Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Pomoc pri izboru skija

  1. #11
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Respect, ali seti se na mene onda kada ti prvi put bude zatrebala vijagra, a doci ce i taj dan.
    Biologije je to, brat, biologija koju ja ne volim

  2. #12
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Evo za kraj sage, upravo sam narucio Salomon, XT800 za sebe (175cm) i LX800 za suprugu (161cm).

    I dalje verujem da je Progressor 800 bio pametnija varijanta ali s obzirom na ono sto sam citao i pricao sa ljudima, all mountain mi definitivno deluje interesantnije ili izazovnije. Bilo je i dvoumljenja izmedju Volkl RTM 77 i XT800, pogotovo kad su spustili cenu Volkl-u ali je prevagnuo tip rocker kod Salomon-a (Volkl ima i napred i pozadi). Platio ££350 (415 evra) XT i £230 (275 evra) LX. Znam, vise para nego mozga.

    Zavisi kad budu isporucene, u stvari verovatno posle uskrsa da ne upropastim odmor, imam nameru da odem na jednu od zatvorenih staza da ih probam, ko ce da ceka Decembar.

    Hvala jos jednom na savetima i nadam se da nece uskoro zavrsiti u malim oglasima

  3. #13
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pa, srecno ih koristio.
    Cena... no to je relativna stvar
    pa posle napisi i koi review
    jer obicno se svako nesto napita ovde na forumu
    a na kraju ne da kako je prosao (cast izuzecima)
    jer svako iskustvo je dobro

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Odlicna kupovina. a iako nesto ne bude bas stimalo lako ces prodati
    Tvoja skija je poprilicno zajeb..a. Malo je teza a i tvrdja tako da ima da kolenca rade samo zestoko.
    Ma odlicna kupovina kad dobro razmislim

  5. #15
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    neka ti je sa srecom
    meni izgleda ko soilidan izbor 182 bi bilo bolje ali ok
    u svakom slucaju bolje nego progresor barem za mene
    iz dva razloga prvi sira je u struku i drugi nije progesor
    drvena konstrukcija dodje uz njih i sendvic sta vise treba
    jedina zamjerka za mene je sistem vez ali sta je tu je

  6. #16
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    @trendo
    "Cena... no to je relativna stvar"

    Ma znam, ali ti je uvek ono u glavi, ma da li mi je bas trebalo. Inace su pune cene £550 i £350 pa racunam da nisam lose prosao. Siguran sam da cu da bacim par redova, kad god to bilo....


    @Milanpop
    Nasao sam i komentar da za teze skijase preporucuju XT 850. Za RX sam video komentare da je meksa a LX 800 i nize su i muske i zenske tako da se nadam da ce da bude ok. Ma vise mi je frka da zeni bude OK inace ce da bude


    @Flexon
    Trebace meni jos nekoliko sezona pre nego sto pocnem da je koristim kako treba, lako cemo onda za vezove...

  7. #17
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Evo nastavak davno zapocete teme, utisci o XT 800 posle 6 dana planinskog skijanja.

    Skija spada u "all mountain" skije, mada su po definiciji 80% on piste, 20% off piste. Ja imam proslogodisnji model, ovogodisnji ima samo drugaciju saru a karakteristike su ovde, http://www.salomon.com/uk/product/en...800---z12.html Uzeo sam 175 visinu, profil je 125/80/108 za mojih 186cm i 90kg, 12 manje nego kad sam trazio savet za kupovinu . Radius je 16.3m.

    Pre odlaska na planinu, skijao sam 5-6 puta po dva sata u zatvorenoj hali, gde je sneg prilcno suv, nije utaban i definitivno je razlicit osecaj od planine. Nije bilo vecih problema ali je tesko proceniti skiju na stazi od 150 metara, pogotovo kad ti treba 45 minuta da kolena prorade. Sto se tice kondicje, uglavnom sam radio staticke vezbe za jacanje i povecanje izdrzljivosti nogu, mnogo sam bio bolje pripremljen nego prosle godine ali moze i bolje.

    Za ovih 6.5 dana, skijano je po svim mogucim uslovima, cvrsta staza na -5, mekan sneg na +10, led na +10, rasturena staza na -3 ali i +10, uz kombinaciju kise, ledene kise i snega, bila je to interesantna nedelja na Kopu i idealna za test skija.

    Skijama sam, blago receno prezadovoljan. Sve ono sto mi je zagorcavalo zivot prosle godine je nestalo. Naravno, i moja tehnika je malo bolja ali imam utisak da me je skija opustila a samim tim sam mogao lepse da skijam. Definitivno je za duzi zavoj, to i volim a i sa kracim nije bilo vecih problema kad se islo sporije mada sam se vise umarao jer sam morao bas da nagazim skiju da bi skijao lepo S a ne Z. Vrh skije je veoma malo podrhtavao pri vecim brzinama ili na ledu, sto me je prijatno iznenadilo sa obzirom na "tip rocker". Skijanje po izrovanoj stazi je bilo bas to, skijanje, umesto borba za opstanak od pre godinu dana, pricam o donjem delu dubokih na primer. Slag na tortu je bio odlazak na Gobelju Relej crvenu stazu, gde je nas petoro, ukljucujuci i redara uzivalo u 10cm neutabanog snega, pogotovo sto je ostatk planine bio u dobroj magli. Znam da to nije mnogo ali prvi put razumem ljude koji se lomataju po mestima koja imaju po 20-30cm svezeg snega svaki dan. Juce sam uspeo da izletim sa crvene duboke po magli, moj prvi off-piste i nisam osetio da nisam na stazi dok ne ugledah drvece ispred mene i top okrenut na pogresnu stranu

    Od losijih stvari, pa nista mnogo bitno. Nije najlaksa skija na svetu i definitivno moras da budes u pristojnoj kondiciji da bi je vozio kako treba. Da li bi mi malo meksa bila bolja, pa mozda trenutno i samo zato sto bi me manje umarala ali posto imam i sestogodisnju cerku koja ne moze da skija po ceo dan i pazimo je na smenu, odmora imam.

    Nije profi recenzija ali se nadam da ce bar nekom pomoci a bilo koji savet u vezi krocenja iste je vise nego dobrodosao.


    Da samo dodam da je supruga prezadovoljna sa LX 800 tako da je kupovina bila pun pogodak

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •