Strana 1 od 17 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 166

Tema: Gondola Brzece-Vrhovi

  1. #1
    Veljko
    Guest

    Podrazumevano Gondola Brzece-Vrhovi

    Da li se jos nesto radi na realizaciji gondole na potezu Brzece-Vrhovi? Mislim da bi gonodla sa pratecom infrastrukturom bila pravo ekolosko i ekonomsko resenje za Kopaonik.

  2. #2
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Veljko
    Da li se jos nesto radi na realizaciji gondole na potezu Brzece-Vrhovi? Mislim da bi gonodla sa pratecom infrastrukturom bila pravo ekolosko i ekonomsko resenje za Kopaonik.

    Zasto ekolosko esenje za kopaonik?

    Sad mozes da se izvuces preko belih reka, do vrha pa precicom, na duboku npr. Te zice su iovako ne poluprazne nego, nema zive duse, ne vidim svrhu gondole.

  3. #3
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Zasto ekolosko esenje za kopaonik?

    Sad mozes da se izvuces preko belih reka, do vrha pa precicom, na duboku npr. Te zice su iovako ne poluprazne nego, nema zive duse, ne vidim svrhu gondole.

    Mozda je zastarela tema ali evo cemu svrha gondole.
    Kada bi se gondola izgradila brzece bi bilo vise popularno i u podnozju bi mogao da se napravi ce kompleks hotela.

    I onda umesto da kolimase smaras 1 vremena da se popnes ti lepo odes u brzece pa lepo na gondolu na sam vrh

    evo u banskom je isto ti bez one gondole ne mozes
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  4. #4
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Mozda je zastarela tema ali evo cemu svrha gondole.
    Kada bi se gondola izgradila brzece bi bilo vise popularno i u podnozju bi mogao da se napravi ce kompleks hotela.

    I onda umesto da kolimase smaras 1 vremena da se popnes ti lepo odes u brzece pa lepo na gondolu na sam vrh

    evo u banskom je isto ti bez one gondole ne mozes
    Evo i mene,prvo da ti se zahvalim sto si se raspitivao za moje zdravlje,a drugo da podrzim ovo sto si napisao vezano za voznju kolima do vrha.Samo to GENEX nikada nece dozvoliti jer bi 75% ljudi iz Beograda stizalo do pocetne tacke skijalista za 2 ipo sata i parkiralo u Brzecu ili naslo smestaj pa bi ispalo da su oni gore prazni dok stranci ne dodju!Ja bih najvise voleo da urade gondolu jer bih mogao da iz svoje kuce za 45 min stignem u Brzece a skijanje bi me kostalo koliko samo ski pass-ovi!Pozdrav svima,POP

  5. #5
    Ne znam, ali volim SkiBata avatar
    Datum registracije
    27.12.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossi Cobra
    Godina
    55
    Poruke
    139

    Podrazumevano

    Pozdrav Popu i svima ostalima!

    Potpuno se slažem s tobom. Nemam nešto mnoogo dana po ski centrima Z. Evrope, ali, ako ne grešim (ako grešim, neka me skijaši-svetski putnici isprave), na zapadu i nema nešto mnogo ski-in ski-out hotela. Uglavnom je smeštaj organizovan tako da se spava/noću živi podno planine, a na planini se skija. Na Voglu u Sloveniji upravo je tako rešen problem smeštaja, hoteli su u podnožju, a na vrhu – STAZEEEEEE.
    Gondola od Brzeća bi bila strava!!!!!! Lepo bi bilo, što ti kažeš, kolima za sat, sat ipo šibnuti se do brzeća, pa na gondolu.
    E sad, biva problem sa našim gostima koji zadnju deceniju „skijaju” po Kopu. Navikli ljudi da džipove parkiraju tik uz stazu, plavuše takođe. A i šta bi Genex radio??? Ko bi onda odsedao na Kop-u ako bi u Brzeću, ili čak Jošaničkoj Banji,napravili neki „hotelčić” k'o u Italiji ili Austriji, a gondolom za 20tak min stigneš do vrha???

  6. #6
    Ne znam, ali volim SkiBata avatar
    Datum registracije
    27.12.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossi Cobra
    Godina
    55
    Poruke
    139

    Podrazumevano

    I još da dodam. Pa ni u Srebrnac niko od fensi gostiju ne zalazi, jer nije kod Konaka, tj. Granda, a to je baš ski-in ski-out hotel. Samo je, na nesreću, daleko od centra, pa ne možeš da paradiraš okolo, nego da samo da skijaš.

  7. #7
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SkiBata
    I još da dodam. Pa ni u Srebrnac niko od fensi gostiju ne zalazi, jer nije kod Konaka, tj. Granda, a to je baš ski-in ski-out hotel. Samo je, na nesreću, daleko od centra, pa ne možeš da paradiraš okolo, nego da samo da skijaš.
    Bato ,Srebrnac je super hotel,mogu cak slobodno reci da je najrentabilniji od svih,uz minimalno grejanje tj dogrevanje ima stalnu temperaturu od 22-25 stepeni,a pokriven je snegomcitave sezone,iz njega na skijama odlazis na Gobelju ,i skijama se vracas skoro do vrata hotela,ja sam prezadovoljan ponudom,a slazem se da ne raspolaze MODNOM pistom i MANEKENSKIM parkingom,pa mozda zato nije bas mnogo interesantan mnogima koji tamo idu zbog toga!Pozdrav,POP

  8. #8
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    U oktobru 2005 sam bio na nekom etno festivalu u Brusu.
    Između ostalih bio je i kapitalni ministar, predsednik opštine Brus, neki Italijani ...

    I da ne dužim ... na onoj oštroj "lakat" krivini jedno 2 km od Srebrnca ka Brzeću će se praviti ovog proleća etno selo.

    G.din Maljević (Happy TV, otac Bojanin) i predsednik opštine Brus su predstavili projekat o izgradnji etno sela Sv.Simeuna na toj lokaciji, jer ona pripada opštini Brus, koji treba da se realizuje od proleća ove godine.
    paralelno sa tim su pominjli i žičaru koja bi vezivala tu lokaciju sa Jarmom.

    Time bi se otpočela izgradnja dela ski centra od kojeg bi koristi imala opština Brus, jer ceo ski centar pripada opštini Raška.
    S obzirom da su veljini ljudi vlast u opštini ovo vrlo lako može da se ostvari.

  9. #9
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Evo i mene,prvo da ti se zahvalim sto si se raspitivao za moje zdravlje,a drugo da podrzim ovo sto si napisao vezano za voznju kolima do vrha.Samo to GENEX nikada nece dozvoliti jer bi 75% ljudi iz Beograda stizalo do pocetne tacke skijalista za 2 ipo sata i parkiralo u Brzecu ili naslo smestaj pa bi ispalo da su oni gore prazni dok stranci ne dodju!Ja bih najvise voleo da urade gondolu jer bih mogao da iz svoje kuce za 45 min stignem u Brzece a skijanje bi me kostalo koliko samo ski pass-ovi!Pozdrav svima,POP
    Najzad da smo se ja i ti slozili za nesto.


    Sto pa i u brzecu genex moze da napravi hotele. Pa ko se ne skija neka ode gore da bi bio u centru a za nas skijase bi bilo super dole u Brzecu nemoramo da se penjemo
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  10. #10
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Što se tiče gondole od Brzeća do vrha. Godinama unazad se priča o tome ali ne verujem da će biti nešto od toga iz jednog prostog razloga GENEX bi ostao bez velikog dela kolača, jer ko je blesav da plaća smeštaj i do deset puta više u odnosu na Brzeće i da rizikuje vozeći deonicu od 14km iz pravca Brusa. A brzeće ima odlične smeštajne kapacitete a uz to godišnje se izgradi najmanje jedan nov hotel.

    Druga stvar je problem između Raškog okruga i Rasinskog okruga. Jednostavno Raški okrug bi ostao bez začanih finasijskih sredstava koja sada ostvaruje.

    Zamislite kada bi GENEX održavao staze BR I i BR II skijanje bi bilo milina. Ali zato Genex i raški okrug minimalno sređuju gore pomenute staze. Da bi ratrak sredio (utabao) BR I i BR II traži od Rasinskog okruga da mu plati tj. kupi dizel za mašine koje sređuju staze. Ali i pored toga ne silaze dalje od levka (osim kada idu u inspekciju tj. kontrolišu radnike tako da je laž da sa postojećim mašinama nemogu da srede ove dve staze) na BR II. A da Bele reke mogu dobro da se dobro utabaju i da nemamo problema sa kamenjem na stazi video sam ove to godine naime pogledajte kako ovih dana izgledaju gornje 3/4 staze koje su prošlih godina isto bile kamenite a sada ispod dobro utabanog snega nemožeš i da hoćeš da nađeš kamen. Dok su staze kamenite tj. dok ih sami skijaši tabaju jednostavno ako imate dobru opremu tj. Bord ili Skije žalosno je kako izgledaju posle par spusta niz iste staze. Sa par topova za sneg i dobrim održavanjem staza do marta bi bile u funkciji Bele reke. i još nešto kada se zatvori poslednja žica popodne vama u slučaju da skijate niz bele reke ostaje još jedno pola sata skijanja.

    Što se tiče planova izgradnje gondole Imam MULTIMEDIJU sa slikama trasa tehničkim podatcima i planovima, ali to je trebalo da bude urađeno još 1999. Izvođač je trebalo da bude firma POMA. Ako nekog interesuje MULTIMEDIJA mogao bih da dostavim poštom nekom od članova foruma sa područja Beograda pa posle koprajte i rasturajte kako vam je volja.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •