Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: ski report tyrol

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    08.05.2012
    Godina
    44
    Poruke
    9

    Podrazumevano ski report tyrol


  2. #2
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Posle 100 god da se vratim na forum i napisem par recenica…Krajem februara smo otisli u Tirol na 9 dana skijanja. Na putu do tamo prespavali kod rodbine u Ljubljani i prvi dan skijali Tarvisio (vise o tome na odgovarajucoj temi)
    U Tirolu smo bili smesteni u okolini Imsta i svaki dan smo menjali skijalista. Najvise vremena smo posvetili komplaksu Serfaus-Fiss-Ladis, koji je meni omiljen. Ogromno skijaliste, par ekselans infrastruktura, sredjivanje staza, kafanice na stazi, zafrkancije za decu. Ovog puta smo nesto vise vremena proveli na delu iznad Ladisa, jer je taj deo iz nekog razloga manje popularan, a odlican. Kao sto sam vec naveo na forumu, mozda najbolji centar koji sam u zivotu skijao.
    Ako se ode u Tirol, mora se otici u Isgl, makar 100x bio. Ove godine me je iznenadio jer je broj ljudi bio apsolutno podnosljiv. Verovatno je tome doprinela i temperatura, jer sam pogodio onu ekstremnu nedelju. Na 2300 mnv (Idalpe) je bilo -24c, a na vrhu nisam ni zeleo da jurim termometar. Srecom suncano i bez vetra, u suprotnom ne bi ni bilo skijanja. Tokom dana se na glavnim stazama napravi guzva, ali do podne je bilo uzivanje najviseg nivoa.
    Vrlo interesantno i za svaku preporuku su 2 skijalista: Obergurgl i Hohgurgl. Nekih 10km juzno (u nastavku doline) od Zeldena su ova 2 mestasca koja su povezana gondolom koja horizondalno ide po sredini skijalista. Staze se penju na 3080 mnv i sneg i kvalitet staza je zagarantovan. Posto su ova 2 skijalista u senci popularnosti Zeldena, na parkingu je bilo nekih 50 automobila. Na zici nisam ni jednom cekao duze od 10 sekundi, milina. Jedan offtopic… u gondoli zaboravim ranac sa sve gopro. Provalim posle 10 min da nemam nista na ledjima, odem kod zicnicara i on mi kaze: ceka te ranac na medjustanici. Nisam ni morao da proveravam da li je kamera i dalje unutra.
    Jedan dan smo otisli i do Stubajer glecera. Najveci glecer koji sam skijao, ima par klasicnih glecerskih staza (crvene i siroke po 100m), sa kombinacijom sedesnica i sidara i nekoliko crnih staza neglecerskih karakteristika. Interesantan fazon kod Stubaje je taj da se popnes na vrh planine, a ono i sa druge strane ima staza. Jeste da su te staze juzno orijentisane, ali na 3200 mnv+ nema problema.
    U povratku smo prespavali u relativno blizu Sladminga i udarili glazuru skijanja na ovom skijalistu. O Sladmingu sam vec pisao, meni jako dobro skijaliste, 4 brda, top staze, samo je malo nisko ( do oko 1950 mnv) i vodite racuna o temperaturi ako idete u martu.
    Slike…ako me ne bude mrzelo.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #3
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Nemoj da te mrzi


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •