Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 49

Tema: Tarvisio

  1. #21
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Ima li neko uvid u neku dugorocnu vremensku prognozu posto sam planirao sledeci vikend gore (21-23) a u narednih 7 dana je najavljena kisa s temperaturama do +5. Da li mi se isplati ista onda rezervisati?
    Zna li neko pravo trenutno stanje sto tu sto na kranjskoj gori?
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #22
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    U tim krajevima je poslednjih nedelja napadalo dosta snega, trenutno po Bergfexu pokazuje skoro 3m snega

    Što se tiče prognoze pogledaj isti sajt:

    http://www.bergfex.com/tarvisio-luss...tter/prognose/

  3. #23
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Trazio i gledao pa kaze da ima oko 70 do 90cm snjega sve ukupno ali za sledeci vikend najavljuju kisu pa sam sav u nedoumici
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Evo šta piše na Bergfexu za Tarvisio:

    Screen Shot 2014-02-12 at 14.31.56.jpg

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Petak i subotu se skijao Tarvision/Camporosso. Kao sto je vec receno skijaliste uz granicu s Slovenijom. Kada se dolazi obratite paznju na znakove, lako se zaluta dok se nadje skijaliste tj pravi smer posto je dosta raskrsca. Ima vise polaznih stanica, na svima su veliki parkinzi koji su gratis. Cena jednodnevnog ski pasa je 35eur+5eur kaucija za ski pass. Za ski centar ove dimenzije to je apsurdno i previse. Nije vredan tog novca. Ako niste nikada bili i za neku jednodnevnu varijantu s drustvom onda moze proci.

    Moj zakljucak je da nisam nikada bio u skijalistu koje je losije povezano i gde sam se vise nagurao i nahodao. Konekcija Tarvisio - Camporosso je katastrofa. Nekome je tako nesto interesantno. Meni nikako.
    Kad se popnete na Monte Florianca imate laganu plavu stazu od 100m spusta pa nailazite na uzbrdicu koja je regulisana s tunel trakom koja vas uzvuce.

    Posle se gurate 200tinjak metara pa spust od 100m do lifta za koji sam mislio da vuce do monte lusarija. Nazalost ne. Kad se popnete onda nastavljate oko vrha brda ili peske ili gurate skije jedno 200m kozjom stazom oko brda uzbrdo. Na tom puticu je uvek guzva iz oba smera (pjesaci, skijasi, penjaci na skijama kojih usput ima milion na planini. Izgleda da je to ovde atrakcija pa onda idu svi na rucak na monte lussari) tako da budete oprezni. Kad se popnete dplazite do zadnje strane monte lusarija koji ustvari predstavlja manastir sa nekoliko pansiona/restorana toliko usko zbijenih jednih uz druge da morate skinuti skije i pjeske proci izmedju kuca. Mi smo se morali i penjati preko snjega posto je bilo jedno 5m visine snjega izmedju kuca. Kad to prodjete izbijate na prampero.
    Prampreo staza je odlicna i kao sto je receno vredi zbog nje doci na jednodnevno skijanje. Mala crna staza desno od prampera je pokratka (barem meni) a povratna voznja gondolom (iz 1950tih) je toliko spora da covek izludi. Cak i povezanost izmedju te dve staze ili ti gondole je losa. Kad zelite s prampera na tu stazu morate poprilican krug napraviti. Da bi se stiglo do zice 407 koja povezuje Camporosso i Tarvisio imate poprilicno da gurate kada se spustite na desno od prampera, ali bas poprlilicno.

    Sto se tice trenutne situacije s snjegom imaju ga za izvoz. Na vrhu verujem da ima preko 4m snjega posto se zastitne ograde ne vide. Do vrha su pokrivene. Vreme je bilo katastrofa. U donjem delu kisa,stalno. Snjeg mokar i mekan, kao kasa. Na vrhu magla i snjeg. Staze u dobrom stanju. Magla toliko gusta da se ne vidi 2 metra ispred. Na trenutke se skloni pa covek moze nesto i da vidi. Skijaliste polu prazno. Dole na dnu u Tarvisiu nekih pocetnika i dece je bilo. Na vrhu skoro nikoga.
    Od staza pored Prampero, Florianca je jako lepa i ugodna kao i njen nastavak "A" del priesnig. Verujem da i "B" del prisenig ima potencijala ali snjeg je bio toliko mekan i staza toliko razrovana da je bilo katastrofa skijati.
    sto se tice skijanja za pocetnike, ceo Tarvisio je za pocetnike samo nemojte na Monte priesnig se penjati, ostanite dole. Sve su blage staze. trenutno nazalost toliko mekane i mokre bez obzira sto ima skoro 2 metra snjega na tom delu. Kazu da danima kisa pada.

    Izmenio/la Grazer; 03.03.2014 u 00:40.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Skijao juce 15.3. u Travisio. Utisci sjajni, zaista predivno skijaliste za 1 dan. Fis staza je fantasticna, ostavila jaci utisak na mene nego recimo Carnia u Nassfeldu. Sneg je drzao do 12-13h, duze nego dan kasnije u Nassfeldu.

  7. #27
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Kutuzov Pogledati poruku
    Skijao juce 15.3. u Travisio. Utisci sjajni, zaista predivno skijaliste za 1 dan. Fis staza je fantasticna, ostavila jaci utisak na mene nego recimo Carnia u Nassfeldu. Sneg je drzao do 12-13h, duze nego dan kasnije u Nassfeldu.
    Kad si bio na FIS stazi? Jer smo imali takmičenje (Lussarissimo 2014)...tako da je staza bila u 8.30 tvrda ko beton, kapije postavljene 27-30 m...majko mila ...brzine da te ubije....dobro, a onda malo popustilo na startu u 9.30, tako da smo mogli odvoziti kako valja....Joše u dva se je dalo sasvim pristojno skijati, mada su bile dosta visoke temperature....

  8. #28
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Skiman, a gdje je izvještaj sa Lussarissimo 2014 ??????

  9. #29
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hogar Pogledati poruku
    Skiman, a gdje je izvještaj sa Lussarissimo 2014 ??????
    Ove godine je bilo....LUDO brzo......... Ako gledam na zaostatak od najboljega prošle godine, sam ove godine poboljšao vreme za oko 7 sekundi...zadovoljan. Do sada najbolje pripremljen...vreme 3:20.40......

  10. #30
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Ti ko vino sto si stariji to si brzi.Bravo!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •