Strana 23 od 27 PrvaPrva ... 132122232425 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 221 do 230 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #221
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Pozdrav, idem sledeće nedelje posle duže vremena u Austriju na skijanje. Smeštaj do Villacha, a onda obilazak uglavnom gore pominjanih skijališta. Vezano za topski pass jel može pojašnjenje od ovih izverziranih, da li funkcioniše kao npr. na Kopu u smislu da se kupi u web shopu, pa na prvom skijalištu preuzme na automatu ili ima varijanta da se kupi usput na nekoji pumpi ili mora na licu mesta kada se stigne na prvo skijalište?


  2. #222
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Postoji mogućnost web kupovine: https://starjack.at/products/f2687ec...f-2724d45ea266
    Ali nisam koristio i ne znam kako funkcioniše. Znam da kad kupiš na blagajni bilo kojeg skijališta dobiješ uz račun i listić sa podacima o pass-u sa kojim možeš dobiti novi pass ako izgubiš prvobitni.

  3. #223
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chaki Pogledati poruku
    ... ili ima varijanta da se kupi usput na nekoji pumpi...?
    Ako ides iz pravca Ljubljane, SkiTravel https://www.skipasstravel.si/sl/ ima prodajno mesto (07-12h) na Petrol pumpi Hruscica kod Jesenica https://goo.gl/maps/f1Lay6VefxrT7YgBA
    Pre X godina sam dobio neki mali popust, ali je placanje bilo samo keš.
    A kao Stevo sto kaze, moze na blagajni bilo kog skijalista...btw, koliko se secam, 6-dnevni za Nassfeld je ujedno i TopSkiPass.

  4. #224
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Posetih BKK i Nassfeld, pravo dobro su crvene staze pod nagibom, u poredjenju sa Kopaonikom i Jahorinom deluje mi bas znatno jace 😅
    Juce BKK dan pun sunca, nigde guzve za zicu, jedino sto su staze sa St Oswald strane 'pukle' vec oko podne jer je bas pretoplo bilo, no moglo se i tad fino skijati malo opreznije.
    Danas Nass, u podnozju gondole bio oko 8 i 40, mozda 10ak min cekao na ulaz u gondolu i onda skijao vecinom 'samo centralni deo'. Do 14h ubio 30ak km po garminu i noge otpale od umora, a mislio sam da sam u formi 😂😂😂
    No, ovo mi je prvi put van Kop i Jah, i stvarno sam odusevljen stazama, organizovanoscu, ma svim. Vredi svakog potrosenog ojra 👍
    Imate li neke preporuke za malo blaze crvene u Nass, jer sam tu jos koji dan?

  5. #225
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Skijanje u Austriji

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    …Osnovni razlog je što mi na Turracheru, Gerlitzenu i Katschbergu konfiguracija staza savršeno odgovara, a i odlično ih poznajem. Vrlo često (radni dani kad nije raspust) mogu voziti čisti karving od vrha do dna bez da ikog ugrožavam (osim možda sebe ). U prevodu: manje strme staze, široke i sa dobrom vidljivošću ispred sebe (nema puno pregiba iza kojih ne znaš da li na stazi sjede borderi ili stoje skijaši). A i gužva na stazi je generalno manja.
    …Oko podneva dijele šampanjac na stazi, a na izlazu sa svake žice imaš ležaljke za sunčanje (natürlich kostenlos)...
    Hvala Stevo na preporukama! Posle 13god Austrije danas je pao za slobodu i Turracher! Odlična konfiguracija staza, dužina, nagib, ma milina za vožnju!
    Sve je kao što si napisao,
    osim šampanjca…sad dele proseco!

  6. #226
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    Hvala Stevo na preporukama! Posle 13god Austrije danas je pao za slobodu i Turracher! Odlična konfiguracija staza, dužina, nagib, ma milina za vožnju!
    Sve je kao što si napisao,
    osim šampanjca…sad dele proseco!
    Ih, možda smo u neznanju sjedili zajedno na šestosjedu. Ako si upratio dvometraša koji praši niz Kornock, taj sam. U pravu si za Prosecco. Ove sedmice sam 4 dana bio na Turracheru, a ostale dane na Gerlitzenu.

  7. #227
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Prepoznao bih te medj’ hiljadu dugajlija, ali nismo se sreli. Ni juče na Mollataler-u a ni danas na Katschbergu ..ispisali se za ovu sezonu.



  8. #228
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Danas dijele i jaja.



  9. #229
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Gerlitzen/Osojščica 10.4.2023

    Baš onako ... zimski završetak sezone!




    ps: pitanje za proveru mojih osint/sposobnosti zapažnja ... dali je Stekan bio prisutan tog dana na skijalištu ... nekog sličnog (avatar-u) sam primetio (a pričao je "naški") u jutranjem gužvanjcu na Kanzelbahn-u

  10. #230
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Auuu, "od ovog može da se rikne!"



Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •