Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Salomon Mission X5, flex?

  1. #11
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adamm Pogledati poruku
    Ja sam mislio da idem sa flexom izmedju 90 i 100, posto sam na Fischer Viron 6.6... eh, da sam na vrijeme imao dovoljno para pa da kupim normalne pancerice, da se ne zlopatim
    Gledao sam Dalbello Proton 10. Jel ima neko iskustva sa tom pancericom ili mozda neki bolji prijedlog?
    Eh, ta firma je cudo, ja sam na viron 95, a probao rental progresor 110 i obe su mi fantasticne. Meni nista tvrdje ne treba, a umem da se otisnem ponekad malo "grublje" niz strmek.. Eventualno neka 100ka kad viron odsluzi svoje - vec je poceo da se "izuva bez odpertlavanja".. Fischer SOMA je cudo!

  2. #12
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adamm Pogledati poruku
    Ja sam mislio da idem sa flexom izmedju 90 i 100, posto sam na Fischer Viron 6.6... eh, da sam na vrijeme imao dovoljno para pa da kupim normalne pancerice, da se ne zlopatim
    Gledao sam Dalbello Proton 10. Jel ima neko iskustva sa tom pancericom ili mozda neki bolji prijedlog?
    Uzeo sam Head AdaptEdge 100 i stvarno sam zadovoljan. Imaju izbor 90/100 flex, drzao na 90, jako su udobne, bez ikakvih problema izdrzavao ceo dan u njima. Nisam ih birao ni po cemu posebno, trazio flex izmedju 80 i 100 a ove bile upola cene

  3. #13
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adamm Pogledati poruku
    Zvao sam, al niko se ne javlja... mozda je kasno, zvacu sutra

    Znaci, mogao bi biti onda 60, osim ak' im ovo dodatno X u imenu ne znaci nesto. ali zasto onda na web sajtovima daju pogresnu informaciju?
    Ma ne rade vikendom .

    Ko će to doznati, ako već ne piše...
    Kao što se vidi iz priloženog inf. sa "sajtova" nerijetko treba uzeti sa rezervom.

    Sugestija za nove ide na to da tebi "pašu", fleks poželjno nešto veći, no nije ni to baš neka precizna mjera. Mislim, razlika između pr. 65 i 70 vezano za osjećaj kod čovjeka . Etabliran proizvođač i koliko se ima prilike probavati, probavati...
    Mislim da naš drug Švajcarac ima nekog kamenog Protona pa se možda javi sa nekim komentarom.

    Fischer Viron 6.6 je skija .

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Fischer Viron 6.6 je skija .
    Pa rece co'ek da oce da ide na flex 100, bas zbog skije, zar ne? Taman neki srednji-do-napredni nivo, pa predlozih moju pancericu..

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zar se skije i pancerice ne biraju prema skijašu, a ne jedno prema drugom?

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2011
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    42
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Pa rece co'ek da oce da ide na flex 100, bas zbog skije, zar ne?
    Upravo, ali kakav nam je izbor skijaske opreme u BL, cini mi se da se nece birati brand neg' ce biti daj bilo sta flexa od 90 - 100

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2011
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    42
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Zar se skije i pancerice ne biraju prema skijašu, a ne jedno prema drugom?
    Yup... skije su vec tu i dobro mi leze. Jos da izaberem odgovarajuce pancerice pa da ugodjaj bude potpun.

  8. #18
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Nemoj tako, imamo jednu od jačih ponuda u okruženju .

    @macak011
    Viron 6.6, malo sam drugačije skontao pa... Nemoj šta " atorit' "...

  9. #19
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Zar se skije i pancerice ne biraju prema skijašu, a ne jedno prema drugom?
    Skija mora po "tvrdoci" biti uparena sa pancericom, a sve skupa sa znanjem skijasa: flx 55 ce tesko da vozi fischer rc4 rc worldcup, dok flex 130 ce da se muci sa elan flow 4 recimo - to su ekstremni primeri, naravno I opet je lakse tvrdjoj pancerici da komanduje losijoj skiji nego obrnuto...drugim recima bolji skijas ce da vozi laksu skije bez problema, ali losiji skijas nece mozi da se pokupi sa rejs daskom I mekanom cipelom..

    Ko vozi bajs, to je analogno menjanju brzina: pedale recimo imaju tri zupcanika, najmanji srednji I najveci, a zadnji tocak 7. Najmanji zupcanik napred se ne "shifta" kroz svih 7 zadnjih vec samo recimo kroz tri najveca, srednji recimo svih 7, a najveci kroz tri najmanja... Tako je lanac bezbedan od spadanja, a postignut optimalni prenos snage I kadenca... Tako I kod skija I cipela: najlosije skije idu na flex 55-75, srednje na 70-90, a napredne 80-110 okvirno(moja podela). Takmicarske skije idu na 90-150 po zelji... Naravno, opsezi cipela se preklapaju vec prema zeljenom stilu voznje I znanju samog skijasa... U tom smislu nije pametno uparivati skije I cipele sa suprotnih krajeva palete..

    Citirati Originalno postavljeno od adamm Pogledati poruku
    Yup... skije su vec tu i dobro mi leze. Jos da izaberem odgovarajuce pancerice pa da ugodjaj bude potpun.
    Budi mudar pa probaj fischer SOMA cipelu (progresor, viron, rc4, sta god) - neces se pokajati, samo ako ti bude odgovarala. Ja sam bol u svojim kolenima izlecio, a vozio alpinu i salomon ceo zivot!

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Nemoj tako, imamo jednu od jačih ponuda u okruženju .

    @macak011
    Viron 6.6, malo sam drugačije skontao pa... Nemoj šta " atorit' "...
    Ma ok, ja cim procitam fischer skacem ko mlad majmun! Tu firmu il' obozavas, il' organski ne podnosis, nema sredine - ja je 'vala obozavam!
    Izmenio/la Tadija_91; 13.03.2012 u 17:35.

  10. #20
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Skija mora po "tvrdoci" biti uparena sa pancericom, a sve skupa sa znanjem skijasa: flx 55 ce tesko da vozi fischer rc4 rc worldcup, dok flex 130 ce da se muci sa elan flow 4 recimo - to su ekstremni primeri, naravno I opet je lakse tvrdjoj pancerici da komanduje losijoj skiji nego obrnuto...drugim recima bolji skijas ce da vozi laksu skije bez problema, ali losiji skijas nece mozi da se pokupi sa rejs daskom I mekanom cipelom..
    Citirati Originalno postavljeno od macak011
    Ko vozi bajs, to je analogno menjanju brzina: pedale recimo imaju tri zupcanika, najmanji srednji I najveci, a zadnji tocak 7. Najmanji zupcanik napred se ne "shifta" kroz svih 7 zadnjih vec samo recimo kroz tri najveca, srednji recimo svih 7, a najveci kroz tri najmanja... Tako je lanac bezbedan od spadanja, a postignut optimalni prenos snage I kadenca... Tako I kod skija I cipela: najlosije skije idu na flex 55-75, srednje na 70-90, a napredne 80-110 okvirno(moja podela). Takmicarske skije idu na 90-150 po zelji... Naravno, opsezi cipela se preklapaju vec prema zeljenom stilu voznje I znanju samog skijasa... U tom smislu nije pametno uparivati skije I cipele sa suprotnih krajeva palete..
    Bo'me Adame težak je zadatak pred tobom...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •