Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 30

Tema: Kozara - noćno skijanje

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano Kozara - noćno skijanje

    Bio u srijedu naveče, čuo da rade po noći (5 dana u sedmici), nazovem lika, provjerim da li rade tu noć i odlučim da probam. Od Banja Luke 50 minuta lagane vožnje, otvaraju u 18:30 i rade do 21:30. Karta 12 KM. Nekome će da izgleda smješno ali kada apstiniraš 10 i više dana uhvati te kriza i onda je situacija - daj šta daš. Staza kratka ( 500 m ili malo duža) ali popeglana i sređena. Krug se napravi za 3 minuta, 2,5 minuta gore, 30 sec dole i tako 40 puta dok ne dosadi. Sve skupa 20 km spusta za malo manje od 3 sata. Noge su me boljele kao da sam bio na ozbiljnom skijalištu. U 23:00 istuširan pio vino i gledao TV. Da sam bio pametan išao bih i ranije. Od sada svake srijede. Ako ostane snijeg nako ovog jeb.... juga.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Ista priča i kod mene. Ja sam sa sinom (10 god.) bio gore po prvi put 7 dana prije tebe. Od Banjaluke do spomenika na Kozari nigdje snijega. Već smo mislili da smo otišli za džabe. Od spomenika do skijališta kao da smo pali na drugu planetu. Iskijali smo se iznad očekivanja (istina, krenuli smo sa veoma niskim očekivanjima).

  3. #3
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Daj nemoj da zezate?!! NA Kozari skijaska staza?! Pa otkada prika?!

    Kakvo je skijanje, jel ima guzve koliko je od spomenika?

    Covece, ne bih nikad rekao da su gore pustili zicu.

    Moram otici nema druge samo dajte malo vise info.....

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od david
    Daj nemoj da zezate?!! NA Kozari skijaska staza?! Pa otkada prika?!

    Kakvo je skijanje, jel ima guzve koliko je od spomenika?

    Covece, ne bih nikad rekao da su gore pustili zicu.

    Moram otici nema druge samo dajte malo vise info.....
    Sve sam rekao, staza je oko 500 m, znači kreni gore sa tom spoznajom, tj. što Stekan kaže niskim očekivanjima, i biće O.K. Gužve je bilo u jednom intervalu od 4 minuta, čekalo se skoro 2 minuta na žici, popizdio sam, ipak sam navikao za ta tri sata da direktno dugačkim zavojem dižući snijeg i bacajući ga dole u šumu ulećem u onaj tor prije lifta i kačim se iste sekunde kada se spustim. Kao što rekoh u prethodnom postu, noge su me propisno boljele. Dobra priprema za 7 dana Jahorine u martu. Spomenik nisam vidio, bio je mrak.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od david
    Daj nemoj da zezate?!! NA Kozari skijaska staza?! Pa otkada prika?!

    Kakvo je skijanje, jel ima guzve koliko je od spomenika?

    Covece, ne bih nikad rekao da su gore pustili zicu.

    Moram otici nema druge samo dajte malo vise info.....
    Kažu da radnim danom bude 20-tak ljudi. Ja kad sam bio, bilo je možda čak i 30.

    Staza je skroz korektna za "osjetiti skije". Nakon 5 godina redovnog skijanja u Austriji, ovo je smiješno za poređenje, ali kad me uhvati kriza (skijaški ovisnik), nakon sata skijanja (15-tak žica), opet sam izliječen.

    Vidi se da se ljudi trude i svaka im čast.

    Staza je možda kilometar udaljena od spomenika. Samo produži cestom i autom ćeš doći na vrh staze.

  6. #6
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    bio sam preksinoc,na stazi je mozda bilo 10tak ljudi ali zato staza je dobro na nekim mestima pri dnu poledila,(posledicno puno proklizavanja i izgrebane skije)ipak kad se uzmu u obzir uslovi mislim da je to jedno dobro skijaliste,pogotovo za nocnu voznju
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #7
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    A od kada je ta staza u funkciji? Milsim, kada su je napravili uopste?
    Nesto se nesecam da sam cuo od bilo koga da tu ima staza, pa me zato zanima...

    I kako ide sezona, mislim, do kada se skija (kako je bilo prosle godine).

    Znam da nije jahorina ili AT ali me ideja i lokacija bas iznenadjuju.
    Ja sam cesto u Novome pa me zato to sve iznenadilo...

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Mislim da je sve krenulo krajem osamdesetih. Ja sam tamo išao nekoliko puta prije rata.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    ma zica je napravljena prije rata,ja sam cuo sad informaciju i mislim da je istinita da planiraju uskoro da je produzuju za nekih 200do300 metara tako da bi to bila staza skoro od kilometra i za nesto tako blizu BL to bi biloooooooo!
    Trenutno stanje--staza u jako ocajnom stanju,mislim da se ni vise nemoze skijati,led pri dnu i progledala na mestima,ne bude li bilo snega ove sedmice i to dobrog,gotovo je s kozarom za ovu sezonu
    P.S. evo vam broj lika koji je glavni za zicu 065/567-650 i saznajte sve informacije iz prve ruke(lik je veoma iskren,nema muljanja)
    Izmenio/la Grazer; 22.02.2006 u 00:06.
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo
    Bio u srijedu naveče, čuo da rade po noći (5 dana u sedmici), nazovem lika, provjerim da li rade tu noć i odlučim da probam. Od Banja Luke 50 minuta lagane vožnje, otvaraju u 18:30 i rade do 21:30. Karta 12 KM. Nekome će da izgleda smješno ali kada apstiniraš 10 i više dana uhvati te kriza i onda je situacija - daj šta daš. Staza kratka ( 500 m ili malo duža) ali popeglana i sređena. Krug se napravi za 3 minuta, 2,5 minuta gore, 30 sec dole i tako 40 puta dok ne dosadi. Sve skupa 20 km spusta za malo manje od 3 sata. Noge su me boljele kao da sam bio na ozbiljnom skijalištu. U 23:00 istuširan pio vino i gledao TV. Da sam bio pametan išao bih i ranije. Od sada svake srijede. Ako ostane snijeg nako ovog jeb.... juga.
    U zelji da prikazem gde sve u BiH postoje mogucnosti za skijanje, odnosno bilo kakav ski lift, skupljajuci podatke iz raznih izvora, kreirao sam stranu "Ostali ski centri u BiH"
    http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...li_ski_bih.htm
    na kojoj se nalaze podaci o skijalistima Kozara, Rogatica, Ranca, Rostovo, Fojnica, Sokolac, Starcevica . . .

    Par godina unazad na strani nalaze se oskudni podaci o Ski liftu na Koazari, i svo vreme cekam da se javi neko ko zna vise detalja.
    Iskoristicu poruke u ovoj temi kako bi postavio vise podataka o Kozari.
    Molio bih ako neko ima i fotografiju staze i lifta da mi je posalje. Tada bi mogao ovom skijalistu da posvetim i posebnu stranu. . .

    Nedavno mi se javo jedan posetilac sajta sa vestima i fotografijama da ski lifta na Starcevici vise nema ni u tragovima . . .

    Ako neka zna vise detalja o stanju i na ostalim pobrojanim skijalistima neka se javi . . .
    Pozdrav, Zoran, admin@skijanje.co.yu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •