Strana 13 od 17 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 166

Tema: Gondola Brzece-Vrhovi

  1. #121
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @sev
    Trepolah i celi austrijski takozvani "mali Alpi" su ušuškani sa svih strana, nema brzih i nepredvidivih klimatskih promena. U Salcburškoj objasti postoje polazne stanice ispod 700m i pokrivene su prirodnim snegom skoro 6 meseci u godini.

    Kopaonik je usamljeni vrh i postoji klimatski uticaji sa svih strana. Nakon što je napadalo 30cm snega u Brzeću i posle toga 4 dana temperature od +2, +3 , prirodni sneg se skoro sve otopio.

  2. #122
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ne može se porediti taj region što se tiče klime i uticaja vetrova na očuvanje snega tokom sezone. Oni su mnogo zaštićeniji pa im je generalno hladnija klima nego što će ikad biti u Brzeću.

  3. #123
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @sev,
    @jopopo je odlicno primetio, Kop je usamljeno brdo, za razliku od asutrijskih centara - drugim recima, nije isto 1000m na kopu i 900m u AUT ali ajde, slazem se da vestak i vestina anuliraju to - opet, sta ima veze ako 15-20 dana u sezoni NE MOZE da se ode skijama do dole, pa sta, nek sidju gondolom, kak'e veze ima...

    Radujem se novim stazama i nisam frirajder ali to je definitivno mogucnost da Kop prosiri kako ponudu, tako i terene za skijanje - pa covece sta ima lepse od toga da nista ne radis i nista ne tabas, a ljudi ti placaju da se skijaju kroz sumu? Aj da budemo malo nemilosrdni: pa covece, ako se ne daj Boze izlome u shumi, naplatices im i tu uslugu, a ako plate osiguranje/lecenje unapred, a ne izlome se, opet super. Nisam isao napolje na skijanje ali volim da procitam tudja iskustva i moze svasta da se nauci i to samo onlajn, mogu da zamislim sta sve moze i kakve sve ideje da dobije neko ko je zaduzen za studiju izvodljivosti recimo...

    @sev slazem se za revoluciju, 100%.

    <OFF> malo offujem ali ko je zaduzen za razvoj skijanja u Srbijji i kome je u interesu profit - definitivno bi trebalo da razmislja o obnavljanju/razvoju manjih porodicnih ski centara...
    Izmenio/la macak011; 20.02.2013 u 12:04.

  4. #124
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    @sev,
    sta ima veze ako 15-20 dana u sezoni NE MOZE da se ode skijama do dole, pa sta, nek sidju gondolom, kak'e veze ima....
    Ima veze ako krene neka oluja, ljudi se već popeli gondolom, gondola se zatvori a staze ne rade, kako da se vrate? U ovakvim slučajevima staza mora UVEK da bude osposobljena i tako je na svim skijalištima, ne može drugačije (mislim da postoje i sigurnosni uslovi koji moraju da budu zadovoljeni, neki zakon o opštoj bezbednosti i sl.)

  5. #125
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Postoji gomila ski centara koji nemaju mogućnost vraćanja nazad osim gondolom. Kaprun na primer.

  6. #126
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ima veze ako krene neka oluja, ljudi se već popeli gondolom, gondola se zatvori a staze ne rade, kako da se vrate? U ovakvim slučajevima staza mora UVEK da bude osposobljena i tako je na svim skijalištima, ne može drugačije (mislim da postoje i sigurnosni uslovi koji moraju da budu zadovoljeni, neki zakon o opštoj bezbednosti i sl.)
    E, pa u tom slucaju skijas dokle moze, kad ne moze, skidaj skije i na rame, pa peske? TO spada u vanrednu situaciju, resava se razlicito, taksi iz centra, bus..

  7. #127
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Postoji gomila ski centara koji nemaju mogućnost vraćanja nazad osim gondolom. Kaprun na primer.
    Drugi primer, da ja znam, je Pressena, a treci Marmolada. Oba imaju staze do podnozja, ali preko 50% tamosnje sezone povratak je gondolom.

    Inace, slazem se da Kop nisu Alpi, naravno. Ali, pricamo o belim rekama, dakle dve istocne i ususkane staze. Na njima se sneg drzi duze nego u samom brzecu, ko se bar jednom spustio tu zna o cemu pricam. Levak ce vestakom i novim tabacem sa vitlom biti resen.

    U kuvano vino da ce vestak resiti bele reke u bar 75% trajanja sezone na vrhu .

  8. #128
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Postoji gomila ski centara koji nemaju mogućnost vraćanja nazad osim gondolom. Kaprun na primer.
    Razumem tvoju želju da me razuveriš ali koliko dana u godini je zbog nevremena zatvorena gondola u Kaprunu? I porediš Austriju i Srbiju, ne ide.

  9. #129
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Ko kaze da su digli ruke...ja koliko sam procitao pise da ce cak i da prave nove staze do dole...plavu i crvenu.
    Ja kazem na osnovu onog sto sam video ove god Mogu da pricaju oni sta hoce, mene zanima gde je pecat

  10. #130
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    gde ce biti izlazna stanica Gondole?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •