Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Kop - stanje na putevima

  1. #1
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano Kop - stanje na putevima

    Pošto vidim da ima dosta pitanja ovih dana oko stanja na putevima prema Kopaoniku, a jako malo odgovora, evo teme u kojoj bi se mogle postavljati informacije...


    Autoput je u petak bio potpuno očišćen i suv, ali od Kragujevca prema Kraljevu već nije tako. Ima konstano utabanog snega na kolovozu, a situacija je još gora dalje prema Ušću i skretanju ka Jošaničkoj Banji.



    Mi smo iz Kraljeva krenuli u subotu pre podne, kada je bas izgledalo da će to biti velika avantura.

    Put se konstano čisti i širina je dovoljna da se mimoiđu dva autobusa bez problema, ali kada krene uspon prema Kopu potrebno je imati sve četiri dobre zimske gume ili lance. Usput ima dosta onih koji nude usluge postavljanja lanaca...



    Pošto imam nove Dunlop Winter Sport 3D, izašao sam gore bez najmanjeg problema, gume su neverovatno dobre, bukvalno nisu proklizale niti jednom, šibao sam trećom, ponekad samo u drugu...


    Sve u svemu, preko Jošaničke Banje može kolima bez frke, ali samo sa dobrim zimskim gumama i lancima u gepeku za svaki slucaj.


  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DRAGON Pogledati poruku
    Pošto imam nove Dunlop Winter Sport 3D, izašao sam gore bez najmanjeg problema, gume su neverovatno dobre, bukvalno nisu proklizale niti jednom, šibao sam trećom, ponekad samo u drugu...
    +1
    Provereno fenomenalna guma, trošim istu

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2008
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    Head WorldCup SL RD
    Godina
    36
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Danas solidan put preko Rudnice. Cisti se konstantno, tako da se padavine i ne osecaju bas toliko. Medjutim treba drzati kvalitetno odstojanje jer ima svakakvih kombia koji stanu na sred uzbrdice, ne pokusavajuci se skloniti sa strane. I onda ne pomazu uvek ni najkvalitetnije gume.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    12.02.2012
    Skije / Bord
    Blizzard Magnum 8.0 Ti S
    Godina
    49
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Pozz svima,
    juce smo iz Novog Sada dosli na Kopaonik. Autoput je od Novog Sada do otprilike Lapova bio skroz cist, nadalje su leva i desna traka bile potpuno pod snegom dok je srednja traka bila mestimicno pod snegom. Od Cicevca do Krusevca je put pod snegom, solidno ociscen, skoro do asfalta. Od Krusevca do jezera Celije put je isto solidno ociscen, malo suzen. Sve u svemu do Razbojne je ok, od Razbojne preko Brusa pa sve do jarma je borba. Suzen put, lose ociscen , mekanog snega na putu, kolotrazi( kanali- u trenucima ko da sam vozio lokomotivu, ni levo ni desno nego kuda kanal ide).
    Iz Novog Sada smo krenuli oko 11.30, u Kljuncu (kafana izmedju Brusaa i Brzeca) smo
    bili oko 16. Do gore nam je trebalo jos oko pola sata, lance nismo stavljali, forester ih nevoli .

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2008
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    Head WorldCup SL RD
    Godina
    36
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Danas delimicno vlazan kolovoz preko Rudnice. Na nekim mestima blagi odroni.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Evo da vaskrsnem malo temu, ne videh ni jednu "svežiju" koja se bavi putevima prema Kopu.
    Zanima me da li je neko išao na Kopaonik preko Ivanjice? najviše me zanima deonica od Ivanjice do Ušća, jer za sve ostale koliko toliko mogu da nađem neki info

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Evo da vaskrsnem malo temu, ne videh ni jednu "svežiju" koja se bavi putevima prema Kopu.
    Zanima me da li je neko išao na Kopaonik preko Ivanjice? najviše me zanima deonica od Ivanjice do Ušća, jer za sve ostale koliko toliko mogu da nađem neki info
    Preko Ivanjice? Izvini, a odakle?

  8. #8
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Jeste da ti je pitanje malo alternativno , ali evo ti odgovor: taj put od Ivanjice, preko Studenice, do Ušća je mali brdski putić koji zimi ne može biti sigurna varijanta. Od ispred Studenice put postaje širi i noviji, sve do Ušća. Računaj na celoj toj deonici prosek brzine od 40kmh i ne idi kada je sneg. Ipak, sve je asfalt, solidnog kvaliteta za Srbiju.

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Preko Ivanjice? Izvini, a odakle?
    Zamisli, ne žive svi u Beogradu i Novom Sadu, ima nas i u drugim delovima Srbije

    Konkretno, idemo iz Užica, i osim preko Kraljeva, imamo opciju preko Lučana (tu varijantu nisam preterano razmatrala, cca 175 km), zatim preko Ivanjice ( cca 160 km) i preko Sjenice (cca 205 km). Dužina puta ne znači uvek i da je nešto najbolji izbor. Putovanje planiramo u letnjem periodu tako putevi neće biti blokirani zbog snežnih padavina, a i navikli smo na highlanderske varijante tako da ne očekujemo auto strade
    Sem toga, nije nam imperativ da stignemo što pre, već volimo da prođemo putevima kojima nismo išli i da vidimo nešto novo
    Izmenio/la neo031; 18.03.2015 u 15:19.

  10. #10
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    U tom slučaju bićete veoma zadovoljni varijantom Ivanjica-Ušće. To nam je jedna od lepših varijanti za vožnju motorem, upravo iz istih razloga koje navodiš .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •