Strana 17 od 27 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #161
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zilertal ima generalno dva dela (koja su malo udaljena, ostala su relativno blizu). Prvi je kod Gerlosa (Arena) a drugi preko brda kod Mayrhofena. Može se i glečer izdvojiti kao treći (Hintertux).

    Tvoji kriterijumi koje si dao i izbor se baš i ne poklapaju , npr. Zilertal je isto u Tirolu i nije uopšte blizu (postoje dva puta, prvi je preko Lienza i Gerlos pasa a drugi je da ideš sa severa (Salzburga). Ako ideš u Gerlos bolje je preko Lienza a ako ideš u Mayrhofen deo onda bi preporučio preko Salzburga (severa). U svakom slučaju put nije uopšte kratak (preko Gerlosa se vozika preko prevoja, a preko Salzburga se "nabije" kilometraža ).

    Ja bi ti pre preporučio po tvojim kriterijuma da odabereš neko porodično skijalište u Koruškoj za početak.....
    (ako je već IT otpala )

  2. #162
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Nezgodacija je prilicna to obelezavanje staza bojama. Sa jedne strane ne moze se bez obelezavanja, a s druge i sam sam bio u slicnoj situaciji kao marko.popovic. Ides s nekim na skijanje i tog samo zanima kolko ima plavih staza A to sto neka plava staza bude nezgodnija od crvene, cak i na istom skijalistu, to nema veze. Ili, npr, dve staze postavljene paralelno jedna do druge, jedna plava, druga crvena, ali tek neznatno teza od plave. Ne mos' ga naterati na crvenu ni slucajno. Pa takvima treba psiholog da se povede na skijanje. A da ne pricam o tome da licno znam ljude koji voze vise od hiljadarke do velikih skijalista, da bi skijali samo na jednoj stazi. Pa to je klanje vola za kilo mesa. Marko, nikada jos nisam video skijaliste koje nema vise nego dovoljno plavih staza. Ma koliki da su pocetnici, ako im se skijanje dopadne, vec posle par dana moze da se predje i na malo teze staze.

  3. #163
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Penzos, NADAM se..mada ne mogu da budem prestrog. Moja lepsa polovina je probala skijanje pre 3 god i jos uvek skija u nekom grchu, neki strah je drzi. Skijanje vidi kao jako ekstremni sport. Dzabe dto ja njoj objasnjavam da je ekstreman samo ako ti sam vozis ekstremno. Ali nije imala srece da proba po vise staza na ranijim skijanjima. I bilo bi mi drago da ove godine moze.Pored nje, u ekipi je i drugar koji je samo jednom bio na zimovanju do sad(border), kao i dvoje apsolutnih pocetnika bez dana iskustva. Kako zbog koga, ja sam zadnjih godina dosta cesto vozio te plave da bih bio sa zenom, pomagao i meni su se popele na vrh glave neke staze. Dobijam migrenu kad samo pomislim na Karaman greben..
    Ali ne opterecujem se previse. Ide nas 8, jako dobro drustvo, idemo u AUSTRIJU (pa gde god) i znam da cu skijati na najboljim stazama do sad. E sad, tacan odabir skijalista..ja bih sad voleo da nadjem (u ovom trenutku za nas sve) savrseno skijaliste. U kojoj meri ce biti tako, ostaje da se vidi. Zillertal je u igri, ima puno km, veliki izbor. Povezivanje nekih brda cesto zahteva spustanje niz crvene. Kals Matrei Grossglockner recimo je mao centralizovanije skijaliste i ti su te plave skoncentrisane na jednom delu. Mozda je to pameten izbor. Koliko sam video, nije ni skupo za smestaj.

  4. #164
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Dobra prilika su skijališta u regiji nazvana LUNGO, koju čine Kačberg-Aineck (A1 staza plava 6km) i , MAuterndorf 23 km plavih, Obertauern 61 km plavih staza i Faningberg 13 km plavih

  5. #165
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Ober je bio u igri do pre par dana. jedan deo ekipe nije bio za, a i smestaj u samom Oberu je dosta skuplji.
    Eh, da mi je para i jedno 3 meseca godisnjeg, spucao bi sve na sva ova skijalista koja su pomenuta u celoj temi..

  6. #166
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    U Mauterndorfu, koji je blizu Obertauerna, smeštaj je povoljiniji. Takođe blizu a jeftinije je i u St. Michaelu i St. Margaretenu.

  7. #167
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Da li je obavezno da se nosi kaciga na glavi u Austriji?

  8. #168
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Nije...ali koliko sam ja primetio 98% skijasa sto starih sto mladih je nosi....tako da ako je nemas pravo je vreme da je nabavis...a i nije nikako bacena para

  9. #169
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Koliko ja znam otkad je ona zena poginula pre 3 god zakonski je propisano nosenje kacige
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #170
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Kaciga je preporučljiva a obavezna samo za decu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •