Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 67

Tema: Off-piste lekcije

  1. #11
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    рођо, до годину кад падне опет довољно снег, водим те ја на Бабин зуб да ти покажем где може
    ова сезона је за мене највероватније завршена а и нема више дубок снег за уживање...

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    htio sam da kazem na dnu staze jer tu se jedino vidio profil
    najgore se covjek zajebe na dnu kad se opusti
    sjecam se jednog puta tako opustio vrhove skije rasuo sam se ko dzubre po njivi
    ili sto bi ameri rekli yardsale na dnu staze
    na mokrom snjegu u terenu ne moze drugcije nego tezinu prebaciti nazad (kad vec ne skijam na roker skijici), inace garantovano letis naglavacke, zadnjih para dana je to toliko bilo mokro da je bukvalno kocilo skije na nagibu, a u brzini, ma ba flexone, bitno je da se covjek na daskama osjeca komforno, a ja se tako nekako osjecam i sto bi reko kolega salvador dali 'have no fear of perfection - you will never reach it'

  3. #13
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    najgore se covjek zajebe na dnu kad se opusti
    Tako sam ja jednom zveknuo na ledja nevidjeno i umalo otkinuo pola jezika kako sam zagrizo. Mamlaz

  4. #14
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    ima li koji ljubitelj off-a da planira Fra 12.-19. Januara ?

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    ima li koji ljubitelj off-a da planira Fra 12.-19. Januara ?
    Taj sam

    Mada još nisam siguran da li bih išao 12.-19. januara ili 02.-09. februara. Gde ideš u FR? Ja razmišljam o Les 2 Alpes za koji sam čuo da je u kombinaciji sa La Grave odličan za off-piste. Možda bih uzeo i vodiča za La Grave... http://evolution2-2alpes.com/lang-en...nt/32-freeride

    Ovo su mi trenutne ideje mada još nije ništa definitivno, nisam ništa uplatio.

  6. #16
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Lynx Pogledati poruku
    Taj sam

    Mada još nisam siguran da li bih išao 12.-19. januara ili 02.-09. februara. Gde ideš u FR? Ja razmišljam o Les 2 Alpes za koji sam čuo da je u kombinaciji sa La Grave odličan za off-piste. Možda bih uzeo i vodiča za La Grave... http://evolution2-2alpes.com/lang-en...nt/32-freeride

    Ovo su mi trenutne ideje mada još nije ništa definitivno, nisam ništa uplatio.
    Planiram Tinj ili Paradiski od 12.-19.01.2013.
    U Tinju sam vec bio, ali sam bio bolestan(bronhitis i temp.38.5) i nisam overio neke prelepe off rute( npr. u Val d'Isere od Signal zice pa na drugu stranu prema Le Fornetu. Htedoh ali bejah sam i cekao sam da se pojavi neko ko je tuda isao i zna put da ne zalutam ili nesto gore, ali niko se nije pojavio pa sam otisao na off pored - paralelno od Signala).
    Nisam hteo da rizikujem, jer je 2-3 nedelje pred moj dolazak tamo lavina zatrpala 6 skijasa.
    Ovo ''nisam hteo da rizikujem'' je pocelo skoro ali retko da mi se desava i izgleda dolazi sa godinama .
    Obicno se samo spustim pa onda tek razmisljam da li je bilo pametno ili ne

    Pre sam za Tinj, ali za Paradiski sam cuo da je lepo i na ski mapi vidim da ima dosta crnih '' Nature'' staza, pa se dvoumim

    U La Grave planiram ali kad nabacim malo deblje dascice sledece sezone.
    Tu me malo nervira povratak iz La Grave, ali mislim da je to totalno zanemarljivo u odnosu na pruzeni uzitak.

    Javi ako se ipak odlucis za Tinj ili Paradiski, jer bas nemam srece sa drustvom za off. Cekam 2-3 drugara da se odluce do sredine sledece nedelje da li ce ili ne, ali oni su samo ON skijasi ( osim kada ih ja na prevaru povedem na OFF )


  7. #17
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ja cu najverovatnije od 05.01. u Val Thorens, tako me organizovalo drustvo :(
    Posto nisam bio, kakvi su tereni za OFF, za nekoga ko nema preterano iskustva? Takodje, je l' moguce naci vodica, koje su cene?

  8. #18
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Tereni za OFF su vishe nego dobri, sto se tice vodicha ima jednodnevna tura koja koliko se secam krece sa Cime de Caron prema Menuiru preko Lac du Lou valjda se penje posle na Pointe de la Mase tu je negde organizovan rucak i tako to... Sa Carona mozes ka Orellu preko Combe Rosael da iseces par linija. Isto sa Carona da secesh Combe de Caron sve do pocetka velike gondole a mozes i onu crvenu da seckash(Col De'Laudzin), to je ok skroz a mozes i da secesh prema Grand Fond(gde je Terrain park). Mozes sa Boisminta da vozish prema Menuiru mada tu samo kad je svez sneg jer vetar dosta duva pa se ne zadrzava fini sneg.
    Vidjao sam da vode preko Col de la monte du fond prema Orellu (to je vrh gde je nova zica Thorens pa kontra se ide)ali mi to bilo smor jer.tu se ukljucujes na Pierre Lorry off trasu na pola i to izlazi na Rosael zicu. Pierre Lorry mozes da vozis sa Bouchet vrha odesh na kontra stranu od staze samo pripazi tu ima na pocetku veoma strmih terena i dosta stenaali posle sledi duga voznja na generalno blagim deonicama...Te dve zice ka Orellu tu imash za off gde osh sa Bouchet-a da secesh i da secesh samo pripazi da ne odesh previse u stranu a Rosael isto mozes da izvucesh par dobrih linija.
    Imash i u turistickoj agenciji heli skijanje koliko se secam od 80 do 200 ojra po osobi (zavisi od broja ljudi)voze te na neke vrhove oko Orella...

  9. #19
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Hvala na bas detaljnom odgovoru. Posto nisam bio nikada, moracu da sednem i dataljno pogledam sve to na mapama. A posto nemam mnogo iskustva moracu da vidim da se prikacim nekom iskusnijem ili da platim turu. Pogotovo sto mislim da niko od ostatka grupe nije za neku off varijantu.

  10. #20
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Pa za pocetak ti preporucujem da se motas oko Carona u fazonu drzi se staze one crvene presecaj je s'vrema na vreme pa polako. Zaboravio sam da spomenem Glecer i rutu sa prevoja prema Meribelu i ostalim mestima krene se ka Menuiru stazom Pluviometre a ima i jedna linija ka Thorensu dobra je linija ali to je vise *urchenje jer se vidi iz onog kafea la Folie ili tako nesto...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •