Strana 21 od 27 PrvaPrva ... 111920212223 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 201 do 210 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #201
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Ja sam skijao sve osim Alpach-a . Uvek su me u tom kraju vise vukla ova veca skijalista, pa sam ga nekako zaobisao. Ski Welt sam skijao jedan dan, deo iznad Brixena, ali nam je sneg bio los i prilicno toplo, pa mi je ostao u losem secanju. Generalno je Ski Welt dosta nisko i tako orjentisano, da je dosta rizican sa snegom, ali kapiram da je sad situacija dobra, ja sam bio krajem marta. Kitz i Kirchberg su odlicni, kao sto i sam znas, a takodje i Zillertal dolina. Gerlos je tacno na sredini, pa ne znam koju si stranu skijao, ali meni je zanimljivija bila Königsleiten strana. Ono sto ti je blizu, a sto ni ja nisam obisao je Saalbach i verujem da vredi, pogotovo sto si na toj strani planine. Nesto malo dalje, ali definitivno obavezno za posetiti u tom kraju je Kitzsteinhorn glecer.

    Takodje, proveri da li Mayerhofen i Hintertux spadaju u Super Ski Card (mislim da ne), pa bi to bio mozda i najbolji izbor za uklopiti u tih 6 dana.

  2. #202
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Takodje i deo iznad Kaletnbacha, Hochfungen/Hochzillertal, vredi skijati jedan ili dva dana.

  3. #203
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Danas prvi dan u Alpbachu. Lepo skijalište, zanimljive staze ali daleko od nekih top skijališta. Samo mesto je stecište tih bogatih i poznato po tom forumu sa velikom tradicijom ali samo skijalište sem lepih i zanimljivih staza ne zaslužuje više od dan ili eventualno dva. Potpuno mi je nejasna logika smeštaja u samom Alpbachu i pucanje velikih para a samo mesto sa skijalištem ima vezu samo ski busem ili u kola pa na skijalište. Ja sam smešten manje od 15 min od skijališta a iz Alpbacha treba 5 min. U Alpbachu smeštaj od 1500 EUR pa na gore za apartmane a moj izašao 446. Žičare starije ali šljakaju ali nema tu nekih baš novih sem možda dve ili tri. Recimo na delu na kome je duvao vetar kada nigde ni na jednom drugom delu nije duvao i koje je očigledno baš izloženo vetru nema žičara sa kupolama nego neke starije šestosede ali koji su baš brzi. Jače crvene staze baš nekako po meri. Par jačih delova pa onda ravnijih za odmor. Sve u svemu, malo bolje spreman skijaš može ovo što je povezano da pretaba za dan. Deklarišu 113 km staza ali mi nije jasno zašto jer to nije sve povezano. Ono što je povezano možda ima 70 km onako odokativno.

    U Zillertallu Superski važi samo za Arenu koju sam skijao od Koenigsleitena do Gerlosa. Čak sam mislio da uzmem i samo Zillertal pass i idem samo tamo ali sam odustao. Sutra verovatno Ski Welt. Gledam samo odakle krenuti.

  4. #204
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Neverovatni prizori sa skijalista u Austriji u danima kada je naisao oblak peska iz sahare:

    Ischgl:
    https://www.facebook.com/14375425564...0752807365649/

    St Anton:
    https://www.facebook.com/11443163197...6443072435944/

  5. #205
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Danas su snježni topovi počeli da rade na mnogim skijalištima Koruške (Turracher, Katschberg, Gerliten...).

    Temelj.jpg

  6. #206
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Prije par dana je počelo skijanje na Katschberg-u (samo na par staza), a evo danas je krenuo Gerlitzen, izgleda u punom kapacitetu.

    Gerlitzen.jpg
    Gerlitzen2.jpg

  7. #207
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Planiram sretenjske praznike da provedem porodicno na Bledu, a vidim da je Nassfeld na nekih 1:30h voznje od Bleda. Posto nisam isao nikad na tu stranu, zanima me da li je potrebna vinjeta za Austriju, odnosno da li se kupuje nesto nakon ulaska u Austriju. Znam da se za ulazak u Sloveniju kupuje vinjeta, i to je ok, ali me zanima da li treba da kupim i vinjetu za Austriju, ili naplata putarine funkcionise drugacije?

    Ista ova informacija me zanima ako neko zna i za Tarvisio, da li se kupuje dodatna vinjeta u Italiji.

    P.S izvinjavam se ako sam promasio temu, ali ovde mi je nekako najrealnije delovalo da postavim ovo pitanje.


  8. #208
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Treba ti vinjeta za Austriju, ali je kupuješ prije prelaska granice, tj. u Sloveniji. Vjerovatno ćeš kupiti elektronsku vinjetu (nema naljepnice, već pokažeš saobraćajnu, pa unesu broj tablica u sistem, a ti dobiješ samo račun). Opcije su: 10 dana, 2 mjeseca ili godina. U Italiji nema vinjeta, već se autoput plaća kao u Hrvatskoj.

  9. #209
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Hvala puno. Jos jedno pitanje posto vidim da poznajes dosta Austrijskih skijalista. Jel imas neki predlog za jos neko skijaliste koje je tu u blizini, da nije duze od 2h voznje od Bleda. Planirao sam da za 3 dana idem Vogel - Nassfeld - Tarvisio, ali ako imate preporuku za jos neko dobro skijaliste u Austriji, mozda bih Vogel zamenio za to.


  10. #210
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Za svakog pojam "dobro skijalište" ima drugo značenje. Neko voli da istražuje nepoznate staze i voli da ih je što više, nekome su dovoljne tri dobre staze koje odlično poznaje gdje može da pusti gas, nekome je bitan podatak o broju kilometara staza, neko voli brčkanje u bazenu tople vode uz stazu, jedni preferiraju blaže staze gdje mogu da puste karving, drugi vole strme staze jer skijaju starom tehnikom...
    Evo moje statistike iz prethodne sezone iz koje se vidi koja su mi skijališta Koruške srcu draga. Od 34 dana skijanja, Nassfeld sam posjetio samo jednom. Odlično skijalište, ali jednostavno više volim ova druga. Kad iz Bleda uđeš u Sloveniju, čim se od tunela Karavanke kreneš spuštati ka Villach-u ugledaćeš ispred sebe planinu sa ski stazama na vrhu. To je Gerlitzen i najbliži ti je.
    SkiLine.jpg

    Možda se sretnemo na stazi. I ja za 3 dana odoh do Villacha. Ako sretneš mladića od 60 godina višeg od 2 metra maskiranog kao na sličici lijevo, javi se.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •