Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
Desi se jednom u sezoni da utabaju BR I posle ko zna koliko intervencija od strane opštine Brus i Opštine Kruševac. A kako ratrak da dođe do BR I ako ne prođe levak. Lično sam gledao gde prolazi ne jednom i sto posto sam siguran da nisam halucinirao. Smem da tvrdim da namerno ne sređuju taj deo staze kao ni BR I.
Od početka ove sezone ni jednom ali ni jednom nisu prošli tabačem preko BR I tj. prošli su ali bez tabanja snega uz ivicu staze kako bi bila što manje utabana.

Svaku subotu i nedelju po nekad i petak se izvlačim iz Brzeća na Vrh žicom.
Gledao sam kako na BR II ratrak na jednom mestu stvarno tesko izlazi uzbrdo, razbacujuci usput kamenje na sve strane. Problem je pored ostalog svakako i to sto na BR retko kad ima dovoljno snega, sto nas dovodi do price o topovima za sneg koje bi tu trebalo postaviti, ali za Kopaonik je to SF.
Potpuno se slazem da neke staze, a u prvom redu Belu reku II NAMERNO drze zapustenom jer ne zele da Kopaonik pretvore u skijalista za ozbiljne skijase koji imaju skupe prohteve (traze da se odrzavaju staze) a trose manje od onih koji dolaze da se prozezaju po snegu i pare ostave po kafanama. To se uostalom odlicno vidi i po tome sto i druge zahtevnije staze (Gvozdac, Krcmar, Ledenice) ili uopste ne rade ili se takodje vrlo slabo odrzavaju.
BR I i II bi potpuno promenile dimenziju skijanja na Kopu, a problemi su: 1) staza je izolovana, tj. tesko se do nje dolazi + ne postoji pouzdana informacija da li zica uopste radi i u kakvom je stanju staza 2) Staze se lose odrzavaju sto kombinovano sa nedovoljnim sneznim pokrivacem i kamenom na stazi cini pogibeljnu kombinaciju 3) Voznja zicarama - tu mislim na obe BR - traje predugo, dakle, zice su spore.
Sto se tice ekoloskih aspekata, to je suvise duga prica za forum (gledacu da posaljem neke linkove cim ih pronadjem) a svodi se na to da su ski-centar ocigledno planirali ljudi koji nisu znali sta rade. Ilustracije radi: ski-centar je zagadio prebogata izvorista vode na planini i sve nizvodne vodene tokove, a da pri tome nije uspeo da obezbedi pijacu vodu ni za goste u hotelima, nego je kupuju il dele flasiranu.
Zato, nema nista logicnije nego da se na relaciji Brzece-Konaci ili Brzece-Karaman postovi gondola (kabinskog tipa) cime bi se Kopaonik kao zimovaliste i skijaliste uozbiljio a nacionalni park zastitio od automobila (da ne pominjem ostale saobracajne prednosti), ali licno ne verujem da oni koji to planiraju imaju niti znanja niti interesa da to izvedu.
U medjuvremenu ce nas zamajavati pricama o "etno-selu".
Selo seljacima.