Strana 4 od 17 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 161

Tema: Ista oprema razlicitog kvaliteta u zemljama EU i Srbiji...

  1. #31
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Ma da, toliko dobro neki ovde skijaju, da mogu da primete da je ista skija proizvedena u Italiji ili Austriji. Inače važimo za skijašku naciju, ubijamo po svetskim kupovima, pa nije ni čudo da nam je taj neverovatan osećaj već usađen u DNK.
    kratko i jasno,svaka cast

    ja birao skije dva meseca,prve skije pa pazio da se ne zajebem i juce pao na stazi i prilazi mi covek iz Gorske sluzbe na nekom krsu od skija al ih gazi-svaka mu cast! Njemu ne smeta sto vozi stare skije...

    razmisljam kako je moguce da ja padam a on juri na onom letvama i provalim....


    ....NJEGOVE SU SKIJE RADJENE ZA ZAPADNOEVROPSKO TRZISTE,ZATO BOLJE SKIJA OD MENE!!!!!


    Cujete li muziku iz X-FILES u pozadini?


    ..jeste da se moj fischer pravi u Austriji al one njegove mora da su iz neke mnoooogo jake fabrike!!!


    kako ne vidite ociglednu istinu...


    .....PROIZVODJACI SKIJA SU SE UROTILI PROTIV NAPACENOG BALKANSKOG NARODA!!!

    ...kao i proizvodjaci automobila,pogotovo Fiat!!!
    Izmenio/la Tadija_91; 27.02.2012 u 01:39.

  2. #32
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Da li je istog kvaliteta i ne, to ne znam. Cinjenica jeste da sve velike firme imaju razlicite trake proizvodnje za EU i jugoistocnu evropu (tu prevashodno pricam o kozmetici i kucnoj hemiji) sto se da zakljuciti po deklaracijama proizvodnje pa mozda je tako i sa ski opremom. Ja licno nikada nista nisam kupio kod nas i tako cu i dalje. Mozemo to nazvati sujeverjem A i cinjenica da zivim u inostranstvu dosta kumuje
    Izmenio/la Grazer; 27.02.2012 u 09:23.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #33
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Pa dovoljno je nekad i to da prodaju prozivode koji u istom pogonu nisu prosli jednaku kontrolu kvaliteta, ili nisu prosli uopste, masine nisu stelovane, materijal nije kontrolisan, proizvod takodje, i krajnji rezultat je upola manje sati utrosenih za proizvod, sto znaci nizu cenu, ali i potencijalno nizi kvalitet

  4. #34
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od andrijapajic Pogledati poruku
    Pa dovoljno je nekad i to da prodaju prozivode koji u istom pogonu nisu prosli jednaku kontrolu kvaliteta, ili nisu prosli uopste, masine nisu stelovane, materijal nije kontrolisan, proizvod takodje, i krajnji rezultat je upola manje sati utrosenih za proizvod, sto znaci nizu cenu, ali i potencijalno nizi kvalitet

    ma nije valda, ne mogu da verujem, ne bi ONI to,
    ma ... to je zbog DNK-a, ili nemaju X-files muzike u pogonu...
    Naj je važniji osećaj za feeling

  5. #35
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Da li je istog kvaliteta i ne, to ne znam. Cinjenica jeste da sve velike firme imaju razlicite trake proizvodnje za EU i jugoistocnu evropu (tu prevashodno pricam o kozmetici i kucnoj hemiji) sto se da zakljuciti po deklaracijama proizvodnje pa mozda je tako i sa ski opremom. Ja licno nikada nista nisam kupio kod nas i tako cu i dalje. Mozemo to nazvati sujeverjem A i cinjenica da zivim u inostranstvu dosta kumuje
    Quotujem Grazera ali to ne vazi samo za njega.

    Ma ljudi neznam sta je vama, sto se umisljate, da ste neko mnogo visoko ili mnogo nisko pa eto za vas ce specijalna serija proizvoda.
    Mnoge kompanije imajurazlicite proizvodne trake u razlicite fabrike u razlicitim drzavama prevashodno iz ekonomskih racunica i to ekonomisti bolje znaju.
    Zamisli u jednu fabriku jedna te ista traka prvo proizvodi proizvod za jednu klasu kupaca (EU kao primer) pa onda stane i kaze cekaj sada za ove tamu na Balkanu (druga klasa kupaca). Ma sta je vama?
    Zamislite koliko fabrika ima Koka Kola u svetu i sada udzite u teoriju zagovora i mozete li zamisliti krajni rezultat?

  6. #36
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Evo malo teorije zavere:

    mislim da se ne radi tako kako je opisano, vec: korisceni materijali i sirovine nisu isti, u bilo kojoj sferi proizvodnje, bilo kakvih proizvoda. U prehrambenoj industriji to se lako da primetiti i vise odavno nije tajna, a u proizvodnji recimo, skijaske opreme to je verovatno manje zastupljeno, ali ne i nemoguce. Po mom misljenju neki materijali koji NE BI PROSLI ZAKONSKI MINIMUM kvaliteta za ulazak u proizvodnju i dalju obradu u nekoj drugoj, recimo zapadnoj zemlji, PROSTO i jednostavno se pustaju na traku (umesto da se baci, zaradjuje parice!), a ti i takvi proizvodi se odmah klasifikuju za neka TRECA trzista - gde spada i Srbija - ili cak cela bivsa Juga, verovatno. Dakle, skart, a mozda i delom radioaktivni otpad se plasira u zemlje "treceg sveta" zbog nekih "visih" ciljeva, putem skija, lopti, plastike za unutrasnjost automobila, stonoteniskih loptica, racunara, vezova, kaciga, ma cega-god-se-setite, itd... Sta mislite, zasto je relativno tesko nabaviti gajgerov brojac na trzistu - i ako ga ima, skup je, bas, bas - cak i sam nosi kontrolnu radioaktivnost sa sobom, mora, po difoltu, te i sam minimalno zraci...? Ovo je definitivno ali verovatno je neko od vas obratio paznju na pojavu radioaktivnog mleka za bebe poreklom iz Japana (!) pre nekoliko meseci - cek samo malo, sace i sushi da zasvetli u mraku, samo da neko provali, pa konzerve ribe sumnjivog porekla, itd. Zivimo u strasno pokvarenom svetu, nadam se da je to svima jasno danas? U svetlu toga, zasto bi bas skijaska industrija bila imuna na to - svako trazi svoje mesto pod suncem, pa i head, salomon, tirolija, fiser, itd...

  7. #37
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Ljudi, razmislite malo da li ima rezona da se prave serije nižeg kvaliteta za tržište bivše SFRJ i ostatka Balkana. Kod nas ima 1% ljudi koji i povremeno idu na skijanje. Većina kupuje skije barem kao petogodišnji plan a 90% kupi polovnu skiju donetu iz inostranstva. Onih 10% kada kupuje nove skije gleda i ponude po stranim sajtovima. Sumnjam da svi proizvodjači zajedno prodaju 500 pari skija u Srbiji godišnje. Ta cifra je smešna ako išta pravite sem bugatija. Podvale su nalepnice koje kače po skijama u lancima tipa intersporta gde kao rade posebnu seriju za njih i takve skije nemaju realnu recenziju na internetu nego treba da verujete trgovcu.

  8. #38
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Ja licno kupujem sve kod nas, ne bi vani eura ostavio

  9. #39
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja isto... i ne samo što kupujem kod nas, već isključivo robu domaće proizvodnje.

  10. #40
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Neee, nema veze koliki je skijaski konzum u Srbiji ili u Bosni ili u Hrvatskoj. To su prosto daske napravljene od nedozvoljenih materijala namenjene trzistu kako zemljama bivse SFRJ, tako i mnogim drugim drzavama sirom sveta koje su na toj listi - pricamo o mnogo vecim ciframa - cinjenica da ce DEO te kolicine biti prodat i u zemljama bivse SFRJ, sto u konkretnom slucaju mozda cini samo par procenata ukupne "sumnjive" proizvodnje... Pricamo o trzistu kako jugoistocne Evrope, tako i o Evroaziji, juznoj Americi - Kini, Japanu, Rusiji, Cileu, Argentini, Meksiku, Poljskoj, Ceskoj, Madjarskoj, Srbiji, Hrvatskoj, itd, itd...

    Itekako ima rezona ali onog prljavog, "kao-fol-ekonomskog" koji kaze prodacu ti zatrovano djubre, robu isteklog i/ili sumnjivog roka trajanja ili cak placebo umesto da ga odlozim i unistim? Recimo vakcine protiv novog gripa... Primer iz '99: te godine su ispaljene mnoge rakete na Srbiju - mnoge od njih vise kostaju da se skladiste i cuvaju - odrzavaju, nego da se prosto negde potrose i ispale, a posle toga (jel, pogledajte kako su i dalje dobre i delotvorne!) se cak prodaju nekim zemljama umesto da se rashoduju... Sounds familiar?

    odosmo u zesci OFF, ja sam svestan moguceg rizika, al hebiga, jede mi se neka konzerva ribe, odem kupim, pojedem i ko ga hebe, valjda nece bas mene.. Deci dajem koliko god mogu domace, ali ono pravo, sa sela, od nasih baka i deka ili njihovih komsija, sir, kajmak, mleko, pile, curku, prase, itd... Uvozno industrijsko moze da bude cak opasnije od domaceg industrijskog, bar za sada, sto se hrane tice... A o skijama ipak ne razmisljam, kupujem gde stignem, nadam se da ipak nisam u pravu...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •