Strana 19 od 27 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #181
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Sto se tice temperature, desavalo nam se da na vrhovima Mayrhofena i Hochzillertala (sto je oko 2500 mnv) bude jedva -2. Samo poslednjeg dana na Hintertuxu je bio pristojan minus i to na severnoj strani odnosno u senci onog grebena gde su sidra 12 i 13.

  2. #182
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
    I viaMichelin bi ti isto preporučio kao i navigacija, zato se raspituj po forumu... Nema celih 200 km al tebi se izgleda baš odužilo. Šta te smorilo? Sneg, krivine, tunelarina, uzak put ... Rupe verujem da nisu.
    Upravo kombinacija svega nabrojanog. Uzak krivudav put prekriven snegom daleko od civilizacije a ja još sa zadnjom vučom i sve se plašim da li ću morati po mraku da stavljam lance ili ne. Navigacija me je u jednom trenutku odvela preko nečije njive pa sam morao da se vraćam nazad. Sve u svemu malo su mi se poljuljali mitovi o besprekornim austrijskim putarima i besprekorno uređenim stazama

  3. #183
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Hvala puno na odgovorima. Ipak nameće se zaključak da će moj izbor puta (ako do njega ikad dodje) zavisiti od trenutnog raspoloženja, vremenskih prilika, doba dana, gužve (kladim se da je preko planinčine nema).
    Da dodam samo da je i razlika u kilometraži praktično dupla (peko 58-112km okolo) a i da put okolo nije baš prav ko strela. Teoretski.

  4. #184
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Bio sam dva puta u Tinju u martu. Prvi put je bila poslednja nedelja marta i nije bilo ni G od gužve.

    Drugi put je bila druga nedelja marta i još je u toj nedelji bio organizovan X Games i moglo je da se desi na na stazi bude gužve. Uglavnom na kraju dana. Na žicama je ponegde moglo da se čeka... ali kratko. Ipak je kapacitet vertikalnog transporta na tom skijalištu ogroman.
    Hvala, to mi je znacajno! I da li je neko bio u martu u Austriji? Sudeci po prognozi za celu ovu zimu za Zapadnu Evropu, na nizim n.v. bice manje snega...A zna li neko kako stoje stvari ove godine u Austriji? Provereno dobro skijaliste? Znam da je ovo van teme o Tinju, ali ne snalazim se jos na ovom forumu. Hvala na razumevanju!

  5. #185
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Ma cool je austrija u martu...bio ja par puta...ali moj savet(za sad je zima obecavajuca) ali za svaki slucaj biraj ski centre iznad 3.000m, i ako moze gledaj nesto u Tirolu, ja kad kazem Austrija mislim Tirol ;op

  6. #186
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SnowBeliever Pogledati poruku
    Ma cool je austrija u martu...bio ja par puta...ali moj savet(za sad je zima obecavajuca) ali za svaki slucaj biraj ski centre iznad 3.000m, i ako moze gledaj nesto u Tirolu, ja kad kazem Austrija mislim Tirol ;op
    Super, nego kad bi birali izmedju Tinja i Austrije (Tirol npr. ) gde bi vam pala kocka?

  7. #187
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Odosmo skroz u off topic...u tinju idem sad prvi put....tako da ne mogu da pricam....u tirolu ti je kompletan alpski utisak, alpska arhitektura, vise nego odlicni ski centri, korektne cene...ali dostavo tirolu ovde smoricemo ljude... ;op imas temu tamo austrija pa citaj i raspituj se,ljudi ovde su uvek voljni diskusije.... ;op

  8. #188
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Godina
    52
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Pozdrav svima.

    Malo sam prosarao po forumu ali previse je materijala da bih mogao sve da procitam. Obozavam skijanje i redovan sam posetilac ski centara jos od skolskih dana kada smo nebrojeno puta bili u Kranjsko Gori (odmaraliste Kekec). Sada sam okrenut ka ski centrima u Austriji jer su u sustini (moje subjektivno) najbolje za "koliko para toliko muzike" - odlicni su zaista. Jos uvek idem sa ekipom koja se smanjuje shodno porodicnim obavezama, deci koja rastu i postaju zeljni da stanu na skije itd, itd. Ostalo nas troje iz ekipe.

    U okviru toga i jedno pitanje, planiramo odlazak za 18.feb (obicno uzimamo 8 dana, subota -> sl.nedelja put kuce) i trazim savet za dobar ski centar koji bi neko mogao da preporuci (uglavnom svi znamo da se spustimo niz planinu).

    Do sada sam obisao sve nase centre u Srbiji, bio sam u Slovackoj 3 godine zaredom (Jasna, odlican ski centar i moja preporuka jer nije daleko) dok su bili van EU, za male pare. Posle smo bili po Austriji - Flachau (Altenmarkt) 4x, Kitzbuhel, St.Anton i svuda je odlicno sa skijaskog aspekta - u okolini je puno ski centara, inace svaki dan menjamo skijaliste u okviru ski centra. Posto smo kolimo to nam je najmanji problem.

    Smestaj je najlakse naci, nas nacin je da uvek uzimamo apartmane 5-10km od glavnog ski centra, naravno zbog povoljnijih cena (jeste da ima bus ali mi navikli kolima svuda).

    Eto, nabacao sam malo ali valjda ce biti razumljivo. U sustini ove godine bih isao negde blize (tipa Flachau), tamo iza Innsbrucka je ipak skuplje i dalje (razmisljao sam o ishglu ali ipak lova je veca).

    p.s.
    U svim ski centrima koje sam spomenuo su odlicne staze i sve pratece sto ide. Naravno, vise Innsbrucka je skuplje ali to su ipak jaca mesta (za bogate) a blizu je i Svajcarska tako da... Kopaonik i Jahorinu sam vec davno izbacio jer onaj ko je bio u Austriji, pa i Jasni (opet kazem odlican centar), tesko ce doci nazad (osim kao zajebancija na 2-3 dana). Bio sam i na Zabljaku, nije bilo snega osim na Savinom Kuku onaj gornji (3/3) zaledjeni deo - bilo je zurka hahaha. (tamo smo bili gosti u njihovom hotelu bilo na je 10 )

    Imam nesto na youtube snimaka pod basazzzz pa ko hoce moze da pogleda (ima hokej i skijanje).

    Pozdrav i hvala unapred za preporuku ako ko bude voljan da mi predoci.

  9. #189
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    @Bassa - ako dobro shvatam, odlucio si se za 'blizu' Аustriju i da si mobilan kolima, tako da ti je najbolje da se smestis negde oko Spitala pa na Kačberg, Obertauern, Moeltaler gecer itd ili zapadnije kod Lienza pa na Kals-Matrei, Sillian, Moeltaller glecer itd. Obavezno na Nasfeld barem 2 od tih 8 dana
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #190
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Godina
    52
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rossignol 8s Pogledati poruku
    @Bassa - ako dobro shvatam, odlucio si se za 'blizu' Аustriju i da si mobilan kolima, tako da ti je najbolje da se smestis negde oko Spitala pa na Kačberg, Obertauern, Moeltaler gecer itd ili zapadnije kod Lienza pa na Kals-Matrei, Sillian, Moeltaller glecer itd. Obavezno na Nasfeld barem 2 od tih 8 dana
    Puno ti hvala za savet. U petak se nalazim sa drugarima pa cu im predociti ovaj predlog, pa onda idemo da vidimo kakav je smestaj u ponudi.


    p.s.
    Nisam ni znao za ovaj sajt, niti forum, cim budem imao vise vremena dobrano cu sve procitati - svaka cast onome ko je ovo organizovao.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •