Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Komentari na hotel SP i skijanje

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    21.02.2012
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2

    Podrazumevano Komentari na hotel SP i skijanje

    Imao bih nekoliko komentara na hotel, kao i na skijaliste, nadam se da ce od strane rukovodstva - ako ovo citaju - biti prihvaceni u pozitivnom svetlu.
    1. Garaza - neverovatno prljava od blata, rizle, soli i svega ostalog sto automobili unose. Ne cisti se, verovatno ne znaju kako to da urade, a da se ne digne grdna prasina. Arhitekta je trebao da predvidi neku automatsku perionicu na ulazu ili slicno. Sad je verovatno kasno.
    2. Hotel nije gradjen za skijase, odnosno sa potrebama koje skijasi imaju. Izlaz ih hotela je sa suprotne strane od zicare, tako da sa cokulama i skijama treba hodati prilicno. Zasto je arhitekta to tako zamislio, samo on zna. Izlazna vrata se zatvaraju automatski, tako da ne moze da se udje unutra, vec mora da se ide ili kroz garazu ili recepciju, pa liftom do skijasnice! Osoblje hotela, da nam izadje u susret, je tu stavilo parce letve da se vrata ne bi zatvarala i omogucili nam ulaz.Arhitekto moj!
    3. Spa centar je postavljen u istom prostoru gde i skijasnica i izlaz za skijase. Kad se izadje iz bazena, odnosno spa centra, mora da se prodje kroz vrlo hladan prostor. Arhitekto moj!
    4. U komfornom delu hola hotela je dozvoljeno pusenje - zasto? U manje komfornom delu je kao za nepusace! Vrlo je zagusljivo, narocito imajuci u vidu gomilu decurlije koja tu boravi. Inace je bar mogao da bude malo vise ''skijaski'' napravljen.
    5. Cene u baru su stravicne. Nudi se samo malo (decje!) pivo. Flasica Jelen piva kosta 180 dinara, dok isti taj Jelen sa limunom kosta 360! Koja je logika kad su u prodavnici skoro iste cene za oba piva? Flasa kvalitetnog vina je od 5000-7000 din. Konobar mi je u poverenju rekao, da te nedelje kad sam bio tamo, nije prodata nijedna flasa!
    6. U petak, 10 februara, organizovana je neka privatna zurka u piceriji hotela, dva sprata ispod sprata gde je bila moja soba - 125. Ziva muzika je tutnjala do 02.45 sledeceg jutra. Samo je jos falilo da povade pistolje i pocnu da rokaju! Na recepciji sam dobio informaciju da je i rukovodstvo hotela bilo na zurci. Naravno, bunio sam se i protestvovao, ali sem ljubaznog izvinjenja recepcionera nista nisam postigao. Alo rukovodioci, pa ne dolazimo mi radi vas, vec ste vi tamo radi nas! Zasto muzika mora da bude tako glasna?
    7. U hotelu ne moze apsolutno nista da se kupi, ni novine! Najbliza prodavnica je oko 30 km daleko, u Kalni! Keksici, cokoladice, snekovi, novine - ako ne poneses sa sobom neces ni imati!
    8. Klopa je solidna i u izobilju, s tim da je voce cesto bilo natrulo i nije se obnavljalo, vec se nudilo ono sto ima, dok ima - dok se ne potrosi - da se ne baci! Takodje, jela su uglavnom hladna, dok su kolaci vrlo dobri i ukusni.
    9. Magnetni kljucevi za sobe su prava napast! Desavalo se da moraju da se programiraju 2 puta dnevno jer ne otvaraju sobu. Takve magnetne kartice se koriste na mnogim mestima. Ja koristim jednu koja je programirana jos pre dve godine, bez ijednog problema.
    10. Predlozio bih instaliranje jednog monitora u blizini recepcije, koji bi informisao o meteo uslovima, stanju i otvorenosti skijalista i slicno.
    Sa druge strane, osoblje hotela zasluzuje desetku za usluznost i ljubaznost, hotel je napravljen od kvalitetnih materijala, sobe su vrlo prostrane i dobro opremljene, grejanje vise nego dobro. Tu bi se tesko naslo nesto za kritiku.
    Ako mi se dozvoljava da dam savet: oterajte arhitektu i ne dajte mu da projektuje jos neki planinski hotel! Takav hotel je predivan za grad, ali ne za planinu. Osim gornjih primedbi, krov hotela nije projektovan za planinu i sneg, kao sto nije jasno sta je doticni arhitekta hteo sa atrijumom gde je predvidjeno klizaliste.
    Sto se gondole tice, prvo pitanje je sta ce tu gondola! Kratka je, staza je skoro iste duzine. To je vrlo neprakticno za skijase jer moraju da skidaju skije svaki put kad se spuste. Jedan cetvorosed bi tu zavrsio posao uz znatno manje investicije i zadovoljstvo skijasa.
    Za iole zahtevnijeg skijasa, ta staza nije opcija uopste.
    Na zalost, ostali liftovi nisu bili u pogonu pre mog odlaska, Konjarnik i Suncana dolina su radili i tu je bilo zadovoljstvo skijati - osim sto je bilo sibirski hladno i vetar rasturao.
    Sve staze su inace bile u besprekornom stanju, tvrde, sa dobro nabijenim snegom i tu kapu skidam pred majstorima! Islo im je na ruku i izuzetno hladno vreme.
    Ono sto ne valja je da ne postoje nikakvi ugostitelski objekti za osvezenje ili da se nesto pregrize na stazama – osim onog jadnog objekta u podnozju Konjarnika.
    Jos jednom, zelim da naglasim ljubaznost osoblja hotela, zicara Srbije, kao i naroda tog kraja. Stvarno je prijatan osecaj prilikom komuniciranja sa svima. Hvala vam!
    Na kraju, postavlja se pitanje da li ici na SP ponovo? Mozda jednog dana kad se napravi veci centar sa vise skijaskih staza. Ovako, za vikend, ili 2-3 dana preko nedelje.

  2. #2
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Izgleda da nisi bio pazljiv na casu (izvini za poasku, nisam hteo da budem grub), sve ovo je vec napisano. Ali na zalost, u svemu si u pravu. Jedino sto moze da im se progleda kroz prste je to sto je ovo, nadamo se, pocetak.
    Sem ovoga sto si naveo ima tu jos problema. Sem koncepcijskih gresaka, polozaj hotela, izgled istog itd pa preko zica i nesretne gondole, ove godine pocinju da pucaju po svim savovima sto se tice organizacije i redovnog odrzavanja skijalista. Pocev od odrzavanja puteva (recimo onim nezavrsenim delom puta do samog hotela moras sankama da ides), preko tabanja staza, i pridrzavanja osnovnih pravila ponasanja na stazama. Svakako deo problema cini i to sto je mehanizacija ostala ista a obim posla se itekako uvecao, do sada su radili samo na dve staza ( i to besprekorno) a sada...
    U svakom slucaju zakazuje organizacija posla tj. struka, a to ne treba da te iznenadjuje jer se na rukovodeca mesta postavljaju uglavnom nesposobni kadrovi, a kako... svi znamo. Ono sto mene nervira je to sto ni od Konjarnika i Suncane nisu izvukli maksimum a poceli su da guraju dalje, i dikle god se ne pojavi neki ozbiljan i pametan cova problemi ce se samo gomilati.
    Ja nisam boravio u hotelu, niti cu iz razloga sto nam je lepse da budemo u brvnari nego da boravimo u betonskoj kutiji.
    Jos nesto, takvi hoteli se ne prave za skijase vec za klijentelu koja trazi bazene i saune. Ako zelis da skijas prelistaj malo novosti sa SP, naci ces da ljudi hvale privatni smestaj.

  3. #3
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ajde @Romane ne pretreruj, pa i ja volim bazen i tursko kupatilo, infracrvenu kabinu posle skijanja. Ako ima, naravno. Ako skijam 6-7 dana po 8 sati dnevno potrebna je i relaksacija, prevencija protiv upale mišića, detoksikacija organizma... Ako već koristim odmor, treba i da se relaksiram ako ima šanse. U Austriji/Švajcarskoj svaki bolji smeštaj ima i spa centra a cena je niža nego smeštaj na Kopu. Kakva sam onda ja to klijentela? Ne znači da onaj ko voli da se opusti ne spada u šablon skijaša.

  4. #4
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Možda ce novi vlasnik imati vise sluha

    1

    Hotel Stara planina popunio 70 odsto kapaciteta

    Hotel Stara Planina uskoro će dobiti vlasnika, a u toku je i javni oglas za zakup lokala u okviru kompleksa
    Hotel Stara planina, koji se nalazi na ”Jabučkom ravništu” popunio je 70 odsto svojih kapaciteta, rekao je direktor JP Stara planina Svetislav Popadić Tanjugu, dodajući da će do kraja februara biti poznato i ko je zainteresovan da postane vlasnik pomenutog hotela. Pored domaćih, interesuju se i strane kompanije.


    detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22139
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  5. #5
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ajde @Romane ne pretreruj, pa i ja volim bazen i tursko kupatilo, infracrvenu kabinu posle skijanja. Ako ima, naravno. Ako skijam 6-7 dana po 8 sati dnevno potrebna je i relaksacija, prevencija protiv upale mišića, detoksikacija organizma... Ako već koristim odmor, treba i da se relaksiram ako ima šanse. U Austriji/Švajcarskoj svaki bolji smeštaj ima i spa centra a cena je niža nego smeštaj na Kopu. Kakva sam onda ja to klijentela? Ne znači da onaj ko voli da se opusti ne spada u šablon skijaša.
    Pa ja sam komentarisao iz mog ugla, nisam mislio nista lose Apsolutno nemam nista protiv tog hotela, samo sebe ne vidim u njemu...

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    ajde @romane ne pretreruj, pa i ja volim bazen i tursko kupatilo, infracrvenu kabinu posle skijanja. Ako ima, naravno. Ako skijam 6-7 dana po 8 sati dnevno potrebna je i relaksacija, prevencija protiv upale mišića, detoksikacija organizma... Ako već koristim odmor, treba i da se relaksiram ako ima šanse. U austriji/Švajcarskoj svaki bolji smeštaj ima i spa centra a cena je niža nego smeštaj na kopu. Kakva sam onda ja to klijentela? Ne znači da onaj ko voli da se opusti ne spada u šablon skijaša.
    И шта кажеш, скијаш по 8 сати дневно?

  7. #7
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja sam na žici u 8:30 i već hvatam prve polaske, i ako je vreme OK dok se ne zatvore. Dobro, nije 8, 7 sati dnevno

  8. #8
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    ma koga to uopste i zanima

    Ove sto se prave pametni kad neko stane na sred staze, iz razlicitih razloga??? Joop, prochitaj pravila skijalista pa onda mlataraj stapovima i pravi se pametan, kao na drugim topicima
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ja sam na žici u 8:30 i već hvatam prve polaske, i ako je vreme OK dok se ne zatvore. Dobro, nije 8, 7 sati dnevno
    16:30 - 8:30 = 8 sati dnevno!

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Truch2 Pogledati poruku
    ma koga to uopste i zanima

    Ove sto se prave pametni kad neko stane na sred staze, iz razlicitih razloga??? Joop, prochitaj pravila skijalista pa onda mlataraj stapovima i pravi se pametan, kao na drugim topicima
    procitaj ih i ti:

    Član 55.

    Skijaši su obavezni da se pridržavaju pravila o redu na skijalištu i uputstava i upozorenja koje im daju redari.

    Skijaš je obavezan da:

    6) se bez nužde ne zaustavi (obustavi vožnju) na uskim i nepreglednim delovima staze i da u slučaju pada što je moguće brže oslobodi prostor;


    Ovo je reakcija na post clana @jopopo:

    "Sada sam opet na Kopu udarao bilmeze koji stoje na sred staze ili ski-puta i blenu kao budale ili ćaskaju sa prijateljem."


    Mislim da je sve jasno, @jopopo udaraj jace uz zvucne efekte!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •