Strana 16 od 17 PrvaPrva ... 614151617 PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 166

Tema: Gondola Brzece-Vrhovi

  1. #151
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Meni je jedina zamerka za Bele reke radno vreme. Te žice, s obzirom da služe za izvlačenje skijaša, treba da rade duže od ostalih, a ne kraće.

    Ako je neko smešten u Brzeću mora da krene prema Belim rekama najkasnije u 15:45 da bi uhvatio zadnju žicu, a skijalište radi do 16:30.
    Potpuno tačno i delim tvoje mišljenje. Uskoro će na sreću i ovo biti istorija .

  2. #152
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Da dignemo temu iz mrtvih

    Iz predloga budžeta za 2020tu.




  3. #153
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Eto, čim su našli način da maznu neke milione, našlo se mesta i u budžetu da se napravi gondola.
    Da podsetim da je procena pre 4 godine bila da će gondola koštati 15-17 miliona.


  4. #154
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Uz pokušaj da ne ulazim u politiku.

    Ne treba im gondola da uzmu pare.
    Gondola ge ostati i posle njih


  5. #155
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Meni samo nije jasno zašto gondola do Malog Karamana. Logičnije mi je da izlazi ili na vrh gde i sada izlazi Bela reka 2 ili nek je svuku skroz do centra. Varijanta do Malog Karamana bi morala da ima dve međustanice svakako, a išla bi po grebenu i preko vrha Ledenice gde su česti udari vetra.

  6. #156
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ja sam pokušao da vidim kako bi to izgledalo i mislim da bi moglo sa jednom MS.

    Verovatno, mašim pravac kretanja.


  7. #157
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Bas tako, sa jednom medjustanicom, ne vidim zasto bi imala 2. I zasto bi bolje bilo da se zica zavrsi gde su izvlacile bele reke. Onda odatle moras puticem u dno gvozdca pa opet gore ili da tabanas ili da stavljaju neki vucak da te izvuce do malog karamana. Meni ovo deluje kao super resenje, direktno te povezuje sa prakticno svim stazama centra, uz opciju da vozis bele reke od medjustanice. Ako jos tu dodaju neku novu stazu sa druge strane zice, bice odlicno!

  8. #158
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Podrazumevano

    Rade se dve međustanice, prva na vrhu BR1 a druga na vrhu BR2, to je logično zato što:

    - onda neko može da skija samo BR1;
    - neko može da skija samo BR2;
    - neko može da skija Strugu (koja je isto u planu kasnije) i da sa nje onda ode na vrh MK/centar;
    - ovako može da skija Strugu i ako nema snega ni na BR1 ni na BR2;
    - ovako može da se skija BR2 a da nema snega na BR1;


    Zašto na vrh MK, isto logično:

    - skijaši iz Brzeća dolaze direktno do centra (sa vrha MK mogu da odskijaju do Doline Sportova);
    - skijaši iz Brzeća ne zavise od rada Gvozdca;
    - skijaši iz Brzeća ne zavise od snega na veznoj stazi Gvozdac;

    Pošto već godinama na Ski Openingu radi Mali Karaman, praktično će skijaši iz Brzeća od openinga do samog kraja sezone moći da skijaju sa ovom gondolom, bez ikakvog "tabananja" - imaće iste uslove kao i skijaši iz "centra".

    Po pitanju silaska gondole do Vojske, to je bilo u planu / projektu. To bi bilo sjajno rešenje zato što bi iz centra mogao skijaš lako da se izvuče u suprotnom pravcu - i izađe ili na vrh MK, ili na vrh BR/BR2 ili da odmah ode iz centra do npr. Struge.

    Međutim, kao i sve kod nas neko mora da pokvari plan. Kada je pre mesec dana "zaživela" ova ideja, tj. obećano da će se dobiti novac, odma je krenula priča Brzeće - Centar/Vojska. Po informacijama koje ja imam Raščani su kočili projekat pod izgovorom da sa vrha MK do centra (inače vrh MK je na teritoriji opštine Brus) potrebno rešiti "imovisko pravne odnose", krenuli da zakomplikuju čitaj projekat (koji njima ništa ne znači).

    Gondola će ići istom trasom Brzeće - BR1 - BR2 (gde nema ništa da se "rešava") i onda BR2 - MK i cela trasa je na teritoriji opštine Brus i onda oni to lakše mogu da "izguraju" pošto im je naravno to u najvećem mogućem interesu.

  9. #159
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    I ja sam pretpostavio da su neka opštinska trvenja u pitanju... priča stara bar 30 godina.

    Wlad, jel imaš neku informaciju o trasiranju nove staze BR2? Bilo je priča o rešavanju čuvene S krivine i nove trase desno (gledano odozgo) kroz šumu.

  10. #160
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Podrazumevano

    Po prvoj informaciji u toj ceni od 27mil je trebalo da ide i uređenje staza (očekuje se da pored crnog dela ima i alternativnih crvenih i plavih staza - tako da staze uz gondolu mogu da koriste svi nivoi skijaša) i veštačko osnežavanje istih (čak je bila i nova instalacija za Strugu u jednoj od kombinacija). Ali od juče kruži informacija da je u ceni od 27mil samo gondola...

    Verujem da će paralelno sa izgradnjom gondole ipak uređivati barem staze u prvoj fazi... Potpuno je logično da postoji barem plavi ski put ako ne staza tako da svako može da koristi najdužu stazu na Kopaoniku.. Plava varijanta će definitivno biti dugačka sa vrha BR2 sve do Brzeća i verujem da će uz osnežavanje biti prava atrakcija za početnike.
    (a svakako i postojeća staza mora da se uredi)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •