Strana 12 od 17 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 166

Tema: Gondola Brzece-Vrhovi

  1. #111
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Pa bitna je garaza ili parking pogotovo ako budu uveli taksu za ulazak u NP. Bilo bi dobro kad bi uveli neki bus koji bi kruzio od sela do Juniora. Kao u svim evropskim ski centrima. Inace ce to da preuzmu lokalci da voze kao u Banskom npr. A ovo za rusenje nisam znao ali znam da je problem onde da se dva auta razmimoidju i zatvorio je ceo prostor. Jel ce skroz da ga ruse ili samo deo? Jel ima on uopste dozvolu da onde napravi onako nesto?
    Druga jedna stvar koju mislim da bi isto trebalo da se napravi a to je trotoar. Ako se ne varam ali mislim da gde u Brzecu nigde nema i da ljudi idu po putu. Jako ne bezbedno pogotovo ako se budu prosirili kapaciteti i poveca broj gostiju u Brzecu.
    Inace parking preko puta velike nedovrsene gradjevine je od vile Rankovic i jos nekih hotela tu tako da nista cudno da postave rampu da ne moze svako da se parkira kada se napravi gondoa ili da naplacuju parking.

  2. #112
    Junior Member
    Datum registracije
    19.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    36
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Sve pohvale za Skijalista Srbije, jer sa gondolom Brzece/Kop mnogi skijashi ce se vratiti na skijanje u Srbiju

  3. #113
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Buhaha sta vredi gondola kad su digli ruke od Belih Reka... Niti imaju topove za osnezavanje niti ih odrzavaju kako treba... A realno Bele Reke gornji deo je mnogo mnogo dobra staza...

  4. #114
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ma nema sanse da bude gondola, a bez podrske skijaski funkcionalnih belih reka - nema tog investitora koji bi to dozvolio - ima na belim rekama da shtekcu topovi po celu noc!

  5. #115
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Buhaha sta vredi gondola kad su digli ruke od Belih Reka... Niti imaju topove za osnezavanje niti ih odrzavaju kako treba... A realno Bele Reke gornji deo je mnogo mnogo dobra staza...
    Ko kaze da su digli ruke...ja koliko sam procitao pise da ce cak i da prave nove staze do dole...plavu i crvenu.

  6. #116
    Junior Member
    Datum registracije
    19.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    36
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    hahahaha
    Polako nista ne moze preko noci, a i ovo je Srbija...
    Ja sam ipak optimista da ce uloziti u to, jbg. nemamo more, ali imamo planine.
    Videcemo...

  7. #117
    Junior Member
    Datum registracije
    19.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    36
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Hoce pravice nove staze i ja imam tu informaciju

  8. #118
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    nek prica ko sta hoce, ovo su krupni koraci ka Prvoj ligi ski centara. SS sa svim svojim nedostacima su preduzece koje funkcionise bolje od 99 posto ostalih. Gvozdac,Krcmar, Gondola... malo li je. Za jedan centar ove velicine, koji je do pre 5,6 godina bio na rubu propadanja, ovo je ne samo napredak vec preobrazenje u jedan moderan centar.

    E sad, svi smo mi nestrpljivi da vidimo neku novu stazu, da osneze Reke...itd. Potrebno je strpljenja, jer se nijedan ski centar ne modernizuje od jednom vec postepeno.

    Posebno mi je drago sto je plan promenjen na inicijativu skijasa. Ovo pokaziuje da i sami korisnici usluga treba da se malo ukljuce u rad SS, a ne samo da cukaju tastaturu i kritukuju.

  9. #119
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ono sto se desava na Kopu nije lose, stavise vrlo pozitivno. Cinjenica je da je Brzece ipak nisko i da vrlo verovatno moze i hoce da kuburi sa minus temp i sa nedostatkom snega ali uvek gondola moze da radi..Pa ne mora bas uvek na skijama do dole... Za osnezavanje i pripremu staza sve cestitke, za cene skipassa minus ali to jednostavno mora tako, na zalost. Takodje, lopatari minus. Ako postoji sansa, dajte vece popuste na sezonske i skipass za decu. Orijentisite se ka frirajd skijanju malo profesionalnije kao prema borderima pre jedno desetak godina, pa da vidite bum... Takodje pozdravljam inicijativu za nove crne staze ali takodje apelujem da ako vec hocete da se razvijate i za firajdere, onda povdite racuna da i za njih ima nesto, kao recimo "lavina", itd... Takodje, nije lose da organizujete obuku za firajdere za postupanje u slucaju lavina iako je Kop teren koji nema bas puno mesta/uslova za stvaranje istih ali cisto radi vaseg imidza - mozete da budete odlicna odskocna daska za frirajd-pocetnike, ni to nije losa fora... Takodje, ne bi bilo losa de organizujete bar jedan ski-autobus-tabac za prevoz skijasa na delove planine koji nisu pokriveni zicom, a radi uvezbavanja frirajd lekcija, obuke, itd - takodje moze da posluzi i kao prevoz kad stane zica, itd..
    Izmenio/la macak011; 20.02.2013 u 11:38.

  10. #120
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Macak, Brzece je na 1050mnv, sto je sasvim dovoljno. Navescu primer: Trepolah (mesto odakle polazi gondola za Nassfeld) je na 900mnv, sto mu ne smeta da tu zavrsava cuvena Carnia, jedna od najduzih staza Alpa i to kakvom prelomnicom. Vestak i dobra podloga su cudo, a na Kopu su se definitivno naucili + usput, na Metođi, ima vode.

    Na Lavini ima mesta i za 3 nove predvidjene staze i da ostanu 2 dobre zone za freeride. Cak mislim da su nove staze na Lavini veliki plus za frirajdere, jer sam siguran da ce onda frirajd zone biti regulisane i zvanicno dozvoljene.

    Ipak, najveci plus ovog razvoja je aktivacija Struge (koliko puta sam je setno gledao, a nikada skijao ) i potencijal od Struge ka dnu Krcmara. Videćete, ovo će biti blisko revoluciji za Kop!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •