Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 49

Tema: Tarvisio

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Odlican. Hvala. Nazalost vec komplet sve rezervisano za februar
    Izmenio/la Grazer; 02.02.2013 u 22:50.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #12
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Ski vikend, kombinacija 1 dan Tarvisio, 2 dana Gerlitcen - 15.-17. februar 2013.

    http://www.skijanje.rs/vesti/skibus-...iji-i-italiji/

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Inace, pogledaj na tom sajtu "BOOM pocetnice", koje imas u decembru i martu.(http://www.hitholidays-kg.si/index.p...be&id=363&l=sl).

    Ja vec 3 godine koristim redovno koristim te akcije, i stvarno je odnos cijene i kvaliteta smjestaja odlican, tako da svima preporucucujem. (preporuka Larix, Spik ili Kompas, jer imaju bazene "in-house")

  4. #14
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    wellnes mi je obavezan. hvala na linkovima, pregledacu pa sta bude
    Izmenio/la Grazer; 03.02.2013 u 20:59.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    22.07.2012
    Godina
    42
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Išao sam preko skibusa u Tarvisio. Tu smo ostali jedan dan, što je sasvim dovoljno za ovo skijalište. Staze ujutru dobro pripremljene, kasnije oko podneva već su se pojavili hupsteri. To može da bude nezgodno na uskim i strmim stazama pogotovo za manje iskusne skijaše među kojima sam. Inače priroda je prelepa, šume svuda okolo. Imali smo sreće da je bio sunčan dan tako da su jasno mogli da se vide okolni vrhovi, planine, priroda. FIS staza Monte Lussari je sama po sebi vredna dolaska u ovo skijalište, ali ako dolazite kolima savetovao bih da se parkirate na parkingu kod te staze i da je odmah skijate a ne kasnije kad se vec malo izrovari. Takođe bih savetovao manje iskusnim skijašima (i onima koji su kao ja pravili dužu pauzu bez skijanja) da, ako već menjaju skijališta u toku zimovanja, ne dođu baš prvi dan u Tarvisio. Strme su staze i može da bude malo nezgodno. Slike ću okačiti kasnije u toku dana.

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Pozdrav Vladane.
    Drago mi je da se javio neko sa svežim utiscima iz Tarvisia.
    Naime, već danima pratim live kamere na njihovom sajtu i prikupljam podatke jer mi je ovo mesto u najužem izboru za sledeću godinu. Vidim da ove godine imaju baš dosta snega ali i sunčanih dana. Znam da su prethodnih godina kuburili sa snežnim padavinama.

    Naime, ja i moja porodica smo posle tri zimovanja i svega dvadesetak sati provedenih na skijama još uvek potpuni početnici, još uvek smo u plugu. Potpuno mi je jasno da staze o kojima govoriš u svom postu nisu za naš nivo.

    Ali na kamerama vidim da u samom mestu ima neki poligon za početnike sa dosta blagim stazama (bar se tako čini na kamerama) bez prevelike gužve. To ti sigurno nije bio predmet interesovanja ali ipak ako si prošao tuda - možda neka tvoja zapažanja, eventualno neka fotka.

    Obližnja Kranjska Gora ima lepe početničke staze ali na njima je uvek prevelika gužva. Na Potkorenu II imaju 2-3 lepe blage staze, ali bez veštačkog osnežavanja pa zavise od vremenskih prilika.

    Evo još nekih podataka koje sam prikupio a mogle bi nekom, ko je na sličnom skijaškom nivou, biti od koristi.

    Tarviso ima povoljniju cenu ski pass-a od obližnje Kranske Gore i Gerlitzena. Smeštaj je možda povoljnije tražiti u Sloveniji, selima u blizini granice sa Italijom (Rateče, Potkoren, Mojstrana, Gozd Martuljek) Odatle do Tarvisia ima 20-ak minuta vožnje. Ko je napredniji skijaš i dosadi mu Tarvisio u blizini na 30 minuta do sat vremena vožnje ima nekoliko skijališta. Sela Nevea, Gerlitzen, Tromeđa, Kranjska Gora, Nasfild.

    - Povoljno za one koji nisu baš pasionirani skijaši već žele i neke druge sadržaje je što u blizini ima dobrih wellnes centara. U hotelu Špik u Gozd Martuljku odlični bazeni za relativno povoljnu cenu. U okolini Villacha nove terme, otvorene letos. Zatim poseta samom Villachu. U Tarvisu postoji velika robna pijaca gde se, bar po pričama, snabdevaju mnogi vlascini butika, pa je pretpostavka da bi tu mogao da se obavi i neki povoljan šoping.

    - Blizina Bleda, Bohinja, Vogela. Prelepa priroda i mnogo pitomija nego recimo u regiji Saltzburg (gde sam bio ove zime). Dok sam u Sloveniji i Koruškoj sve vreme imao sunce, u Kaprunu sunce smo videli samo na prospektima koje smo pokupili na prodajnim mestima za ski pass. E sad, možda nam se samo tako zalomilo, mada mi se čini da je zbog visokih vrhova u toj regiji mnogo češće oblačno, što naravno donosi i više snega.

    Još jednom podvlačim - ovo su opservacije iz ugla porodice koja pre svega ide na zimovanje a ne skijanje, i gde je skijanje samo jedna od propratnih aktivnosti, nikako prioritet. U tom smislu za popunu vremena jednako su važni wellnes, šetnje, uživanje u prirodi, obilazak prirodnih i kulturnih znamenitosti. Iz tog ugla tromeđa Slovenije, Italije i Austrije mislim da predstavlja dobitnu kombinaciju.

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    22.07.2012
    Godina
    42
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Pozdrav Bane,
    primetio sam da u levom delu skijalista ima neki poligon za pocetnike, ali ako vec znate nekako da skijate moze da vam posluzi i ta prva zicara, ne secam se da li je dvosed ili trosed. Evo slika staze sa tog dela.



    Sledece 2 slike su staza Monte Lussari





    ova zadnja je uslikana negde na sredini skijalista


  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    posto cu za vikend gore cisto moze li se zakljuciti da snjega ima na pretek? Ima li neko mesto na stazi gde bi preporucili klopu tj rucak?
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    22.07.2012
    Godina
    42
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Pre nego sto smo mi dosli bilo je napadalo jedno metar snega, nadam se da to i dalje drzi. Nisam rucao u Tarviziji, tako da ne znam.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Vladane, hvala na fotkama. Super su.
    Ta jedna plava i onaj tanjirić u podnožju biće sasvim dovoljni za skijaše u pokušaju

    Super su ti fotke i sa Gerlitzena.
    Potpuno ti verujem da si se ubedačio po povratku. Nije lako vratiti se u ovo sivilo posle 3 dana snežne bajke.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •