Strana 12 od 27 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #111
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Kakvo ce biti skijanje nakon 4 mjeseca pauze (od marta), nego odlicno? )
    Salu na stranu, skijali smo samo dva dana, nazalost zbog posla nismo mogli vise vremene odvojiti, ali i to cemo sljedece godine ispraviti )

    Prvi dan je padao snijeg, (10 cm novog snijega) i bila magla, tako da uslovi nisu bili idealni. Ipak, manji broj ljudi nego u zimskoj sezoni i cinjenica da svi koji su gore posjeduju malo bolje skijasko znanje i kulturu (citaj: niko ne stoji nasred staze), omogucila je da se i taj dan dobro naskijamo... S tim da sam primijetio da je snijeg poceo mekaniti usljed temperature tek oko 14.00. Temperatura na vrhu je bila oko -3, a kod restorana oko -2. Spust do restorana (pocetna stanica trece gondole) je radio.

    Drugi dan nas je docekalo sunce, i temperatura -6 na vrhu... Mi poranili, zice krecu vec od 08.15. Medjutim, pomenute temperature nisu realne, jer cim nema oblaka, sunce przi... Ne bas kao da si na plazi, ali ga dobro osjetis dok si na zici... Staza odlicno uradjena, mali broj skijasa omogucuje da se dugo sacuva u tom stanju pa vozis kao po tracnicama )) Kada kazem mali broj skijasa, to znaci da na zici ispred tebe uvijek ima 5-6 ljudi. Vecinom se radi o ski timovima, najbrojniji su bili britanci, a jako zanimljivi neki austrijanci koji su vjezbali turno skijanje/telemark tehniku... Kad smo odlazili sreli smo i citav autobus grka koji su dosli na ljetne pripreme....

    Da se vratim skijanju, taj dan smo skijali (bez pis pauze ) ) u komadu do nekih 12.00 kada je staza u nizim dijelovima vec osjetno popustila, da bi oko 13.00 opet doslo do naoblacenja i slabog snijega na vrhu... To je bas uticalo na sve da se vec oko 14.00 povuku sa staza, pa smo i mi odlucili da je bolje uzivati u Zillertal pivu, nego kvariti prosjek odlicnom jutarnjem skijanju.

    Da rezimiram: skijanje je bilo bolje nego sto sam ocekivao, jedan dan je bilo gotovo zimsko a drugi dan pravo ljetno... Jako zanimljivo iskustvo, mislim da ce preci u tradiciji...

    Da parafraziram poznatu reklamu: ski pas za dva dana - 67 Eur, jakna i hlace za ljetno skijanje - 100 Eur, lica carnika i granicnih policajaca u Gradisci kada sam im rekao gdje idem tj. odakle dolazim - neprocjenjivo!
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  2. #112
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od midwest Pogledati poruku
    Da parafraziram poznatu reklamu: ski pas za dva dana - 67 Eur, jakna i hlace za ljetno skijanje - 100 Eur, lica carnika i granicnih policajaca u Gradisci kada sam im rekao gdje idem tj. odakle dolazim - neprocjenjivo!
    Dobra

  3. #113
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bravo za reportažu, i super što ste se lepo iskijali & ispijali to lepo pivo

    Mi smo ovih dana u šetnji (ali ne ozbiljnim kao Trendo ) pa evo jedna "zimska" slika od danas:

    marmolada.jpg

  4. #114
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Mi u MK imamo izreku "sekoja planina svoja tezina"
    tako da nemoj se sramiti, pohvali se gde si gazio sneg u ovo vruco leto

  5. #115
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ova turistička slika je sa Marmolade, bili smo tri dana i obilazili šetačke staze po Dolomitima..

  6. #116
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Pitanje za sve - ko god pozeli da odgovori. Treba mi vasa preporuka za skijaliste u Austriji. Uslovi: dosta plavih staza, sirokih staza, da mesto nema problem sa deficitom snega( prva polovina marta), da nije mondensko - zaista mi se ne placa "ime" skijalista". Apsolutno ne mora da ima nocni zivot, setalista i sl, samo da valja za skijanje. Jos ako neko i smestaj preporuci, svaka mu cast. Svestan sam da je smestaj tipa "preko puta gondole" papren, pa i ne ocekujem tako nesto, ali svakako da je ski bus blizu. Isli bi kolima i kilometraza nije nikakav uslov. Hvala unapred.

  7. #117
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ima jedno "malo" skijalište o kojem je neko pisao 2004-te, a isti još uvijek tamo ide skijati: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=107

  8. #118
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Tamo davne 1999 g., probali Oetz, Oetztal,
    15-tak km od Soeldena, fenomenalno
    "malo" skijaliste/skijanje, a i u Soelden
    po potrebi skoknes za 10-15 min.
    Naj je važniji osećaj za feeling

  9. #119
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    pozdrav primam neke poruke na koje ne uspjevam da odgovorim vezano za smjestaj i skijaliste Soelden i obergurgl molim vas ponovite pitanje ne meil hausaida@lpd.at ili tel 00436507604046 inace ove sezone sam vec 11 pua bio na skijanju i uslovi su super fotos se mogu vidjetri na Faceebooc Haus Aida Milicevic

  10. #120
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Jedna facebook anketa o najboljem skijalištu u Austriji:

    http://www.facebook.com/questions/10150343389351750/

    Prvi je Ischgl, sad bi onaj vaso bio sav sretan

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •