Strana 24 od 27 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 231 do 240 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #231
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od joza_gulikoza Pogledati poruku
    ps: pitanje za proveru mojih osint/sposobnosti zapažnja ... dali je Stekan bio prisutan tog dana na skijalištu ... nekog sličnog (avatar-u) sam primetio (a pričao je "naški") u jutranjem gužvanjcu na Kanzelbahn-u
    Ako misliš na red za gondolu po otvaranju iste i ako ja taj štrčao za glavu od ostalih, kriv sam. Jakna je bila malo tamnija od ove na avataru, a skije su bile žuće . Trebao si se javiti. Do podneva sam uglavnom jurcao po Neugarten-u (osmosjed), a onda smo gospođa Frau i ja pobjegli da izbjegnemo gužvu na autoputu.

    20230410_090750.jpg
    Izmenio/la stekan; 17.04.2023 u 19:19. Razlog: dodao fotografiju

  2. #232
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Pošto vidim da su ostale teme malo zamrle reko ovde da pišem. Idem sledeće nedelje u Kaprun sa porodicom, kolima, na skijanje pa imam nekoliko pitanja za iskusne:

    1. gde kupiti slovenačku vinjetu i da li ima opcija da se kupi unapred tj. online
    2. gde kupiti austrisku vinjetu i da li ima opcija da se kupi unapred tj. online
    3. tuneli kao npr. Karavanke gde kupiti kartu i da li ima opcija da se kupi unapred tj. online
    4. preporuka koje ski centre skijati i koji ski pas uzeti
    5. šta obići
    6. preporuka za van skijaške aktivnosti
    7. da li koristite aplikacije na mobilnom da bi se lakše snašli i koje aplikacije

    Ako se setim još nešto da me interesuje pisaću

  3. #233
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    ...pa imam nekoliko pitanja za iskusne...
    Evo odgovora na neka od pitanja:
    1. Slovenačku vinjetu kupiš čim uđeš u Sloveniju na prelazu Bregana ili online na: https://evinjeta.dars.si/selfcare/hr
    2. Austrijsku vinjetu kupiš na benzinskim pumpama u Sloveniji prije ulaska u Austriju ili online na: https://shop.asfinag.at/hr/ Ako kupuješ dvomjesečnu ili godišnju, a hoćeš da ti vrijedi odmah, neće moći, jer te vinjete moraš kupiti određeni broj dana unaprijed (mislim 14 dana).
    3. Pred tunelom je naplatna rampa sa radnicima na Slovenačkoj strani i automatima u Austriji (bude i radnika). Na automatima je kartica zakon: primakneš karticu četvrtastoj površini sa contactless oznakom u donjem lijevom dijelu automata, upale se led lampice, skloniš karticu, odslušaš poruku da budeš malo strpljiv (na njemačkom) i nakon par sekundi se otvori rampa. Imaš i online opciju na istom linku za Austrijsku vinjetu pod "Digitalna posebna cestarina", ali to nisam koristio.
    .
    .
    .
    7. Osim Here WeGo za navigaciju dok vozim i Snow-Forecast za prognozu vremena, druge aplikacije ne koristim. Koristim i ovaj link na browser-u za trenutne cijene goriva na pumpama: https://www.fuelflash.eu/en/?land=at&suchfeld=Villach&entfernung=15&sorte=dies el&sortierung=preis

    Na pitanja 4 do 6 nemam odgovore, jer skijam samo u Koruškoj i ponekad u Istočnom Tirolu.
    Izmenio/la stekan; 03.01.2024 u 19:20.

  4. #234
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Hvala Stekane

  5. #235
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Da li je neko kupovao preko ovog sajta:

    https://digitale-vignette-online.at/hr

    Na jednom mestu može da se kupe i vinjete i cestarine. Samo je pitanje koliko je sigurno.

  6. #236
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Čak i da je sigurno, vinjetu za 10 dana koju kupuješ direktno od firme koja izdaje vinjete (Asfinag) plaćaš 11,50€, a preko tog alternativnog sajta je 20,90€.

  7. #237
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Kakvi majmuni. Nisam otišao da kupim nego sam ovo pročitao na prvoj stranici: Naša 10-dnevna vinjeta košta 12,50 €. Kad se ode na kupovinu ovo piše:

    Ukupna cijena:
    20.90 €
    uklj. 9.40 € naknada za uslugu

    Hvala Stekane

  8. #238
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Evo odgovora na neka od pitanja:
    1. Slovenačku vinjetu kupiš čim uđeš u Sloveniju na prelazu Bregana ili online na: https://evinjeta.dars.si/selfcare/hr
    2. Austrijsku vinjetu kupiš na benzinskim pumpama u Sloveniji prije ulaska u Austriju ili online na: https://shop.asfinag.at/hr/ Ako kupuješ dvomjesečnu ili godišnju, a hoćeš da ti vrijedi odmah, neće moći, jer te vinjete moraš kupiti određeni broj dana unaprijed (mislim 14 dana).
    3. Pred tunelom je naplatna rampa sa radnicima na Slovenačkoj strani i automatima u Austriji (bude i radnika). Na automatima je kartica zakon: primakneš karticu četvrtastoj površini sa contactless oznakom u donjem lijevom dijelu automata, upale se led lampice, skloniš karticu, odslušaš poruku da budeš malo strpljiv (na njemačkom) i nakon par sekundi se otvori rampa. Imaš i online opciju na istom linku za Austrijsku vinjetu pod "Digitalna posebna cestarina", ali to nisam koristio.
    .
    .
    .
    7. Osim Here WeGo za navigaciju dok vozim i Snow-Forecast za prognozu vremena, druge aplikacije ne koristim. Koristim i ovaj link na browser-u za trenutne cijene goriva na pumpama: https://www.fuelflash.eu/en/?land=at&suchfeld=Villach&entfernung=15&sorte=dies el&sortierung=preis

    Na pitanja 4 do 6 nemam odgovore, jer skijam samo u Koruškoj i ponekad u Istočnom Tirolu.
    Samo da se nadovezem na Stevin odgovor, vinjetu za Austriju je moguce kupiti na istom mestu gde i za Sloveniju, tacnije cim se udje u Sloveniju, sa desne strane ima mala kucica gde se prodaju vinjete, i moguce je kupiti i za Sloveniju i za Austriju.
    Ako pak, neces tu, poslednje mesto gde mozes da svratis je Petrolova pumpa u Jasenicama, pre tunela Karavanke.

    Sto se tice aplikacija, korisna je i Bergfex, gde mozes pogledati stanja na skjalistima, web kamere, sta je od staza i liftova otvoreno, kao i vremensku prognozu, Posto je Steva i mene zarazio sa Koruskom, ova aplikacija je bila korisna u smislu da ujutru kad ustanemo, prvo pogledamo vremensku prognozu i gde ce biti najvise sunca, i po njoj smo odredjivali gde cemo da idemo tog dana, obzirom da je u krugu od sat vremena voznje od mesta gde smo bili smesteni, bilo 4-5 dobrih skijalista (Gerlitzen, BBK, Katschberg, Turracher Hohe, Nassfeld).
    Pored nje, ja koristim i Slopes, preko koje mozes da snimas svoja kretanja po planini u toku dana,
    Sto veći kompromis oko skija želiš da napraviš, to si nezadovoljniji u uslovima koji te zadese...

  9. #239
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Novina je da sada postoji i dnevna vinjeta za Austriju, ustedi se 2 eur cini mi se. Za slucaj da neko ide na vise od deset dana.

  10. #240
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Samo da se nadovezem na Stevin odgovor, vinjetu za Austriju je moguce kupiti na istom mestu gde i za Sloveniju, tacnije cim se udje u Sloveniju, sa desne strane ima mala kucica gde se prodaju vinjete, i moguce je kupiti i za Sloveniju i za Austriju.
    Ako pak, neces tu, poslednje mesto gde mozes da svratis je Petrolova pumpa u Jasenicama, pre tunela Karavanke....
    Sve tačno, ali ne preporučujem vozanje autoputem kroz Sloveniju bez vinjete, jer nisam siguran da će čika koji radi za DARS (Družba za Avtoceste v Republiki Sloveniji) prihvatiti obećanje "kupiću na izlazu iz Slovenije". Ponekad znaju da ordiniraju po cijeloj Sloveniji, ne samo na granicama. Kaznica je nekad billa 150€, a vjerujem da su je prilagodili inflaciji.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •