Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 60

Tema: Titanium ili ne, pitanje je sad

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano Titanium ili ne, pitanje je sad

    Skije sa titaniumom su bolje od onih koje ga nemaju. Tako bar misli većina onih koji o skijama znaju više od činjenice da se skije prodaju u paru.

    Ako na skiji piše Titanium, to znači da u skiji ima titaniuma. Da, ali koliko? Da li čitava ploča široka i dugačka koliko i skije, da li uzdušna "letva" širine 60 mm u dužini vezova ili možda samo pločica dimenzija 20 mm x 20 mm? U sva tri slučaja je tačno da u skiji ima titaniuma. Koliko je taj Titanium stvar marketinga jer "svi znaju da su skije sa titaniumom bolje" pa mogu podići cijenu? Koliko on stvarno doprinosi kvaliteti skije i kako? Da li je skiju sa titaniumom na grbama lakše uništiti jer kad se metal savije više nego što treba, ostaje savijen?

    Haj'mo: razmjena pogleda, mišljenja, stavova, iskustava, znanja, teorija, zabluda...

  2. #2
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Osim toga ima jednoslojni i dvoslojni
    a isto tako i razlicita debeljina titaniuma
    mislim 3.5 i 5
    bas me interesuje sta ljudi misle o tome??

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ne znam ali volkl tigershark su mi sledece u planu.

    http://www.voelkl.com/skis/alpine/mo...k-10-feet.html

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Atomic SL-D2 Race
    Godina
    35
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    U kojima ima teze dolazi do zamora materijala drveno jezgro ojacano titanijumom i naravno skija je mnogo tvrdja od one bez titanijuma zavisi od debljine i slojeva,a sad znam da ima dva sloja ali za vise nisam cuo u Fischer stavljaju 0.5 slojeve kolko se secam

  5. #5
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Eh, kad se samo sjetim, još krajem osamdesetih sam vozio "Elan RC Comprex S titanium" Slalomska skija ali dužina 200 cm naravno, sve ispod toga tada je bilo neozbiljno

    Prisustvo titanijuma u tadašnjim Elanovim skijama najvišeg ranga su tada osjećali čak i serviseri kad treba montirati vezove, bušenje je bilo mnogo teže nego kod običnih skija

    Šalu na stranu, ali Stekan je u pravu, bilo kakva naznaka titanijuma u nazivu skije prilično pomaže prodaju skija a ne samo skijanje. Ja često volim da kažem da je mnogo važniji titanijum u nogama od onog eventualnog u skijama...

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Mogla bi da padne neka disekcija, ako neko ima neke titanijumske daske koje su odradile svoje. Ja, na žalost, imam samo jedan par koji je još uvek u voznom stanju.

    Kako se nisu setili da ubace kriptonit, što bi to tek povećalo prodaju

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    28.09.2009
    Godina
    47
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Kad sam ja kupovao skije, bile su na dobrom popustu u PB test elanove skije. Imao sam merak na waveflex 78 ti naravno sa titanijumom, al kad sam otišao one se prodale. I ja šta ću morao sam da se zadovoljim sa identičnim modelom samo bez onog "Ti". Bile su 30 evra jeftinije i malo narandžastije..
    E sad nikad nisam vozio skije sa metalom pa ni ne znam da li sam na gubitku ili jok.

  8. #8
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Moj Volkl ima dva sloja titaniuma, ali nemam predstavu kako to izgleda u samom profilu. Uglavnom, poznato je da Allstar ima jako dobru stabilnost i da sjajno drzi u zavoju, a jos bolje od kada su za model 06/07 dodali jos jedan sloj titaniuma.

    E sad, jeste tvrdja i potrebno je malo vise kondicije i skijaskog umeca da bi se izvuklo ono sto ona moze da pruzi. Realno, meni kao prosecnom skijasu to polazi za rukom samo delimicno... Ameri su dosta hvalili ovaj model upravo zbog svojstava koji, cenim, ima i zbog titaniuma.

  9. #9
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Mogla bi da padne neka disekcija, ako neko ima neke titanijumske daske koje su odradile svoje.
    Imam ja par kod mojih u garazi, kupljene 1990, Elanove samo se ne secam modela, bele, titanijum, da li bese Rcx ili Rx ili Rc, tako nesto...

    Metal je definitivno u sredini, bar ispod cipele. Uspeo sam da naletim na vrh nekog panja, pri malo brzoj voznji pa je probilo sloj sve do metala. Na zalost ne planiram put za Beograd uskoro, a i nekako bi mi bilo zao a bile su sjajne skije ...

  10. #10
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    elan 999 i dynastar xxl imaju titanium prilikom montiranja vezova i jedne i druge su pruzale otpor i dali su se vidjeti metalne spirale na busilici
    elan 999 i k2 seth pistol su slicnih dimenzija slicnih karakteristika ali na totalno ledenoj stazi 999 znatno bolje drzi kao na sinama sto ja objasnjavam boljom torzionalnom tvrdocom zbog dva sloja titaniuma mada i jedna i druga fenomenalne skije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •