Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 35

Tema: Bebe i mala deca na skijanju

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Nadam se da ne traže ski pas za bebu . Šalim se, video sam par ljudi da se voze sa bebama.
    Mislim da je ranac malo bolji sa aspekta bezbednosti od kengura, jer ima konstrukciju okolo. Mada u kenguru je beba ispred, između ruku.

  2. #12
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Nadam se da ne traže ski pas za bebu . Šalim se, video sam par ljudi da se voze sa bebama.
    Mislim da je ranac malo bolji sa aspekta bezbednosti od kengura, jer ima konstrukciju okolo. Mada u kenguru je beba ispred, između ruku.
    Ovaj na Torniku je imao bebu na ledjima, kao neko "sediste" za bajs, al samo mu glavica viri, iznad tatine, malo...

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Mozda ne bi bilo lose da se za ovu diskusiju otvori druga tema jer je ovo ipak uopsteno, nevezano samo za Kopaonik.
    +1

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Izvinio sam se Suzzanne , nisam lepo pročitao.
    Ma kakav ski lift, nema zezanja sa tim stvarima. Ispred smeštaja (Nebeske stolice koje su na stazi bukvalno) u bašti restorana kulira pola sata-sat u senci, pa na klopu i spavanjac unutra.
    Za sledeću godinu sam spremio McKinley ranac za bebe, nosivosti 20kg. Može za skijanje, a može i hiking. Tako da ću ga sledeće godine malo voziti..
    Ja nemam hrabrosti za kengur, iz vise razloga. Prvi je da je skijanje klizav sport - ove sezone pao sam 4 puta, 2x zbog svoje greske, opterecena donja skija i cao-zdravo, jednom u redu za lift, okliznu se bzvz, a jednom u garazi na SP, padoh na bulju, sa sve skijama na ramenu! Hocu da kazem da svako moze da padne kad se najmanje nada i to bez nekog vidljivog razloga - klizavo hebes ga. Drugi razlog je totalno odsustvo skijaske kulture - nas drugar sa foruma SRB_PI stajao u redu na Konjarniku kad je u njega velikom brzinom gadjao kreten i slomio mu ruku. Treci razlog su kamikaze na stazi kojima ne mozes da pobegnes ni teleportom ako te nameraci - opet svedoci sa foruma Roman i malena Masha. A ni taj mamlaz nema sanse da promeni pravac jer je jednostavno, mamlaz na skijama - brzina velika, znanje nula. Cetvrti razlog je eventualni otkaz lifta ili "evakuacija" kakva je bila na Torniku ove sezone, pisao sam na forumu. Elem, sat, sat i po u korpi na vetru i cekas da te GSS spusti. U svim ovim slucajevima ne bih voleo da mi je klinja u rancu, u kenguru, na ledjima ili u rukama, svejedno... Ipak, veliki je to rizik da bi klinja bio na skijanju sa mnom...

    Sto se setnje sa kengurom tice i boravka na snegu ili u prirodi, podrzavam 100%!
    Izmenio/la Tadija_91; 27.03.2012 u 21:20.

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    @ Macak
    Imas pravo da nije 100% bezbedno. Ne mislim ja da divljam po planini sa bebom u kenguru, ili rancu. Par voznjica dnevno na blagim stazama po lepom vremenu. Mislim da moze da prija.
    Tacno je da nisu svi faktori rizika pod nasom kontrolom, ali tako je i van skijanja. Jbg, kamikaza i budala ima u saobracaju, u moru na skuterima, gde god se okrenes. Da se okliznes/sapletes sa bebom u kenguru mozes i na pijaci. Takodje se mozes zaglaviti liftom u zgradi-analogija sa zicom koja je stala.
    Tako da mislim da se ne treba preterivati ni na jednu stranu, kako sa rizicnim situacijama, tako ni sa preteranom brigom, koja suzava mogucnosti uzivanja.

    Slazem se sa IvanQ da smo u off-u. Izvinjavam se, ali nekako smo spontano otklizali..

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Tacno je da nisu svi faktori rizika pod nasom kontrolom, ali tako je i van skijanja. Jbg, kamikaza i budala ima u saobracaju, u moru na skuterima, gde god se okrenes. Da se okliznes/sapletes sa bebom u kenguru mozes i na pijaci. Takodje se mozes zaglaviti liftom u zgradi-analogija sa zicom koja je stala.
    Al' ne treba ni vuci djavola za rep...

    Off: ja vozim motor (i skuter i veliki) i nisam imao tezak pad iako sam par puta pao, pa me motor samo jednom "stigao" - od tad mi sjeban palac na nozi pa i skijam malo teze... Nikad, ali nikad ne odem ni do trafike bez bar kacige i rukavica, iako obozavam vetar u lice dok sam na motoru pri maloj brzini, 20-30 na sat, zato ih uostalom i volim(!)... Isto tako, nikad ne rizikujem sa decom na motoru kao mnogi ljudi, jednostavno im ne dam cak ni da se penju na njega, a kamoli da ih vozim - mnogi kazu da preterujem, cerkica ima vec deset godina, dovoljno je velika da se malo provoza...Isto postupam i kad je skijanje u pitanju, nema kengura na skijama, bez obzira koliko uzivanje bilo za klinca. Ne moze i tacka. Ne dam. Kad porastu, skijace se i vozice se motorom, na primer...Cerkica vec skija uostalom, mali ima skije, ali nije hteo, pa ce sledece godine opet da "pokusa" da stane na skije, bar da se igra. Skijao se u dnevnoj sobi pre dve nedelje, izrazio je zelju da oce da "skija kao tata - na skijama!"..Dakle bilo koji rizik sa decom - sto manji, a za uzivanje - ima vremena, nece pobeci!
    Izmenio/la Tadija_91; 27.03.2012 u 21:21.

  5. #15
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Aj u Off-Piste pa se tamo za*ebavajte... Htedoh reći u Off-Topic

  6. #16
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Aj u Off-Piste pa se tamo za*ebavajte... Htedoh reći u Off-Topic
    Ja sam off-piste izmedju dva skijanja. Kad stignu bucke -a stizu SUTRA - bicu off-piste i na skijanju!

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    U svakom slučaju, bili su to lepih 7 dana na Kopu za mene i familiju .

  8. #18
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Sta je sa prevremeno rodjenim bebama? Do koje starosne granice ne bi trebalo da se vode na plninu i do koje nadmorske visine?

  9. #19
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Koliko ima beba i gde oces da je vodis? Ako mene pitas, mirujte do druge godine... Posle druge do 1500m, posle trece oprezno na preko 2000, a cak i za dosta stariju decu oprez na 3000m... Boravak na planini da bude bar desetak dana zbog adaptacije organizma, dakle ako odete na 2-3 dana i nazad je veci sok za deciji organizam nego na nedelju dana i nazad... Englezi kazu posle 3 meseca moze na planinu bez problema (!), nasi pedijatri ne daju na planinu do druge godine zivota... Ako ti nije bas zapelo, nemoj je voditi (moje licno misljenje), posebno jer je beba prevremeno rodjena pa se njoj produzuje to vreme "cekanja".

    "nasi":
    http://www.mamaibeba.rs/moja-beba-mo...u-planine.html

    "englezi":
    http://www.babycenter.com/404_is-it-...-child_2295.bc

    ima i "nasih" koji kazu da sva deca mogu gore, pa i bukvalno najmladji, al' da ponesu veliki zastitini faktor (kao da je Sunce jedini problem ?!?), pa ipak ne treba verovati svemu sa neta, vec pravac provereni pedijatar po misljenje...

    Primera radi: ja sam sa 3 godine bio na Tatrama, Tatranska Lomnica, a sa 4 naucio da skijam na Tari...

  10. #20
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ima 5 meseci. Nigde za sada. Samo se raspitujem da vidim kakva su misljenja u vezi toga. Ima vremena. Ide redovno na kontrole i preglede i sve radimo uz konsultaciju pedijatra koji ga vodi. Super je napredovao i raste ali treba sto se takvih stvari voditi racuna posebno sa prevremeno rodjenom decom.
    Video sam na Staroj planini sada za vikend jednu malu bebu koja je po mojoj proceni mladja od mog klinca. Bas me zanima koliko ima i kako je podnela uslove na SP. Ne znam da li je to ovde spominjana beba?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •