Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Elan Parabolic Comprex R15.2???

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    20.02.2006
    Poruke
    30

    Podrazumevano Elan Parabolic Comprex R15.2???

    Cao ljudi, vec neko vreme vas citam i koristim (relevantne) info koje ovde dajete, sad sam resio i da se pridruzim. Po skijaskom znanju sam prosecni rekreativac i po prvi put kupujem neku osnovnu "hardversku" opremu...
    Imam ponudu da uzmem gorepomenute skije sa Tirolinijim vezovima (tek cu da vidim koji su) a ne znam o njima nista.
    Moze neka pomoc?
    Skijam po stazi iskljucivo i nemam nikakve posebne zahteve.
    Hvala unapred,
    Aca

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Riječ Parabolic je u upotrebi kod Elana dugi niz godina i označava da bočni luk skije nije radijus tj. kružnica već parabola. Većina amerikanaca ne zna za pojam "carving skis", več koriste izraz "parabolic skis", jer je Elan prvi uveo u serijsku proizvodnju karving skije, pa je izraz parabolic "pustio korjenje".

    Riječ Comprex je u upotrebi negdje od 1986 i predstavlja poseban način obrade drvene jezgre skije.

    R15.2 je skoro sigurno radijus u metrima.

    Sve u svemu, nigdje naziva modela.

    Pazi da ti osoba koja prodaje te skije za vezove ne kaže da je to model Tyrolia Diagonal Free Flex.

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    20.02.2006
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Fala u svakom slucaju
    Potvdio si moje "strahove" da je R radijus, al reko' da proverim (uveravali su me da je to tip)... stvar je to sto mi skije nudi ortak s posla, kome su skije na gajbi, na kojoj on ne zivi, pa sa skija oznake cita ostareli cale
    Icicu da vidim skije , pa se javljam.

  4. #4
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Riječ Parabolic je u upotrebi kod Elana dugi niz godina i označava da bočni luk skije nije radijus tj. kružnica već parabola. Većina amerikanaca ne zna za pojam "carving skis", več koriste izraz "parabolic skis", jer je Elan prvi uveo u serijsku proizvodnju karving skije, pa je izraz parabolic "pustio korjenje".

    Riječ Comprex je u upotrebi negdje od 1986 i predstavlja poseban način obrade drvene jezgre skije.

    R15.2 je skoro sigurno radijus u metrima.

    Sve u svemu, nigdje naziva modela.

    Pazi da ti osoba koja prodaje te skije za vezove ne kaže da je to model Tyrolia Diagonal Free Flex.
    Stekane imas zavidno znanje o ski tehnologiji!
    Bavish li se profesionalno skijanjem?
    Pozdrav

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od daki
    Stekane imas zavidno znanje o ski tehnologiji!
    Bavish li se profesionalno skijanjem?
    Pozdrav
    Aktivno pratim ski opremu na Internetu. Pretplaćen sam na najbolji sajt o ski opremi http://www.realskiers.com, a pratim i sve ostale ski testove i nekoliko foruma.

    Skijam od 1979 i nisam nikada u životu pohađao školu skijanja, niti sam ikad bio u kakvom klubu. Samouk 100%. Jednostavno volim skijanje i 12 mjeseci godišnje pratim na Internetu sve u vezi skijanja. Tri godišnja doba čekam zimu. Zadnje dvije godine nisam išao ljeti na more, ali ove zime ću biti sa porodicom ukupno 3 sedmice na skijanju u Austriji. Prethodne 4 zime sam bio tamo samo po 2 sedmice.

    Tehnika skijanja mi je solidna, ali se ne mogu porediti sa onima koji su trenirali skijanje.

    Nekad davno sam sebi i prijateljima sam montirao vezove, te krpao i sređivao skije.

    Ukratko: Manijak.

  6. #6
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Aktivno pratim ski opremu na Internetu. Pretplaćen sam na najbolji sajt o ski opremi http://www.realskiers.com, a pratim i sve ostale ski testove i nekoliko foruma.

    Skijam od 1979 i nisam nikada u životu pohađao školu skijanja, niti sam ikad bio u kakvom klubu. Samouk 100%. Jednostavno volim skijanje i 12 mjeseci godišnje pratim na Internetu sve u vezi skijanja. Tri godišnja doba čekam zimu. Zadnje dvije godine nisam išao ljeti na more, ali ove zime ću biti sa porodicom ukupno 3 sedmice na skijanju u Austriji. Prethodne 4 zime sam bio tamo samo po 2 sedmice.

    Tehnika skijanja mi je solidna, ali se ne mogu porediti sa onima koji su trenirali skijanje.

    Nekad davno sam sebi i prijateljima sam montirao vezove, te krpao i sređivao skije.

    Ukratko: Manijak.

  7. #7
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Aktivno pratim ski opremu na Internetu. Pretplaćen sam na najbolji sajt o ski opremi http://www.realskiers.com, a pratim i sve ostale ski testove i nekoliko foruma.

    Skijam od 1979 i nisam nikada u životu pohađao školu skijanja, niti sam ikad bio u kakvom klubu. Samouk 100%. Jednostavno volim skijanje i 12 mjeseci godišnje pratim na Internetu sve u vezi skijanja. Tri godišnja doba čekam zimu. Zadnje dvije godine nisam išao ljeti na more, ali ove zime ću biti sa porodicom ukupno 3 sedmice na skijanju u Austriji. Prethodne 4 zime sam bio tamo samo po 2 sedmice.

    Tehnika skijanja mi je solidna, ali se ne mogu porediti sa onima koji su trenirali skijanje.

    Nekad davno sam sebi i prijateljima sam montirao vezove, te krpao i sređivao skije.

    Ukratko: Manijak.
    Stekane brate, pricas moju pricu, jedva cekam da se upoznamo na Jahorini

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    20.02.2006
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Konacno sam video koji je to model - Whistler.
    Na njima je neka (skroz retro) Tyrolia 480.

    Malo su koriscene, ovaj lik kaze da ih je vozio gistro samo jednom, a nudi ih za 100e (bez stapova). Sta mislite?

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Aca76
    Konacno sam video koji je to model - Whistler.
    Na njima je neka (skroz retro) Tyrolia 480.

    Malo su koriscene, ovaj lik kaze da ih je vozio gistro samo jednom, a nudi ih za 100e (bez stapova). Sta mislite?
    Vezovi su stari samo 20-tak godina.

    Opet nedostaje brojna oznaka skija. Ako je u pitanju Whistler 6.0, evo opisa:
    http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=12374

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    20.02.2006
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Vezovi su stari samo 20-tak godina.

    Opet nedostaje brojna oznaka skija. Ako je u pitanju Whistler 6.0, evo opisa:
    http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=12374
    Uh, ne videh broj , ali skija ima identicnu saru kao i model na slici hrvatske recenzije, sa identicnom rupom u zadnjem delu. Cuo sam da su ok daske ali opet kapiram da je sa tom predratnom Tyroliom previse dati 100evra za to(?). Za koliko se mogu naci ovi RX6 i S8 na trzistu?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •