Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 166

Tema: Gondola Brzece-Vrhovi

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    Desi se jednom u sezoni da utabaju BR I posle ko zna koliko intervencija od strane opštine Brus i Opštine Kruševac. A kako ratrak da dođe do BR I ako ne prođe levak. Lično sam gledao gde prolazi ne jednom i sto posto sam siguran da nisam halucinirao. Smem da tvrdim da namerno ne sređuju taj deo staze kao ni BR I.
    Od početka ove sezone ni jednom ali ni jednom nisu prošli tabačem preko BR I tj. prošli su ali bez tabanja snega uz ivicu staze kako bi bila što manje utabana.

    Svaku subotu i nedelju po nekad i petak se izvlačim iz Brzeća na Vrh žicom.
    Gledao sam kako na BR II ratrak na jednom mestu stvarno tesko izlazi uzbrdo, razbacujuci usput kamenje na sve strane. Problem je pored ostalog svakako i to sto na BR retko kad ima dovoljno snega, sto nas dovodi do price o topovima za sneg koje bi tu trebalo postaviti, ali za Kopaonik je to SF.
    Potpuno se slazem da neke staze, a u prvom redu Belu reku II NAMERNO drze zapustenom jer ne zele da Kopaonik pretvore u skijalista za ozbiljne skijase koji imaju skupe prohteve (traze da se odrzavaju staze) a trose manje od onih koji dolaze da se prozezaju po snegu i pare ostave po kafanama. To se uostalom odlicno vidi i po tome sto i druge zahtevnije staze (Gvozdac, Krcmar, Ledenice) ili uopste ne rade ili se takodje vrlo slabo odrzavaju.
    BR I i II bi potpuno promenile dimenziju skijanja na Kopu, a problemi su: 1) staza je izolovana, tj. tesko se do nje dolazi + ne postoji pouzdana informacija da li zica uopste radi i u kakvom je stanju staza 2) Staze se lose odrzavaju sto kombinovano sa nedovoljnim sneznim pokrivacem i kamenom na stazi cini pogibeljnu kombinaciju 3) Voznja zicarama - tu mislim na obe BR - traje predugo, dakle, zice su spore.
    Sto se tice ekoloskih aspekata, to je suvise duga prica za forum (gledacu da posaljem neke linkove cim ih pronadjem) a svodi se na to da su ski-centar ocigledno planirali ljudi koji nisu znali sta rade. Ilustracije radi: ski-centar je zagadio prebogata izvorista vode na planini i sve nizvodne vodene tokove, a da pri tome nije uspeo da obezbedi pijacu vodu ni za goste u hotelima, nego je kupuju il dele flasiranu.
    Zato, nema nista logicnije nego da se na relaciji Brzece-Konaci ili Brzece-Karaman postovi gondola (kabinskog tipa) cime bi se Kopaonik kao zimovaliste i skijaliste uozbiljio a nacionalni park zastitio od automobila (da ne pominjem ostale saobracajne prednosti), ali licno ne verujem da oni koji to planiraju imaju niti znanja niti interesa da to izvedu.
    U medjuvremenu ce nas zamajavati pricama o "etno-selu".
    Selo seljacima.

  2. #22
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton
    3) Voznja zicarama - tu mislim na obe BR - traje predugo, dakle, zice su spore.
    Zice na Beloj reci uopste nisu spore. Uglavnom su u najvecoj brzini a sigurno znas kako izgleda centar(zicara) ide brzo u najvecoj brzini. Problem je duzina staze.


    @ThE_MaN: zaboravi na ono
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Ove godine bi trebalo da se nadje strateski partner za Kopaonik ili da se krene u privatizaciju Genex-a. Mozda ce naredne sezone sve biti mnogo ozbiljnije organizovano na kopaoniku.

  4. #24
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Max
    Ove godine bi trebalo da se nadje strateski partner za Kopaonik ili da se krene u privatizaciju Genex-a. Mozda ce naredne sezone sve biti mnogo ozbiljnije organizovano na kopaoniku.
    iz tvojih usta u bozije usi
    ski rules


  5. #25

  6. #26
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Da ti bane na gajbu.

    p.s. Verovatno hoce da ti posalje CD na kucu.
    DA vidim gde stanuje provalim kad je na Kopu i banem na gajbu!
    Buuuu!

    Decko (KOP_MANIA) je vrlo paranoičan.

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Zice na Beloj reci uopste nisu spore. Uglavnom su u najvecoj brzini a sigurno znas kako izgleda centar(zicara) ide brzo u najvecoj brzini. Problem je duzina staze.
    Naprotiv žice su gotovo uvek u prvoj brzini. Jedino kad zatvaraju žicu puštaju u drugu da podignu sedišta na korpama. A jedan od razloga zašto su češće u prvoj, je to što se neiskusni škijaši ukrcavaju na kraju žice. Ne smeju da se spuste niz BR II. Pa spust obave žicom. A šta tek reći za stubove žičare...

  7. #27
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Ova tema je nesto najpametnije sto sam procitao od kako sam se logovao na 4um. Ideja je genijalna.
    A trenutno ne mogu da poverujem u ovo sto sam procitao na Adminovom linku. Molim vas da mi neko kaze da li je to istina i da li se stvarno krece sa radovima. J****s sve cetvorosede koje planiraju (ili ne planiraju) da grade. Ako ovo urade ja sam dozivotni posetilac Kopaonika!


    @ Admin:
    Aj dok si jos na forumu reci mi da li je ovo istina sto pise i da li to znaci da je strateski partner pronadjen?

  8. #28
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Našli su strateškog partnera. Ali su ga našli i 2005..2004..1976. Sumnjivo mi je što se ta tema provlaći kako pomenuše od 1976 god. I naravno ništa od gondole pa u Brzeću još nije potpuno rešen problem kanalizacije. A koliko malo je to ulaganje u odnosu na gondolu.

    Na multimediji koju posedujem je neka revizija iz 1999 čini mi se. I tada je francuska POMA trebalo da postavi gondole.

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adwarf
    Ova tema je nesto najpametnije sto sam procitao od kako sam se logovao na 4um. Ideja je genijalna.
    A trenutno ne mogu da poverujem u ovo sto sam procitao na Adminovom linku. Molim vas da mi neko kaze da li je to istina i da li se stvarno krece sa radovima. J****s sve cetvorosede koje planiraju (ili ne planiraju) da grade. Ako ovo urade ja sam dozivotni posetilac Kopaonika!


    @ Admin:
    Aj dok si jos na forumu reci mi da li je ovo istina sto pise i da li to znaci da je strateski partner pronadjen?
    nije jos pronadjen strateski partner. tek bi sada trebalo da izaberu savetnika za privatizaciju, mada je u genex-u opsti haos. smenjen je generalni direktor a novi nije mogao da udje u firmu... srpska posla

  10. #30
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    Našli su strateškog partnera. Ali su ga našli i 2005..2004..1976. Sumnjivo mi je što se ta tema provlaći kako pomenuše od 1976 god. I naravno ništa od gondole pa u Brzeću još nije potpuno rešen problem kanalizacije. A koliko malo je to ulaganje u odnosu na gondolu.

    Na multimediji koju posedujem je neka revizija iz 1999 čini mi se. I tada je francuska POMA trebalo da postavi gondole.
    Pa dobro, nece Nemci ili Italijani ili neko treci da ulze u popravku kanalizacije. To su prava srpska posla, "neka svako brine o svojim govnima". Sto se tice '99
    ona je ipak bila po necemu posebna. Ipak nas je NATO te godine bombardovao. Ko je bio spreman da ulozi u infrastrukturu zemlje koja je bila bombardovana iste godine od polovine sveta tako reci.
    Jbg, mozda je to sve tako, a mozda se i ja samo tesim i sam sebi farbam oci u nadi da ce se ovo cudo sprovesti u delo.

    Ako neko ima bilo kakvu informaciju o ovome bio bih mu beskrajno zahvalan ako bi je postovao ovde.
    Pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •