Strana 3 od 27 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #21
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ove zime sam bio nakratko na Vlašiću i Jahorini, te malo duže na Gerlitzenu.

    Hajde da ih malo poredim po pitanju investicija u skijalište:
    - Na Vlašiću i Jahorini hrpa novih hotela, kuća, kućica i vikendica. Na Jahorini 3 nova (mala) ratraka tj. tabača kako bi ih neko nazvao. Staze i žičare već decenijama netaknute.
    - Na Gerlicenu ni novog šatora, a kamoli nečeg većeg. Ali je zato probijena nova staza površine 7ha, 7 novih žirafa snježnih topova, 100 novih parking mjesta, glavna staza proširena za cca 20m na skoro pola dužine...

    Blago nama... :(
    Izmenio/la stekan; 27.01.2006 u 08:49.

  2. #22
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Aj ko je bio u Zeldenu neka napise kolika ga je kostao. Znaci ski pass, smestaj 7 dana, hrana, put, i trosak tamo. Deluje starno fenomenalno.

  3. #23
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Ja sam bio u Bad Kleinkirchheim i ove godine(kao i proslih 3) i toliko je dobro da je VRH! Znaci, imate tri vrha za skijanje plus jos jedan koji je udaljen 15km kolima(vazi isti ski pass to je najbitinije).
    U Badu ima FIS staza, vozi se cesto kup tamo, bio je bas kada sam ja bio kup SUPER-G za cice. Takodje na tom drugom ski centru, udaljenom 15km, TU ima dve FIS staze,koje su vise nego odlicne. Najvisi vrh je 2205m.
    Dosta crnih i crvenih staza, ima i plavih.

    Znaci skijanje je vrhunsko, 6to sedeznice, sa koznim sedistima i grejacima unutra(da,da NEPALIM VAS LICNO MI SE DUPE GREJALO!), i nema guzve!
    I kada je guzva, sve ide kao po loju, nema pederluka kao na Kopu da ide jedan osoba na dvo/cetvorosedeznicu.

    Ski pas je 169eur, za 7dana , GOLD, gde upada i Termalene banje kupanje svaki dan (32-46C T vode). Bazeni i napoilju i unutra. Napolju je najace! Pada sneg, -10C, ti se kupas u +36C. VRH!

    Beograd-Bad ja vozim 5.5h , preko Klagenfurta, ocas posla si tamo.

    Nema SKI-DOO-manijaka, zbranjeno je, ima bordera, ali su kulturni(koliko im daska dozvoljava).

    klopa u smestaju je uvek odlicna, svedski sto, ujutro, uvece, jedi dok neumres pa jovo nanovo.
    Svi hoteli imaju i saunu, koju konzumiras neizmerno.

    Cene pica u kafanama je vise nego ok.

    REZIME PRICE: LJUDI IDITE U AT , STVARNO JE ODLICNO!

  4. #24
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    SKInalko da li si isao preko agencije ili si se sam snasao preko net-a ili kako vec?
    Space Shuttle Ski

  5. #25
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    ALo Al Kapone, solo. Vize sam izvaio ranije (moram da ih imam za celu ski sezonu , i seo u kolica u 5H i u 10.30H na stazi....

    Mozes i preko agencije, vidim da njih dosta radi Bad, ali ima varijanta avionom (glupost - mislim da idu na Klagenfurt, ali imas kod nas na aerodoromu jedno sat, sat ipo ranije, tamo dok dodje autobus itd ) oni stizu u hotel posle 12h. A i nemogu da obilaze sve centre u okolini.

    Ima i varijanta busom, to je nesto oko 13-14h stizu, ako se nevaram.

    Zna da bude guzva na CRO-SLO granici, jel purgeri krenu na skijanje, njima je to na sat,dva ... jebiga...

  6. #26
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Blago tebi kad skijash u Austriji

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od david
    Ja sam bio u Bad Kleinkirchheim i ove godine(kao i proslih 3) i toliko je dobro da je VRH! Znaci, imate tri vrha za skijanje plus jos jedan koji je udaljen 15km kolima(vazi isti ski pass to je najbitinije).
    U Badu ima FIS staza, vozi se cesto kup tamo, bio je bas kada sam ja bio kup SUPER-G za cice. Takodje na tom drugom ski centru, udaljenom 15km, TU ima dve FIS staze,koje su vise nego odlicne. Najvisi vrh je 2205m.
    Dosta crnih i crvenih staza, ima i plavih.

    Znaci skijanje je vrhunsko, 6to sedeznice, sa koznim sedistima i grejacima unutra(da,da NEPALIM VAS LICNO MI SE DUPE GREJALO!), i nema guzve!
    I kada je guzva, sve ide kao po loju, nema pederluka kao na Kopu da ide jedan osoba na dvo/cetvorosedeznicu.

    Ski pas je 169eur, za 7dana , GOLD, gde upada i Termalene banje kupanje svaki dan (32-46C T vode). Bazeni i napoilju i unutra. Napolju je najace! Pada sneg, -10C, ti se kupas u +36C. VRH!

    Beograd-Bad ja vozim 5.5h , preko Klagenfurta, ocas posla si tamo.

    Nema SKI-DOO-manijaka, zbranjeno je, ima bordera, ali su kulturni(koliko im daska dozvoljava).

    klopa u smestaju je uvek odlicna, svedski sto, ujutro, uvece, jedi dok neumres pa jovo nanovo.
    Svi hoteli imaju i saunu, koju konzumiras neizmerno.

    Cene pica u kafanama je vise nego ok.

    REZIME PRICE: LJUDI IDITE U AT , STVARNO JE ODLICNO!
    ž

    Davide,koliko te koštalo to zasdovoljstvo.Šta voziš pa za 5,5 h stižeš u Bad.

  8. #28
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Tih 5,5h mi deluje previse relativno. Recite vi kolika je kilometraza i kakav je put, koliko je cekanje na graicama i sl. pa da onda pricamo o "prolaznom vremenu"

  9. #29
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Ma ima donde 665km, i to do Ljubljane treba bar 4h30, pod uslovom da te ne zezaju na hrvatskoj i slovenackoj granici ni malo i jos 130km od Ljubljane koje ne mozes da predjes bez sat i plus jos cekanje na granici da udjes u Austriju i jos je guzva zbog purgera koji ako krenes u 5h iz Bg-a su u isto vreme kad i ti, tj. oko 10h30 na austrijskoj granici, tako da u idealnim uslovima mozda stignes za 6h30.
    Doduse mozda covek vozi 200km/h autoputem kroz Hrvatsku, pa do Ljubljane stigne za 3h, mada cisto sumnjam.
    Sto se cene tice bar 80evra za gorivo, bar jos 50evra za putarine + osiguranje za kola+ parking tamo, te na kraju uopste nije tako jeftino, al da se isplati to je sigurno.

  10. #30
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Ma ima donde 665km, i to do Ljubljane treba bar 4h30, pod uslovom da te ne zezaju na hrvatskoj i slovenackoj granici ni malo i jos 130km od Ljubljane koje ne mozes da predjes bez sat i plus jos cekanje na granici da udjes u Austriju i jos je guzva zbog purgera koji ako krenes u 5h iz Bg-a su u isto vreme kad i ti, tj. oko 10h30 na austrijskoj granici, tako da u idealnim uslovima mozda stignes za 6h30.
    Doduse mozda covek vozi 200km/h autoputem kroz Hrvatsku, pa do Ljubljane stigne za 3h, mada cisto sumnjam.
    Sto se cene tice bar 80evra za gorivo, bar jos 50evra za putarine + osiguranje za kola+ parking tamo, te na kraju uopste nije tako jeftino, al da se isplati to je sigurno.
    Uh, vidim da je doslo do matematickih proracuna putovanja.

    Moram da se ukljucim u ovu diskusiju, ispak sa ja glavni ucesnik, pa nevidim po kojoj to osnovi se super-nintendo preracuno ove informacije.

    Prvo Daki, nije to nista nesko niti blago. Samo se treba organizovati, jel ovi nasi pederi ovde i zive od misli: neka,nece da se malteretira i da se cima, doci ce kod mene pa cu ja da ga shisham za slicne pare ko tamo,nece da se buni! E ima da se bunim! Bole me! Toliko je bolje skijanje u AT da nemam komentara. Ali taj zakljucak imamo svi na forumu, tako da ne treba da ga potenciram.

    A sada da pojasnim 5.5h voznje.
    Passat B5,1.9TDI,110PS auto
    Beograd Bad ima nesto ispod 600km. Ide se autoputem kroz Hrvatsku, sloveniju i dalje prema austriji, na villach, ali se skrece nesto ranije i ide se precicom prema i preko klagenfurta. od klagenfurta ima jedno 30tak km. Tu se ustedi dobrih 50km.
    E sada, kroz hrvatsku se ne vozi ispod 170 jel je greota puta i nema razloga za sporiju voznju. Putarina je 15tak eura (15, ili 16 tako nesto).
    Kroz slovenije se vozi isto jer su puni autoputeva (jes da su dugacki kao moja ulica ali ih ima). Svaki od njih, a ima ih jedo 3,4 je nesto oko 2-2.5eur. Granica izmedju purgera i slovenscina je u 6-9traka, kako kad radi i ide dosta brezso, nesto oko 10-20min prodje se...
    Posto se izbegava prelaz na villahu i sece se prema klagenfurtu, to je magistralni put i to se vozi oko 100-120km zavisno od vremenskih uslova.
    Na prelazu zive duse nikad nema.
    Sto se tice potrosnje, to je toliko malo, da se sa punim tankom odvezem i mogu da se vratim pa barem do pola puta, jel je konstantna voznja i tada auto trosi stvaro malo (oko 6.5L).
    Znaci najveci trosak je hrvatsko dranje cestarine ali jebga, to je najkraci put a i realno autoput im je vise nego dobar.

    Znaci, nema tu puno cinculiranja, voznja je oko 5.5h max dodjes do 6h kada se nesto uspori voznja ili sl, ali vec idem par godina i znam kada sam u bad-u.

    Osiguranja za kola ne postoje sta je to??? imas zeleni karton , koristis ga kao sav normalan svet i tu nema diskusije.
    Parking se ne placa u Badu , nigde, zato sto je to skijaski centar i nam tu zona itd, nego je i njima poenta da sto vise ljudi dodje nece da naplacuju i parking, pa nije to Srbija BRE! U Badu ima 5 ili 6 velikih parkinga,nisam siguran i svi budu popunjeni vikendom i kada je neka kup voznja.

    Adwarf je pita za put itd..
    Pa mozes da zakljucis iz kompletnog teksta, ali autoput kroz hrvatsku je pista, kroz sloveniju (dali su koncesije - to ti sve govori) isto pista, u austriji je magistralni put pista a autoput necu da komentarisem a kultura voznje itd je ... opet za ne komentarisanje.
    Te hrvarske i slovenacke putarine su najveci trosak, e da, ako ces do klagenfurta autoputem preko villacha ide vieneta (7.5eur - 10dana E TO PRERACUNAJ PA DA VIDIS KOLIKO JE DZABE DA SE VOZIS U AT!)a ako ides ovom precicom nema vienete. Normalno dizel je u AT jedno 17puta bolji nego ovde(to licno trdim i testiram svaki put - EM MI AUTO BRZE I LAKSE IDE EM MANJE TROSI!)i cena mu je , sada bila oko 0.85eur.
    Cekanje SER-HR znas, do 10tak min, HR-SLO, zavisi ali od 2min-20min,moze da bude i 30,40min,kako ti se zalomi,SLO-AT 2sec.
    Poz i srecno skijanje (GDE GOD SAMO UDRI!!)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •