Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: Kakva je bila zima 05/06

  1. #1
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano Kakva je bila zima 05/06

    Ajde da pisemo ko je gde skijao, koliko dana, sve pohvale i zamerke pa da negde na kraj sezone sumiramo rezultate i izvcemo nek srednju ocenu sezone 05/06

    Bata Bane
    03.01.2006 Kopaonik, hladno, mecava radile samo 4 staze

    23-30.01.2006, Zabljak, 3 dana sipod -20, ali fenomenalno, sve staze odlicno pripremljene, jes bilo hladno al sunce

    02.02.2006. Jahorina na oko 3 sata, neznam sta da kazem, samo znam da je bilo hladno, i da su radile 3 staze, zasto ne znam

    10,11.02.2006. Kopaonik, prvi dan mecava i sneg u ogromnim kolicinama, a drugi dan nikad lepsi sa mnogo sunca.

    23,24.02.2006 Jahorina, kaz da ce biti dobro

    03-12.03.2006. Francuska, Val Meinier, o tome cemo tek pisati

  2. #2
    Sale
    Datum registracije
    03.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    metron 9
    Godina
    53
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    19.2. - 26.2. Kopaonik

    Ponedeljak, prvi dan, predivan, sunce, vrlo malo vetra, snega malo manje od 1 m. Spustio sam se oko 35 puta na svim stazama sem Gvozdca i Bele Reke (izbegavam ih prvih dan, dva), sto je otprilike 2 jaka dana skijanja prethodnih godina. Novi cetvorosedi su pun pogodak. Obavezno treba staviti i cetvorosed umesto dvoseda Duboka 2.
    Ostalih dana vetar, magla, mecava, u svim kombinacijama ili pojedinacno. Ali, bez obzira, bilo je jos 3 i po dana ful skijanja, naravno sa manjim uzitkom.
    Za ovih 4,5 ili 5 dana skijanja, spustio sam se toliko puta, kao prethodnih godina za 9 ili 10 jakih dana. To je glavni dobitak koji su doneli novi cetvorosedi. Staze su bolje odrzavane nego prethodnih godina. Mozda je to zbog Engleza koji se izgleda vracaju na Kop.
    Ne bih o negativnim stvarima na Kopu. Svi ih vrlo dobro znamo (parkiranje, prljavstina i otpaci, nekultura u redu na zici, ...)

  3. #3
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Isti zakljucak, ja sam se u subotu 19tog naskijao na gobeljama koliko mislim da nisam za ostalih 6 dana, crkao jaram pa niko nije isao ka gobeljama, ja reko ajd prepesacicu tih 400-500m al zato posle nagrada je bila vrhunska, nema zive duse, nas 10toro skipass nisam ni cekirao, nego kako se spustim udjem u rikverc zgrabim tanjir okinem stapom i vozi, znaci zadrzavanje u pitbox-u ispod 5sec, 3.5min do gore i tako u krug, 3h posle nisam vise imao noge .
    Space Shuttle Ski

  4. #4
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    25 decembar - Kopaonik (Snežan i maglovit dan skijanje sasvim ok)
    28 januar - 11 februar - Kopaonik (vreme nikad bolje! 11 hladnih dana sa suncem bez trunke oblačka, staze nikad bolje sređene)
    15 februar - Goč (lep dan, u početku ojužilo kasnije staza bila tvrđa, ogromna gužva, više sunčanja nego skijanja)
    4 mart - 11 mart - Kopaonik (Sneg, sneg, sneg - nikad više snega nisam doživeo na Kopaoniku, a ni boljeg ludijanja po dubokom snegu)

    Sve u svemu 26 dana na snegu ove sezone no ako ovakvo vreme potraje ko će ga znati možda skoknem još negde mada finansije postaju "mali" problem
    Izmenio/la Stevs; 23.03.2006 u 21:45.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  5. #5
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    2-15 kopaonik- prva nedelja magla,magla,jos magle -20c(ocajne staze)...druga nedelja opet magla i vetar,poslednja dva dana sunce i solidno uredjene staze

    15-22 bansko- sunce, jos sunca +1c- +10c staze perfektne

    sve u svemu nije bilo lose
    ski rules


  6. #6
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    18. decembar - Port de Soleil(CH/FR) - perfektan dan, svez sneg oko 70cm ukupno, skoro sve radilo (sem 2 crne i par crvenih)
    30. decembar-2. januar - Kopaonik - lose vreme, staze sredjene osrednje, snega 70cm, skoro nista nije radilo (1 dan crna Duboka)

    Ostalih puta su uvek sve staze radile i naravno bile sredjene:

    8. januar - Verbier(CH) - lepo vreme, hladno, snega osrednje oko pola metra
    13.-16. januar - Jungfrau-Vengen(CH) - perfektno vreme, dobro skijanje, snega oko pola metra, malo leda, bez offpiste
    29. januar - Verbier - suncano i lepo vreme, malo snega, dosta leda, bez offpiste
    5. februar - Port de Soleil - suncano, umeren do jak vetar, snega oko 70cm-1m, dobar offpiste
    19. februar - Adelboden(CH) - suncano i lepo vreme, snega oko pola metra
    5. mart - Port de Soleil - suncano, magla na kraju dana, mnogo snega, preko metar i po
    11.-14. mart - Les deux Alpes(FR) - 1. dan jak vetar, ostalih dana vreme perfektno, jace od metar snega
    19. mart - Nandez(CH) - jako toplo, jako sunce, tezak sneg, oko metar
    26. mart - Chamonix-La Grand Montagne(FR) - bice valjda lepo vreme
    1.-2. april - Lenzerheide(CH) - takodje u planu, bice valjda snega

  7. #7
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    18. decembar - Port de Soleil(CH/FR) - perfektan dan, svez sneg oko 70cm ukupno, skoro sve radilo (sem 2 crne i par crvenih)
    30. decembar-2. januar - Kopaonik - lose vreme, staze sredjene osrednje, snega 70cm, skoro nista nije radilo (1 dan crna Duboka)

    Ostalih puta su uvek sve staze radile i naravno bile sredjene:

    8. januar - Verbier(CH) - lepo vreme, hladno, snega osrednje oko pola metra
    13.-16. januar - Jungfrau-Vengen(CH) - perfektno vreme, dobro skijanje, snega oko pola metra, malo leda, bez offpiste
    29. januar - Verbier - suncano i lepo vreme, malo snega, dosta leda, bez offpiste
    5. februar - Port de Soleil - suncano, umeren do jak vetar, snega oko 70cm-1m, dobar offpiste
    19. februar - Adelboden(CH) - suncano i lepo vreme, snega oko pola metra
    5. mart - Port de Soleil - suncano, magla na kraju dana, mnogo snega, preko metar i po
    11.-14. mart - Les deux Alpes(FR) - 1. dan jak vetar, ostalih dana vreme perfektno, jace od metar snega
    19. mart - Nandez(CH) - jako toplo, jako sunce, tezak sneg, oko metar
    26. mart - Chamonix-La Grand Montagne(FR) - bice valjda lepo vreme
    1.-2. april - Lenzerheide(CH) - takodje u planu, bice valjda snega

    Svaka cast, sta ti radis zivotu.....

  8. #8
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane
    Svaka cast, sta ti radis zivotu.....
    Radim i studiram u Svici, pa nije problem ici na razna mesta , al uglavnom samo vikendom .

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano izgleda kraj

    3 + 1 dana Bjelasica, super skijanje
    6 dana na Žabljaku, super skijanje

    zbog povrede pauza od 6 nedelja

    3 dana na Kopaoniku, dobro skijanje
    1 dan (prošla subota) Bjelasica, fenomenalno skijanje

    jutros sam se probudio da idem na Bjelasicu na dan skijanja ali sam pogledao temperaturu (u 6h ujutru je u Kolašinu bilo 3c) i odustao sam (da ne bi plivao ).

    Ako ne bude bilo nekog spektakularnog zahladnjenja (za sutra je najavljeno 12-15c) možemo da zatvorimo sezonu (žali bože 2m snega na Bjelasici/Žabljaku).

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    01. i 02. januar - Jahorina
    07.-21. januar - Gerlitzen (A)
    5 jednodnevnih izleta na Vlašić i Kozaru u međuvremenu
    11.-18. mart - Gerlitzen (A)
    19. mart - Kozara (noćno)

    Vrlo sam zadovoljan sezonom . Osim preloma fibule kod supruge u januaru (skijala opet u martu kao da ništa nije bilo), sve ostalo super. Djeca savladala snowboard, ali su im skije ipak draže . U martu sa Fischer-a prešao na Head.

    Skije čekaju peglu i raštimavanje vezova. Ostala oprema spakovana.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •