Strana 2 od 17 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 161

Tema: Ista oprema razlicitog kvaliteta u zemljama EU i Srbiji...

  1. #11
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pratim ovo i....

    Neko je uporedio ovo sa automobilima, kao na pr. Fiat
    Evo sta kaze moj komsija relevantan automobilski novinar sa 20 godisnje iskustvo i poseta nebrojnih fabrika za proizvodnju automobila
    Odredzena fabrika automobila proizvodi odredzeni model auta (kao primer opel, i to opel astra klasik) u odredzenu zemlju ( u datom primeru Poljska) i to za sva trzista a ne za pojedine. Kako to mislis da oni prekinu proizvodnju lentu pa sada aj za ovo trziste pa za ono i sl. gluposti. Tako reno proizvodi u Tursku ali odredzeni model i taj model se proizvodi samo tamo i moze se prodati bilo gde na ovom svetu.
    A kontrola, pa sta je problem sa ladu niva, pa to sto ne postoi (bar do pre godinu dve) nikakva kontrola kvaliteta posle izlaska sa proizvodne lente.

    E sad na glavno pitanje, da elan (ili fisher) proizvodi skije za svakoga i to mozete videti na njihovom sajtu, proizvodi za intersport ali po druge oznake (znaci druge modele samo za intersport) i mislim da proizvodi za americko trziste ( u ovo nisam 100% siguran) i naravno to su drugi modeli (oznake).
    Tako da nejmote siriti famu oko toga. Sve je to rekla-kazala.
    I da ima kontrola i to se normalno 'vidi', kao ostecenja na kantima, gornja grafika i sl.

  2. #12
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    po neloj logici mi sa one strane velike bare bi trebali da dobijemo sav skart s obzirom na cijene koje placamo
    Ali ja se ne brinem sve dok pise progresor kvalitet je tu

  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano



    Nešto novo viđeno u Alta Badii (pre neki dan): Elan radi skije za Emporio Armani (pazi sad Made in Slovenia), a Nordica model Dobermann, pazi sad za Carabiniere... Ko plati, taj i ima svoj logo......

  4. #14
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku


    Nešto novo viđeno u Alta Badii (pre neki dan): Elan radi skije za Emporio Armani (pazi sad Made in Slovenia), a Nordica model Dobermann, pazi sad za Carabiniere... Ko plati, taj i ima svoj logo......
    Servis zvani plati pa se klati

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Atomic SL-D2 Race
    Godina
    35
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    platis ime a ne skiju realno

  6. #16
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Razlika za neku sportsku opremu i rekvizite je već dokazana.

    Ne treba generalizovati, no možda bi trebalo svojevremeno preispitati ponešto i iz ski svijeta. Za skije ne vjerujem, nije toliko masovno kao neki drugi proizvodi, a i proizvodnja im nije jednostavna. "Men's'čini" da ako do toga i dođe, ovi krajevi će biti među prvim zvanicama .
    Što se tiče ovog zadnjeg, kao i u mnogim sferama, "visoka" moda je ušla i ovdje. Tu se plaća i jedno i drugo .

  7. #17
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Ma da, toliko dobro neki ovde skijaju, da mogu da primete da je ista skija proizvedena u Italiji ili Austriji. Inače važimo za skijašku naciju, ubijamo po svetskim kupovima, pa nije ni čudo da nam je taj neverovatan osećaj već usađen u DNK.

  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    Koja je logika da Elan nekome da licencu zvanicnog distributera (mislim na Planet bike), a onda mu da da prodaje skart robu?

  9. #19
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Ma da, toliko dobro neki ovde skijaju, da mogu da primete da je ista skija proizvedena u Italiji ili Austriji. Inače važimo za skijašku naciju, ubijamo po svetskim kupovima, pa nije ni čudo da nam je taj neverovatan osećaj već usađen u DNK.
    Dobra....

    inače skijam na onome šta je dobro (po meni) i dobijem jeftino (njuškam svugdje, upotrebljavam veze i poznanstva, koristim pregovaračke sposobnosti-ovo koristim u Austriji)....

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ja sam primjetio da francuska skija brže ide po austrijskim skijalištima nego po Kupresu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •