Pošto vidim da ima dosta pitanja ovih dana oko stanja na putevima prema Kopaoniku, a jako malo odgovora, evo teme u kojoj bi se mogle postavljati informacije...


Autoput je u petak bio potpuno očišćen i suv, ali od Kragujevca prema Kraljevu već nije tako. Ima konstano utabanog snega na kolovozu, a situacija je još gora dalje prema Ušću i skretanju ka Jošaničkoj Banji.



Mi smo iz Kraljeva krenuli u subotu pre podne, kada je bas izgledalo da će to biti velika avantura.

Put se konstano čisti i širina je dovoljna da se mimoiđu dva autobusa bez problema, ali kada krene uspon prema Kopu potrebno je imati sve četiri dobre zimske gume ili lance. Usput ima dosta onih koji nude usluge postavljanja lanaca...



Pošto imam nove Dunlop Winter Sport 3D, izašao sam gore bez najmanjeg problema, gume su neverovatno dobre, bukvalno nisu proklizale niti jednom, šibao sam trećom, ponekad samo u drugu...


Sve u svemu, preko Jošaničke Banje može kolima bez frke, ali samo sa dobrim zimskim gumama i lancima u gepeku za svaki slucaj.