Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 67

Tema: Off-piste lekcije

  1. #21
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Pa za pocetak ti preporucujem da se motas oko Carona u fazonu drzi se staze one crvene presecaj je s'vrema na vreme pa polako. Zaboravio sam da spomenem Glecer i rutu sa prevoja prema Meribelu i ostalim mestima krene se ka Menuiru stazom Pluviometre a ima i jedna linija ka Thorensu dobra je linija ali to je vise *urchenje jer se vidi iz onog kafea la Folie ili tako nesto...
    To je znaci ruta za skupljanje cica iz kafica ako zatreba da se kompletira avantura

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja idem u ValThorens od 7.12.-21.12. 12 dana skijanja, prevoz, smestaj, 450 evra... Samo se nadam da ce biti snega u tom terminu za offpiste negde...

  3. #23
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ja idem u ValThorens od 7.12.-21.12. 12 dana skijanja, prevoz, smestaj, 450 evra... Samo se nadam da ce biti snega u tom terminu za offpiste negde...
    a ski pas ?
    preko koje agencije ?
    poz

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Sa skipassom prevozem i smestajem, to je neka posebna ponuda preko druga koji radi u jungletribu... Nema je na sajtu njihovom ali ako bude zainteresovanih mogu da pitam...

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Obozavam off ali svaki put kad sam u dubokom snegu opsta borba covece Prosle god sam i skije promenio tako da sada tek nikako ne mogu u duboki ali da je gotiva jeste.
    Svi kazu izdigni se, skupi skije, nazad se nagnio ali u praxi je to druga prica. ja u dubokom snjegu nema sane da mofu da saram levo desno vec samo siroke zavoje.
    Zivotna mi je zelja duboki snjeg i kroz sumu da vozim profi
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    I ja sam se mucio sa dubokim snegom,zanimljivo da su meni kratki zavoji u dubokom,isli mnogo lakse...kasnije sam ukapirao,(nisam na to ni obracao paznju,vise sam bio skoncetrisan da vozim kao burazer) da skije puno znace,vise nego sto sam tada mislio,kada sam na Jahorini probao,K2(sire daske),koje su oznake bile ne secam se,ali Pracu pustili,to vece palo pola metra prsica,ne utabano...a ja kao da sam skijao samo po "celcu" u zivotu.Par sezona mucenja po dubokom(kad je prilika),uz instrukcije brata,najzad na odgovarajucim daskama,ja sam prosto "plovio" po stazi,koliko sam bio odusevljen,hteo sam,samo to da vozim...bili to nesto malo posle rata u Bosni.Danas nemam problema,osim sto za to treba vise kondicije,koja ponekad nedostaje.

  7. #27
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Poslje gledanja ovog snimka mogu samo da kazem da bi prva lekcija ozbiljnijeg offpiste skijanja definitivno trebala da bude ucenje osnova o lavinama i tehnika spasavanja iz istih; uzas koliko je ova grupa offpist skijasa bila ne opremljena i nekompetentna u bilo kom pogledu, kakva sreca za onog koji je zavrsio pod ovom lavinom da mu je glava ostala na povrsini, inace bi imao fatalan kraj godine. Njegovi "spasioci" garantovano ne znaju rukovati tom spravom, locirali bi ga ali nikad. Strasno je ovo bilo i gledati; od neagilnosti, neznanja, nespretnosti do cinjenice da su imali jedan lavinski primopredajnik na 3 skijasa i 1 lopatu. Kakvi neodgovorni îdioti, svi skupa.

    http://m.youtube.com/#/watch?v=amI8d...layer_embedded
    Izmenio/la Sapa; 01.01.2013 u 11:43.

  8. #28
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Kad smo kod toga. Mozes li da preporucis neki dobar online kurs za lavine?

  9. #29
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Online kurs ne postoji da ja znam. Ima filmica na yotube ima simulacija, ima tekstova, ali bez vjezbanja nema hljeba. pratio sam jednodnevni kurs za lociranje primopredajnika i tehniku kopanja, ali jos je to tanko strasno, daleko da smijem da ustvrdim da bi se snasao u reanoj situaciji, jedino redovno vjezbanje moze biti od koristi. Fali mi izmedju ostalog i znanje citanja karti, analiza biltena i procjena opasnosti u odnosu na neku konkretnu padinu ispred mene. Naravno da ne skijam kad je opasnost 4, ali kako da npr odredim koje padine su bezbjedne kad je opasnost 2 ili 3? Sve one mjere predostroznosti da bi se kopanje i trazenje izbjeglo. Ali pokusat steci makar osnovno znanje kako funckionise aparat kako se pravilno trazi i kopa to bi stvarno treba svako ko ide van staze.
    Evo sta je povodom ovog filmica napisao neki poznati backcountry skijas na svom profilu;

    There are two video here. Both show the fact that backcountry travelers are not getting

    the clue that it is very fucking dangerous out there. Two people are extremely lucky that

    their lack of education and total lack of preparedness didn't cost them their lives. I guess

    we need to do more as a ski community to help.
    Izmenio/la Sapa; 01.01.2013 u 12:36.

  10. #30
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Za one koji idu u Val Thorens:

    "Val Thorens has now got a free D.V.A park (Avalanche Victim Detector) created by the piste control team (partnered by BCA – Backcountry Access). The aim is to train and better inform skiers/boarders of all levels about avalanche rescue and techniques. This will be open every day throughout the winter season and can be visited at any time."

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •