Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 49

Tema: Tarvisio

  1. #31
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Naša stara uzrečica kaže:"Glava sivi, rit pa nori...". što bi u prevodu otprilike trebalo značiti: "Što je više sijedih kod čoveka, to je čovek veči ludak..." A ja bih rekao: Nema bre opuštanja....

  2. #32
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da li ima snimka sa trke?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  3. #33
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexapi32 Pogledati poruku
    Da li ima snimka sa trke?
    Od ove godine još nema...ali od prošle godine je tu snimak, koji prilično dobro pokaže o čemu se radi.....na stazi su Stefano Bar (višestruki svetski šampion u brzinskom skijanju) i Alessia Pitin (višestruka pobednica Lussarissima)....pošto su hteli približiti kako sve skupa izgleda, nisu baš vozili na full...

    http://www.youtube.com/watch?v=1XFHe8VnRK8

  4. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    dosao sam na skijaliste oko 10:15, u 2:30 krenuo iz Beograda. Ma FIS stazi sam bio oko 11:30 ..

  5. #35
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Skijali u Tarvisiju u ponedeljak, na Sretenje. Kao što je već konstatovano, perfektno skijalište za jedan dan ili za ski vikend. Lično sam bio prijatno iznenađen i brojem staza i dužinom i povezanošću. Iskoristiću priliku da ga obiđem ponovo, pogotovu što smo bili mokri do gaća pa nam je to odvlačilo pažnju.

  6. #36
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Tarvisio - prvi put smo bili na stazama iznad grada i skijali. U samom gradu bio sam mnogo puta (i leti i zimi, takav mu je položaj - na svakom ski i moto putu ). Uvek smo ga preskakali za skijanje, nikada nije bilo vremena, sve okolo činilo nam se bolje. Kakva greška!

    Tarvisio je mali ski centar, nekih 20-ak km od Beljaka (Villach) i 15-ak km od Kranjske Gore. Od Beljaka se stiže auto-putem A2/A23 (od AUS granice do skretanja za Tarvisio nema italijanske putarine po A23, kao ni obrnuto - još ste u pograničnoj zoni! Pažnja: AUS vinjeta je neophodna ako koristite A2) ili lokalnim putem B83/SS13 (bez vinjete). Od Kranjske Gore stiže se odličnim lokalnim putem (SS54). Iz oba pravca stiže se veoma brzo i lako, na samo skijalište. Cela ova zona je tromeđa između Slovenije, Italije i Austrije. Iz Beljaka možete direktno u Kranjsku Goru preko Korenskog sedla (nemački: Wurzen pass), iz KG u Tarvisio pomenutim SS54, a onda iz Tarvisa u Beljak po B83 (bez AUS vinjete). I ceo krug obrnete u 1h leti (zimi prelazak preko Korenskog sedla može da bude neprijatno iskustvo). Između Kranjske Gore i Tarvisa put je VEOMA lak, jedva da ćete primetiti da prevoj uopšte postoji, prosto tu su se Julijske Alpe rastvorile i omogućile prirodan prolaz.

    Elem, dosta o navigaciji (svojsvena je jednom drugom hobiju ), da pređem na stvar: skijalište ima dve polazne pozicije: parking na četvorosedu (N46.50473° E13.56162°) i parking na gondoli iznad FIS staze 1 i ujedno najveće atrakcije skijališta (N46.50734° E13.53452°).

    Odakle je bolje? Dosta je ispisano na ovim stranama, a ja mogu da kažem ovo: oba parkinga su dobra polazna pozicija, svaki na svoj način. U zavisnosti kako gledate na život možete ili reći da nema greške, ili da svakako ima greške . Elem: ako krenete sa 4-seda, peglate ujutro sjajnu grebensku stazu 11, peglate Variante A i B do podnožja, a onda se popodne prebacite na Mt.Lussari (do tada je FIS staza vrlo verovatno pomalo razbijena). U suprotnom, ako krenete sa strane FIS staze (gondola), ujutro peglate istu u savršenom stanju, ali dok se prebacite iznad Tarvisia, staze 11, te 9 i 4 su sasvim sigurno razbijene/pustile. Ako skijate Tarvisio dva dana, najbolje je krenuti jednom sa 4-seda, a jednom sa gondole .

    Mi smo učinili ono što smo primetili da čini većina lokalaca iz Villach-a, krenuli smo sa 4-seda. Nismo se pokajali, jer je grebenska staza 11 ujutro fenomenalna! Kao i Variant A (staza br. 9). Varinat B, crna staza br. 4, ujutro je u senci i posledično je tvrda (ako je dan u minusu!). Neko voli, neko ne voli - moje je da kažem .

    Polazak sa 4-seda je bukvalno sa staze, nema ni 10m hodanja :

    vlcsnap-2017-01-29-20h01m44s903.jpg

    Žica vas nosi uz planinu, u zonu Sunca, naravno ako je takav dan :

    20170120_110421.jpg

  7. #37
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Grebenska, crvena staza br. 11 za sunčanog dana je zaista, ali zaista uživanje. Brza, savršeno peglana, sa fenomenalnim vizurama. Jedna od retkih staza gde sam jedva čekao da se popnem na žicu (toliko je vidik prelep!):

    sl3.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-20h02m49s292.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-20h03m23s654.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-20h01m05s271.jpg

    20170120_095954.jpg

  8. #38
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Sa grebena (po kome se spušta staza 11), do grada se spuštaju dve varijante - A (crvena staza, br. 9 u nomenklaturi) i B (crna, direktna, broj 4 u nomenklaturi). Ovde odmah treba napomenuti: staze počinju već od 750mnv!!! Ovo direktno znači da su sve staze koje idu ka podnožju, osim FIS (staza br. 1), za toplih dana potpuno neupotrebljive. Tada se beži na planinu i skija.
    Mi smo imali sreće, nekoliko nedelja ranije bilo je hladno, ceo centar je radio i mogli smo da probamo sve staze! Sreća? Hmm... pre dobro planiranje i velika fleksibilnost. Ovo kažem da bih istakao poentu - Tarvisio je centar koji ZAHTEVA da planirate dolazak. Utisak se dramatično razlikuje u zavisnosti od trenutka kada ovde skijate (dosta dokaza o tako oprečnim utiscima imate i na ovim stranama).

    Varijanta "A", u punom sjaju:

    vlcsnap-2017-01-29-20h05m26s618.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-20h05m58s292.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-20h06m16s410.jpg

    U pitanju je crveno (gornji deo) - plava (donji deo) staza, prilično solidna. Napomena: da bi se vratili do lifta Priesnig (kojim se ponovo penjete na greben), morate kratko da se izvučete 4-sedom Tschopfen (ili da veslate).

  9. #39
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Varijanta "B" je crna staza. Brza, tvrda, nije naivna, ali nije ni previše teška. Taman!

    vlcsnap-2017-01-29-20h00m29s081.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h58m37s801.jpg

    20170120_112946.jpg

    Pogledajte kako izgleda podnožje staze na samo 750m nadmorske visine!! Ljudi, to je niže od Divčibara ... shvatih kasnije, u Tarvizu sam (na stazi broj 3!) skijao, mislim ozbiljno skijao, na daleko, daleko najnižoj nadmorskoj "visini" u životu: između 950 i 750 mnv!!! I naskijah se živ na toj stazi, bio je kraj dana i kao - 'ajde još malo...

  10. #40
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Tarvisio prosto nema pravih staza za početnike, toliko mu fale da skoro lažira markaciju na dole (pomenuta staza br.3 u mnogim centrima bez blama bi bila obeležena kao crvena). Jedina dovoljno dugačka plava staza nalazi se na grebenu, staza broj 12. Do nje se stiže sa vrha staze 11, trakom za izvlačenje:

    vlcsnap-2017-01-29-19h55m10s124.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-19h55m33s907.jpg

    Bezvezna, ali neophodna... kako bi se veznom žicom (4-sed Prasnig) izvukli podno vrha Mt. Lussari i prešli na drugi kraj skijališta...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •