Strana 18 od 27 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 171 do 180 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #171
    Član Biblioteke Tucko avatar
    Datum registracije
    24.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Ti
    Godina
    54
    Poruke
    58

    Podrazumevano

    Kaciga nije obavezna ali se podrazumeva da je imas, ako i vidis nekoga bez kacige slobodno mu se obrati na maternjem jeziku.

  2. #172
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tucko Pogledati poruku
    Kaciga nije obavezna ali se podrazumeva da je imas, ako i vidis nekoga bez kacige slobodno mu se obrati na maternjem jeziku.
    hahhahaha, carski

    kaciga je u svim evropskim ski centrima OBAVEZNA za maloletne. pretpostavljam da ce to pravilo poceti i za punoletne uskoro..
    ja je nosim vec nekoliko godina i super je. mnogi se zhale i odbijaju, mni je sjajna jer ne moram da razmishljam da li ce mi biti vruce sa kapom ili da kombinujem vishe komada. sa kacigom mi nikad nije bilo ni zima a ni vruce, a vazduh cirkulishe. a i najbitnije shtiti me

  3. #173
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ako vidiš nešto što baš liči na žensko i imaš potrebu za obraćanjem, takodje na maternjem jeziku...

  4. #174
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Kacigu nosim nekoliko sezona i za preporuku je. Niti je hladno, a ni toplo. Jeste da postoji izreka da čizma glavu čuva, a šubara je krasi, kod mene je bilo obrnuto, kaciga mi je dva puta sačuvala ovo 'malo pameti' - glavom sam udario u stazu i prilično me je protreslo, a vrat me je boleo nekoliko dana.

  5. #175
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Vratio se sa novogodisnjeg skijanja po Zillertal Areni (Tirol) pa da podelim utiske:
    1. Hochzilletal - Hochfügen : na samom ulazu u Zillertal oblast nalaze se ova dva spojena skijalista. Ukupno oko 180 km staza za svaciji ukus. Na delu skijalista Hochfügen je uglavnom manja guzva, a staze su nesto strmije i duze. Nazalost ceo dan je padao sneg, a i zbog guzve oko novogodisnjih praznika staze nisu uspele da se odrze posle 11h. Po mom misljenju radi se o odlicnom skijalistu, samo ga treba odskijati posle 10. januara, odnosno kada prodju praznici.

    2. Mayrhofen: poznatije skijaliste u odnosu na Hochzilletal - Hochfügen, mada sa skijaskog aspekta, ja se sa time ne bih slozio. Daleko od toga da je Mayrhofen loš ski centar, ali staze su krace nego na Hochzilletal - Hochfügen, a guzva je bila nesnosna. Sustina je da postoje 3 gondole koje vuku na skijaliste, tako da se skijanje svodilo na izbegavanje sudara sa ostalim skijasima. Pod ovakvim uslovima eventualno treba otici na Raskogel koji je delimicno izdvojen od "srca" skijališta. Neprijatno sam bio iznenadjen kada sam video da je Harakiri zatvoren. Pola staze (vertikalno) je bio dubok sneg, a pola je prosao ratrag ali samo sa guseicama, bez onog dela pozadi sto pravi one fine linije. Bilo mi je zao da putujem 1000 km do tamo, a da ne odskijam Harakiri, tako da je to bio neka offroad varijanta Harakirija . Staza jeste ozbiljno strma, sumnje nema, samo je taj glavni strmek ne vise od 100-150m tako da bas ako ne vozite SG, nije smrtonosna. Ko je skijao na Kals-Matrei zna da ona crna staza od vrha prema Kalsu je po nagibu priblizna Harakiriju.

    3.Hintertux: odlican glečer. Imali smo srecu pa nije bilo hladno, osim poslednjeg dana kada je zašlo Sunce pa je uz vetar subjektivni osecaj bio oko -15c. Standardno široke staze, uglavnom crvene. Kada nije prehladno, nikako ga ne treba propustiti.

    Celokupni utisak je pokvarila guzva koja je uz snezne padavine tokom noći doprinela da staze nisu bile na nivou na koji sam u Austriji navikao. Preporuka je da se u (zapadni) Tirol ide od druge nedelje januara ili krajem februara, odnosno u periodu kada nema navale skijasa iz Nemačke.

  6. #176
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Zbog prazničnih gužvi su istočni Tirol i zapadna koruška majka. Nema velikih mesta u blizini, Italijani i Slovenci imaju svoja brda a Nemcima je svašta i bolje i bliže... Ostajemo mi Hrvati i Bosanci da se ložimo ali pošto nismo u nekom kešu nema ni užasne gužve.
    Nisi bio na Gerlosplatte pretpostavljam zbog dužine boravka i prioriteta koje si napravio. Koliko sam sa karti shvatio on je žicama povezan sa Zell-om a tuda si sigurno prolazio. Zanimaju me otprilike vremenske distance (nije sve u kilometraži) izmedju tih mesta (Kaltenbach-Zell-Mayrhofen-Hintertux), da li su dobro povezani nekim ski busevima ili se više isplati ići kolima (zbog stajanja, vremena...)? Ako si kojim slučajem išao kolima od Zell-a do Mittersill-a (prema Zell am see-u) zanimalo bi me i to iskustvo.

  7. #177
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ja sam bio sad u zapadnom tirolu(zajedno sa rossignol 8s) i sad sam u Nassfeldu i apsolutno potvrđujem da je ovde milina u odnosu na zapadni tirol što se tiče gužve na putevima a i ovako. Ovde je prosto uživanje voziti dok je tamo vožnja kreni stani i od Hintertuxa do Kaltenbacha treba sigurno sat vremena vožnje u rush houru. Ja sam od Hintertuxa išao do Nassfelda i putovao sam 4 sata(200 km) preko Gerlos passa i taj put nikako ne bih preporučio već bih se pre vratio na autoban pa nešto drugo. Više nikad ne verujem navigaciji već lepo viamichelin pa njega slušam.

    Dodao bih da je glavni krivac ovih razrovanih staza u Zillertalu, a bogami i u Nassfeldu, temperatura koja je od prvog do trećeg januara na 2000m bila u plusu i jednostavno kolko god se oni trudili nemoguće je da to liči na nešto i deluje kao da si na Kopaoniku. Na parkingu kod gondole je danas bilo +6' a dobro se sećam prošle godine u ovo vreme je na parkingu bilo -10. Ipak kvalitet snega i staza u Nassfeldu je mnogo bolji nego u Mayrhofenu ali opet može to mnogo bolje.

  8. #178
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    I viaMichelin bi ti isto preporučio kao i navigacija, zato se raspituj po forumu... Nema celih 200 km al tebi se izgleda baš odužilo. Šta te smorilo? Sneg, krivine, tunelarina, uzak put ... Rupe verujem da nisu.

  9. #179
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verovatno ga je smorila kombinacija, mi smo jednom do Hintertuxa tuda išli (preko Gerlos passa) a vraćali se severnom alternativom koja je mnogo bolja . Pogotovo ako voziš pa te uhvati mrak i/ili kreneš posle skijanja, tamo se plaća i neka putarina, tunelarina i bog ga pita šta (ne sećam se više), put do Lienza/spuštanje drndanje, sve je to možda i OK kada se vraćaš pa je to početak puta, ali kada ideš tamo to te uhvati pri kraju plus mrak, nije prijatno.

    Što se tiče puta Hintertux -> Kaprun, nije duga relacija tako da je opušteno, ide se najbližim putem preko Gerlos passa pa umesto da se skrene desno ka Lienzu nastavi se pravo, koliko se sećam ima i putokaza.

    GPS je super stvar, ali ipak mora se znati barem generalno put, ubaciti eventualno neki "via" ako neće da ide najboljom putanjom, te mape po GPS/ViaMichelin/Google Maps nemaju pojma o letnjim putevima što može da bude glavni problem.

  10. #180
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Slozio bih se sa FTJ oko vremenskih distanci vezanih za skijalista duž Zillertala. Iako od autobahna do Hintera ima oko 45km, putuje se oko 70 minuta. Pretpostavljam da je to zbog praznicne guzve, mada mi Mayrhofen izgleda popularno tokom cele zime, tako da se u najboljem slucaju mora racunati na 45-50 min. Kroz dolinu do Mayrhofena ide voz (Zillertalbahn), a takođe ima i ski buseva. Sve je gratis uz Zillertal superskipass. Ako se planira skijanje do Mayrhofena onda se moze i samo tim vozom, ali ako se planira i Hintertux - ipak je komotnije kolima.
    Ako neko hoce da iz Zillera ide ka Kaprunu, najbolje je da se batali Gerlos, nego malo na sever do Worgla pa Kicbil i dalje na istok na Kaprunu. Ako se ide na ist.Tirolu, onda od Kicbila direktno na jug prema Matreiu pa na Lienz itd.
    U svakom slucaju, za praznike u Korusku i ist Tirol (Nasfeld, Meltaler glecer, Kals-Matrei, Kačberg itd) , a kad nobles ode kuci - mi u (zapadni) Tirol

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •