Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Salomon Mission X5, flex?

  1. #21
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pancerica je ključni dio opreme i ne slažem se za vezu pancerice i skije. Ima nas sa više od jednog para skija, pri čemu je jedan par tvrd (za uređenu stazu), a drugi mehak (za istu takvu stazu i van staze). Kako uvijek koristim priliku da probavam razne skije, trebala bi mi ergela pancerica.

    Ne, za dobrog skijaša treba dobra i tvrđa (ne pretvrda tj. race) pancerica, a skije neka mijenja kako mu volja. I sa tvrdom pancericom će dobar skijaš odlično upravljati mekim skijama, a sa premekanom pancericom će imati problema sa svim skijama.

  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2011
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    42
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Pancerica je ključni dio opreme i ne slažem se za vezu pancerice i skije. Ima nas sa više od jednog para skija, pri čemu je jedan par tvrd (za uređenu stazu), a drugi mehak (za istu takvu stazu i van staze). Kako uvijek koristim priliku da probavam razne skije, trebala bi mi ergela pancerica.

    Ne, za dobrog skijaša treba dobra i tvrđa (ne pretvrda tj. race) pancerica, a skije neka mijenja kako mu volja. I sa tvrdom pancericom će dobar skijaš odlično upravljati mekim skijama, a sa premekanom pancericom će imati problema sa svim skijama.

    Sve je bitno, i zubi i dusa Slazem se. Kod mene je situacija premekane pancerice (za koju sam pogresno mislio da je flex 80) i to naravno stvara probleme. Generalije: 78-80 kg, 174cm, skijam pa veci dio svog zivota (od '87-'88) mada intenzivnije zadnjih 4-5 godina. Trenutno sam na Fischer Viron 6.6 i mislim da bi neke pancerice flexa 100 bile sasvim dobre (pa i kad promijenim skije).

  3. #23
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    I sa tvrdom pancericom će dobar skijaš odlično upravljati mekim skijama, a sa premekanom pancericom će imati problema sa svim skijama.
    Ja sam upravo to i rekao, ali na slican nacin, zar ne?

    Da ne budem pogresno shvacen, ne radi se o "preslikavanju" 1:1 (TACNO jedne pancerice na TACNO jedne skije) kao sto je prejudicirano, vec jedne pancerice, a vise skija, ali nikako mekana pancerica i tvrda skija, slazemo se da je to muka.. Sa druge strane, po mom misljenju dobar skijas sa tvrdom pancericom stvarno nema neke velike potrebe da vozi premekanu skiju iako ce to sasvim dobro da radi...

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Bo'me Adame težak je zadatak pred tobom...
    Druze, ja sam samo pokusao da objasnim svima onima koji citaju ovu temu (ne samo direktno involviranim ucesnicima i samo sada, vec i kasnije, u search opciji) da bi trebalo voditi racuna o svim parametrima kada je izbor opreme u pitanju. Primera radi, totalni laik u poznavanju opreme, a ko je imao prilike da nauci da skija (na rental opremi npr), moze lako da napravi gresku i da "upari" mekanu cipelu i tvrdu, rejs, dasku i da se muci bez razloga. Takodje, moze da uzme i pretvrdu cipelu i mekanu dasku i opet da ne uziva maksimalno u skijanju. Po mom misljenju, odlican stos je da svoje skijasko znanje upari prema "udobnim cipelama" one tvrdoce koja bi odgovarala stilu i znanju skijanja koje voli, a da pritom i sama skija prati taj "trend", odnosno da na neki nacin kompletna oprema odgovara datom "stilu", gde je nivo znanja ugrubo podeljen na grupe: pocetni, srednji i napredni. Dakle, maksimalno uzivanje u skijanju bice postignuto ako su "upareni" svi parametri:

    1.skijasko znanje
    2.zeljeni stil skijanja
    3.pancerice
    4.skije
    5.odeca
    6.kondicija skijasa
    7.priprema staze

    Pritom je ovde akcenat na skijama i pancericama, mislim da je vrlo bitno imati odredjenu tvrdocu pancerice na nogama za adekvatnu "mogucnost komandovanja" skijama, a istovremeno i alatku koja sve te komande moze da sprovede u delo - skija, naravno sa odredjenom dozom "prastanja gresaka" pri cemu bi pancerice i skije bili iz iste "grupe znanja".

    Dakle, pocetnicka skija da prati pocetnicku pancericu, napredna - naprednu i slicno jer jedino takav odabir garantuje maksimalni uzitak.

    Inace, sve ovo pisem jer sam licno imao prilike da dugo vozim mekanu pancericu i prejaku skiju i znam kolika je to muka - tad se jedva skupljalo za put, smestaj i skipass na Jahorini recimo, oprema je bila vec kupljena, "fiksirana", a rent nije postojao... Onda sam posle duge pauze kupio dobre cipele i premekane daske zbog totalnog nepoznavanja opreme i istovremene zelje prodavca da "samo" proda opremu, tako da sam prosao kroz obe krajnosti i vrlo dobro znam o cemu pricam - sad imam uparene skije i pancerice i ne treba mi ergela cipela da bih vozio razlicite daske, a imam ih nekoliko pari razlicitih tvrdoca i nivoa tezine (fischer rc4 race rc 175, sc 165, dynastar cruise 168, elan flow 4.2) i sve ih vozim sa flexom 95 bez problema...
    Izmenio/la Tadija_91; 13.03.2012 u 17:37.

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    17.03.2010
    Godina
    62
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Koliko se sjećam na kutiji na kojoj su stajale cipele Salomon mission x5 u Intersportu u Banja Luci prije dvije godine pored ostalih podataka pisalo je flex 80,pa me čudi da je u stvari taj index 60 ili 65 a na onaj koji je napisan na ambalaži!

  5. #25
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adamm Pogledati poruku
    Sve je bitno, i zubi i dusa Slazem se. Kod mene je situacija premekane pancerice (za koju sam pogresno mislio da je flex 80) i to naravno stvara probleme. Generalije: 78-80 kg, 174cm, skijam pa veci dio svog zivota (od '87-'88) mada intenzivnije zadnjih 4-5 godina. Trenutno sam na Fischer Viron 6.6 i mislim da bi neke pancerice flexa 100 bile sasvim dobre (pa i kad promijenim skije).
    Definitivno si utvrdio da je ta pancerica za tvoj nivo znanja i skiju koju teras - mekana ---> a sta je pisalo na kutiji, koji je njen stvarni flex macku o rep - i na tarabi pise, pa nije..

    Elem, pojuri bar 100ku i javi nam utiske sa staze

  6. #26
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Kod mene je Proton 14. Imao isti problem kao i ti, u BL najtvrdje pancerice bile Atomic Hawx i Proton 10, pa se odlucio za rizik i metodu ebaya. Na pocetku me je "ubivala" u petama dok nisam uradio bootfitting. Nakon toga super, sad doduse malo liner popustio, a pancerica bas siroka za svoju klasu (102mm), tako da popodne noga zna malo i da landra. Inace sad se ne bih vracao ni na sta mnogo mekse, brez obzira sta imam ispod njih, jedino sto bih sljedeci put ipak definitivno mlogo opreznije birao - da nije Intuition liner bio u ovima, dosad bih imao jedno 1cm uze pete

  7. #27
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od branko61 Pogledati poruku
    Koliko se sjećam na kutiji na kojoj su stajale cipele Salomon mission x5 u Intersportu u Banja Luci prije dvije godine pored ostalih podataka pisalo je flex 80,pa me čudi da je u stvari taj index 60 ili 65 a na onaj koji je napisan na ambalaži!
    Još se nije utvrdilo... Na kutiji koju je "adamm" dobio ne piše taj podatak, a tačne inf. kao što se vidi iz priloženog za sada nema. Šta god da je, ne odgovaraju mu i ide dalje...

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Ja sam upravo to i rekao, ali na slican nacin, zar ne?
    Samo me tvoje pisanije malo zbunilo... A ti se ipak ljutiš .
    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •