Strana 4 od 27 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #31
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ne bih da polemisem, ali
    mislim da put preko Klagenfurta ne moze nikako da bude kraci, duzi je jedno 20 Km. Drugo mozda nema guzve na granici ali se treba popeti na Ljubelj, pogotovo zimi kada tamo zna da bude prilicno napeto

    Preko Villacha se ide kroz Karavanke tunel i put je mnogo bolji, ali je i verovatnija guzva na granici, pred vignete placa se i tunelarina

    Deo auto puta od Bregane do Ljubljane jos nije potpuno zavrsen tako da cesto mora covek da se juri sa kamionima...

  2. #32
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Ne bih da polemisem, ali
    mislim da put preko Klagenfurta ne moze nikako da bude kraci, duzi je jedno 20 Km...
    Citirati Originalno postavljeno od David
    Ide se autoputem kroz Hrvatsku, sloveniju i dalje prema austriji, na villach, ali se skrece nesto ranije i ide se precicom prema i preko klagenfurta.
    Očito ste vas dvojica raštimali frekvencije, jer polemišete, a obojica tvrdite isto: da je bliže kroz Karavanke. I kao što David kaže, pred samim Villach-om se skreće za Klagenfurt. Sa tog skretanja se može vidjeti skijalište Gerlitzen (25km cestom, 8km vazdušne linije) koje toplo preporučujem.

  3. #33
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Ne bih da polemisem, ali
    mislim da put preko Klagenfurta ne moze nikako da bude kraci, duzi je jedno 20 Km. Drugo mozda nema guzve na granici ali se treba popeti na Ljubelj, pogotovo zimi kada tamo zna da bude prilicno napeto

    Preko Villacha se ide kroz Karavanke tunel i put je mnogo bolji, ali je i verovatnija guzva na granici, pred vignete placa se i tunelarina

    Deo auto puta od Bregane do Ljubljane jos nije potpuno zavrsen tako da cesto mora covek da se juri sa kamionima...
    Apsolutno sve tacno, preko Kranja, pa kroz Karavanke (tunel je 6.5evra), do Vilaha, pa skretanje sa autoputa (i za taj deo ti treba vinjeta od 7.5-10evra), pored Gerlizana (koji ostaje sa desne strane) do Bada.

    I ovako ima 660km, tako da si se ti Davide za tih manje od 600km malo zeznuo(ili ti km sat u kolima ne radi kako treba). Do Ljubljane ima 530km, to mozes da proveris gde hoces, a odande vazdusnom linijom ima bar jos 80km do Bada.

    Ja zaista ne znam za neki kraci put da se ne ide kroz Karavanke, ne ide se autoputem i jos je krace i ne ceka se na granici.
    Preko Klagenfurta je magistralni put (nema tunela i vinjete) i ko sto rece Crazy apsolutno je losiji put, 20km duze i treba se popeti na Ljubej.
    Sto se ovog tice mislim da ti Stekane nisi razumeo Davidovu rutu u pitanju je Klagenfurt i Feldkirchen, a ne Vilah.

    Dakle za 15evra manje dobijes pola sata voznje vise i tezi put ali i ne cekas na granici, mislim da se isplati, nisam dosad probao tuda, al cu sledeci put probati. (verovatno se isplati tuda i za Gerlizen, ne znam Stakane sta ti mislis?)

    Sto se tice 5h30, moze za toliko ako vozis tih 170km/h (sto je ipak malo brzo za natovarena kola zimi, bez obzira na dobar autoput) dok god ima autoputa i ne cekas na granici.
    Izmenio/la milos79; 02.02.2006 u 15:44.

  4. #34
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Beograd-Bad ja vozim 5.5h , preko Klagenfurta, ocas posla si tamo.


    Ovo mi stvarno malo:mad: , ja godinama zimujem u Badu i za 5,5 sati

  5. #35
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Pozdrav Stekanu, ski-enciklopediji

    Kako je bilo protekle sedmice?

  6. #36
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe
    Pozdrav Stekanu, ski-enciklopediji

    Kako je bilo protekle sedmice?
    Otpozdrav.

    Još preslagujem utiske. Vrijeme nije bilo idealno, dosta magle na vrhu, ali vedro na najnižoj stazi. Osim vremena, sve ostalo je bilo super, kao i uvijek.
    U subotu sam iz čiste radoznalosti obilazio prodavnice sportske opreme i osim širokog izbora skija za iduću zimu Atomica, Fischera i Elana (Speedwave 14 650E) iznenadila me je činjenica da nema značajnih popusta na ovosezonsku opremu. Npr. pancerice Salomon Crossmax 10 od prošle sezone su još uvijek 399,99 Eura.
    Da bih se ponovo aklimatizovao na domaće uslove, sinoć sam bio na noćnom skijanju na Kozari. Nije bilo loše. Bilo je manje od 10 skijaša.

  7. #37
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Da bih se ponovo aklimatizovao na domaće uslove, sinoć sam bio na noćnom skijanju na Kozari. Nije bilo loše. Bilo je manje od 10 skijaša.
    Znam da nije prikladno za temu o Austriji, ali moram pitati. Zar je staza izdržala jučerašnji dan?Ja sam bio gore sa porodicom juče i oko pola tri u dnu je već bila zemlja, snijeg mokar, nogolomac, lift se kvario i ništa nije obećavalo noćno skijanje.

  8. #38
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo
    Znam da nije prikladno za temu o Austriji, ali moram pitati. Zar je staza izdržala jučerašnji dan?Ja sam bio gore sa porodicom juče i oko pola tri u dnu je već bila zemlja, snijeg mokar, nogolomac, lift se kvario i ništa nije obećavalo noćno skijanje.
    Interesantno. Staza je bila potpuno sređena, smrznuta i bez ledenih ploča. Sa dobro naoštrenim rubnicima nije bilo problema. Samo pri dnu, nekih 20m iznad ulaza na žicu je bilo na jednom mjestu oko 2 kvadratna metra površine probilo do zemlje. Žica je radila bez problema.

  9. #39
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Hah onda smo se mozda i vidjeli u nedelju navece na Kozari. Staza fakat extra tvrda i dobro sredjena, jedino sto se za moje kantne ne bi bas mogla upotrijebiti rijec "naostrene"...

  10. #40
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy
    Hah onda smo se mozda i vidjeli u nedelju navece na Kozari.
    S obzirom koliko nas je bilo, morali smo se vidjeti. Ja sam ti onaj visoki šminker u žuto-narandžastoj kombinaciji sa kacigom. Sljedeći put kad me vidiš, javi se.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •