Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Rezultati 41 do 49 od 49

Tema: Tarvisio

  1. #41
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    O toj vezi podno vrha i manastira Mt. Lussari mnogo je ovde pisano. Ja sam odlučio da vam priložim fotografije, pa odlučite sami koliko je teško ili lako:

    vlcsnap-2017-01-29-19h53m49s920.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h53m00s455.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h52m24s326.jpg

    Staza je blaga uzbrdica, ukupne dužine ispod 200m.

    Pogledajte pažljivo poslednju fotografiju. Levo od ove ograde imate usku i JEDNOSMERNU prečicu (vidi se početak), kojom se izbacite direktno ispod manastirskog sela na vrhu. Prečica jeste uska, ali je skroz sigurna i možete da uhvatite brzinu - sa druge strane jasno je obeležena zabrana prolaza (a ovde se zabrane čak i poštuju ). Ova prečica eliminiše potrebu da skidate skije i idete kroz selo... nema dakle razloga za nervozu i nezadovoljstvo.

  2. #42
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ipak, po meni šteta je da propustite štimung ovog specifičnog mesta. Meni lično, to seoce i atmosfera istog deo su specifičnog "Tarvisio experience". Svakako preporučujem pauzu, baš ovde, baš u tom trenutku:

    20170120_122509.jpg

    20170120_135719.jpg

    sl4.jpg

    20170120_123432.jpg

    Cene su sasvim pristojne, svakako iznenađujuće niske kada imate u vidu jedinstvenost i eksluzivnost mesta (ako se dobro sećam, kombinacija kapućino-štrudla od jabuka oko 4.5eur, jela do 10eur itd).

    Prema tome, dabome - skidajte skije i bez zvocanja!

  3. #43
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Stigli smo na Mt. Lussari deo skijališta, najverovatniji razlog zašto ste uopšte ovde! Moram da pomenem moje osećanje u tom trenutku - čak i bez Mt.Lussari (dakle glavnog) dela skijališta, već sam bio potpuno ubeđen da smo Tarvisio ishitreno i nepravedno preskakali. To nešto znači!

    Pre nego pokažem FIS stazu, moram da se osvrnem na crnu stazu br. 14, stazu koja mi je možda najviše prijala tog dana:

    vlcsnap-2017-01-29-19h45m49s970.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h47m59s008.jpg

    Kao da je klonirana kombinacija crne Duboke (gornji deo staze 14 je prelomnica iste dužine i nagiba kao donja prelomnica crne Duboke na Kopu) i Marinih voda (donji deo staze 14 je ustvari plava, nikako crna, staza konstantnog cuga do kraja). Dodajte tome da je staza uvek i stalno prazna, da li ljudu ne umeju da je nađu ili ih nervira stara, ali sasvim korektna gondola normalne brzine, nemam pojma. Tek, staza jeste prazna => pun gas!!!

    Staza br. 14 nalazi se iznad gondole Monte Lussari, morate se popeti 10-ak metara. Izlaz sa te stare gondole gleda pravo na manastir. Levo se vidi izlaz sa nove gondole Monte Lussari:

    vlcsnap-2017-01-29-19h46m54s532.jpg

    Dajte šansu ovoj stazi!

  4. #44
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    I na kraju, staza br. 1, FIS crno-crvena staza, verovatno najbolja i svakako najduža staza skijališta. Mnogo je slikana i opisivana na ovim stranama. Od mene nekoliko dodatnih fotografija i potvrda da jeste i lepa i zabavna.

    20170120_123343.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h49m25s682.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h49m43s186.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h50m57s187.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h51m51s520.jpg

    Kraj dana je, malo je razbijena, zabavna i dalje!

  5. #45
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Presuda: Tarvisio je, za hladnog dana i uz prethodno raspitivanje o stanju staza, veoma zabavan ski centar, moja ocena 8/10. Početnici neće uživati, preživljavaće ceo dan. Bolji skijaši će uživati. Oni najnapredniji ovde za manje para (jeftiniji ski pass) imaju sjajno jurcanje ceo dan!!! Po meni pokriva do 2 dana skijanja (alternativnim startom sa dva strane skijališta, za dva dana).

    SKi centar nije povezan na način kako je većina navikla, tj. da brzo i lako prelazite sa staze na stazu, tamo-vamo. Ovde morate da znate gde krećete i šta hoćete tamo gde ste se zaputili. Dakle, centar zahteva malo elementarne koordinacije u prostoru, sposobnost čitanja ski mapa i planiranja. Ipak, koga to ne nervira, zaista nema većih problema. Za hladnih dana, apsolutno nema u ovoj temi opisanog veslanja. Kada je toplije i ski veze u dolini puste - spasavaj se ko može ...

    Ja ću se vraćati i vraćati... verujem svaki put kada krenem u Korušku, Salcburg ili Štajersku... Valja!


    Pogled sa staze br.3 na gradić Tarvisio:
    tarvSA3.jpg

  6. #46
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Odlicne slike, odlican izvjestaj. Moja sjecanja Tarvisia su drugacija. Mozda zbog ruznog vremena i prevelikog snjega. Vidim neke stvari koje su mene nervirale tebi su odlicne. 100 ljudi, 100 cudi. U svakom slucaju, moracu opet kad bude lepo vreme da vidim ovaj centar i u drugom svetlu
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #47
    Junior Member
    Datum registracije
    09.02.2017
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Prosle godine samo skijao jedan dan na Tarvisiu i bio sam vrlo zadovoljan. Istina, taj dan je vreme bilo veoma lose, i vlazan sneg, i magla, svi smo posle bili mokri, ali prvi deo dana je bio suncan i staze su bile odlicno pripremljene, te sam mogao osetiti deo atmosfere i sta to Tarvisio pruza. Takodje, @sev, crna stazu 14. koju si spomenuo je zaista fina, u pocetku ima strmine no pri kraju je to plava staza, ali ono sto me je najvise odusevilo je sto je staza zaista pusta (imao sam utisak da maksimalno nas 15 skija tog dana na stazi) [kao sto si i spomenuo], plus gondola koja je bila itetako znacajna po losem danu kada smo skijali. Sve u svemu, da, slazem se, Tarvisio je sasvim fino skijaliste za dva do tri dana, tj. neke vikend varijante. Zao mi je samo sto nisam mogao do kraja da uzivam na stazi Di Prampero, jer je magla bila takva da sam morao zbog ne poznavanja staze da malo opreznije vozim (plus vlazan sneg).

  8. #48
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Na putu ka Tirolu, usputna stanica ove godine je bio Tarvisio. Vec nekoliko godina zelim da ga odskijam, ali nikako da dodje na red. 15-20 min voznje posle Kranjske gore se dolazi u mesto i tu mozete birati 2 parkinga. Mi smo isli na dalji (zapadniji) parking, bilo mesta kolko hoces. Sve u svemu, fino skijaliste za 1 dan, nekoliko kracih/blazih staza ali i 2-3 vrhunske, siroke, strme, dugacke. Bez guzve na skijalistu (a bila je subota). Primetio sam da su dosta posveceni mladim narastajima, ima za decu ceo jedan deo skijalista sa plavim stazama i kojekakvim sneznim parkovima i cudesima za najmladje. Ako bih isao npr 4 dana u okolinu Filaha, skijao bih 2d Nasfeld, 1d Gerlicen i 1d Tarvisio.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  9. #49
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Stigli smo na Mt. Lussari deo skijališta, najverovatniji razlog zašto ste uopšte ovde! Moram da pomenem moje osećanje u tom trenutku - čak i bez Mt.Lussari (dakle glavnog) dela skijališta, već sam bio potpuno ubeđen da smo Tarvisio ishitreno i nepravedno preskakali. To nešto znači!

    Pre nego pokažem FIS stazu, moram da se osvrnem na crnu stazu br. 14, stazu koja mi je možda najviše prijala tog dana:

    Staza br. 14 nalazi se iznad gondole Monte Lussari, morate se popeti 10-ak metara. Izlaz sa te stare gondole gleda pravo na manastir. Levo se vidi izlaz sa nove gondole Monte Lussari:

    Dajte šansu ovoj stazi!
    Ova staza 14 nema na mapi?

    Edit: Našao sam je na google (Telecabina Misconca)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •