skijališta Srbije, gondola ne mora da bude (kao što 99% i neće) u vlasništvu SS. Projekat gondole postoji već par godina, ima prijatelj jedan DVD sa sve trasama, video prikazom i sl. ali nije toliko važan projekat , važnije je da se realizuje.. Ftj, da znam nešto konkretnije napisao bi, u nekom razgovoru sam samo čuo da se radi na tome ozbiljno i da su investitori Italijani - nisam se raspitivao detaljnije - pa ako neko zna neka napiše .

  4. #64
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pitanje je isplativosti. Koliko košta takav jedan projekat i koliko vremena treba da se to isplati? Ako je to cifra od npr. 2M eur trebaće im mnogo vremena da počne otplata te investicije. Sa cenom dnevne karte od 2eur i 1000 skijaša na dan, bez troškova eksploatacije trebaće im 10 godina samo da budu na nuli. Teško da če neko da ulazi u tako neizvestan posao. Ostavljam rezervu prema brojkama.
    Moje mišljenje je da bi to u nekoj meri doprinelo razvoju smeštajnih kapaciteta "u dnu" planine ali je pitanje koliko tačno.

    Pitanje naplate karata. U cenu skipass-a sigurno ne bi ušla i karta za gondolu privatnog investitora. Znači još jedan trošak za skijaše.

  5. #65
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    @gio
    ne gleda se to samo kroz prizmu broj karata x broj skijasa.
    Sta mislis sta ce da se desi sa cenama zemljista u Brzecu i okolini?
    I za naplatu karata bi se lako naslo resenje nekom doplatom na osnovni pass. A benefiti za planinu kroz rasterecivanje centra su nemerljivi i tu bi svakako i drzava morala da vidi svoj interes. Mislim na infrastrukturno rasterecivanje, Kop realno ima veliki problem sa parkinzima, vodosnabdevanjem, kanalizacijom...
    Ja jedini problem vidim u interesima pojedinaca koji svakako imaju mogucnosti da ovako nesto blokiraju(ko je spomenuo Koleta)

  6. #66
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Sigurno da investitori ne bi izvodili racunicu isplativosti samo na osnovu prodatih karata. Oni bi vise profitirali od smestaja, prodaje objekata, naplate parkinga, vanpansionske potrosnje i ostalog. Samim tim, sigurno je da bi takvo nesto bilo isplativo, a o ostalim pozitivnim stranama toga bilo je vec dovoljno reci (infrastruktura, guzva, vodosnadevanje, cene, ekologija, potencijal za nove staze,...) Samo, mislim da je 2 miliona jako mala cifra za takav projekat. Ako se ne varam izgradnja gondole na staroj planini kostala je oko 20 miliona (neka me neko ispravi ako sam pogresio). Poznatno je da je to bio preskup projekat i da su se ljudi ozbiljno ugradili u tu pricu, ali vrv bi i na Kopu bila slicna situacija. Plus, koliko sam shvatio, ova gondola bi bila tehnicki dosta zahtevnija, duze trase itd.
    Ali, u svakom slucaju, kao sto neko rece, pored vulkana, ovo bi bilo nesto najbolje sto bi Kopu moglo da se desi!

  7. #67
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adwarf Pogledati poruku
    Samo, mislim da je 2 miliona jako mala cifra za takav projekat. Ako se ne varam izgradnja gondole na staroj planini kostala je oko 20 miliona (neka me neko ispravi ako sam pogresio). Poznatno je da je to bio preskup projekat i da su se ljudi ozbiljno ugradili u tu pricu, ali vrv bi i na Kopu bila slicna situacija. Plus, koliko sam shvatio, ova gondola bi bila tehnicki dosta zahtevnija, duze trase itd.
    Mislim da je koštala manje, pisalo se nešto oko 40-50 miliona zajedno sa hotelom i novim četvorosedom, mada kad (naša) država nešto pravi možemo samo da nagađamo o realnoj ceni.

    Znam da je Dinkić jednom pričao u onoj emisiji TV Kop da je on predlagao da država da 5 a lokalna samouprava ili privatni investitori još 5 miliona pa da se napravi gondola iz Brzeća, u svakom slučaju daleko više od 2 miliona.

  8. #68
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Hotel je koštao oko 30miliona. Gondola je čini mi se oko 10 miliona.
    Četvorosed je oko 2.5 miliona. Isklopivi je skuplji, a šestosed još više.

    Ovo što kaže Lynx, Dinkić jeste rekao na TV Kop, i toliko i treba za gondolu. Tako su rekli da će na Zlatiboru da grade, deo da Čajetina, deo ugostitelji...tako se radi i u inostranstvu, ne može ovako siromašna država da uradi sve, a ugostitelji posle samo da zarađuju na tome.

    Tih 10 miliona je bolje potrošiti na 3 četvoroseda gde je Gvozdac (2) i na Gobelju (1) i tako dobiti 15 km crveno-crnih staza, nego na jednu gondolu da bi skijali na 1.5km, i još 1.5km na kome skoro nikad nema snega.

  9. #69
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Slažem se da bela reka nije perspektivna zbog tih problema sa snegom ali svrha gondole nije skijanje na toj stazi već dovođenje skijaša iz podnožja do vrha (prema master planu njena gornja stanica bi bila negde oko izlazne stanice karaman grebena, ako sam dobro zapamtio). To bi u nekoj meri pospešilo gradnju smeštajnih kapaciteta u podnožju ali je po meni diskutabilno koliki bi bio pozitivan efekat da bi Brus mogao da iskešira 550 miliona dinara (po današnjem kursu) za svoj udeo u tom projektu.

  10. #70
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ma šestoguz je i više nego dovoljan iz Brzeća, a i brži je od gondole
    poz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •