Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Potreban savet potpunom pocetniku oko ostecenja skije

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    06.02.2012
    Godina
    27
    Poruke
    2

    Podrazumevano Potreban savet potpunom pocetniku oko ostecenja skije

    Nov sam na forumu i svima vam zelim veliki pozdrav i jos puno godina skijanja. Imam tek 15 godina i na zalost jos nisam skijao na stazama. Uglavnom sam se skijao po brdima van uredjenih staza. Sada sam naucio da skijam po ne uredjenim stazama i polako bih da se prebacim na skijanje po uredjenim stazama. Sada imam jedan problem,jer sam skije ostetio. Sa skijama sam skijao ovu i proslu zimu mozda sve ukupno 15 izlazaka na sneg. Kupio sam ih polovne. Rec je o skijama Elan SCX Parabolic sa salomon vezovima. Potreban mi je savet od Vas da li je moguce sanirati ova ostecenja. A evo i slika. Kliknite za vecu fotografiju. Unapred zahvalan.








  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    27.11.2010
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Ne vidim lepo sta se desilo sa kantnom, a ostecenje na drugoj slici se lako moze odraditi. To cak mozes i sam, P-TEX stapicima, jednostavno je i mozes naci dosta klipova na YT koji to opisuju.

  3. #3
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    nema pomoci ovoj skiji mozes je krpiti 100x to uz kantnu sto fali klizna povrhina ne moze da se nakapka P-texom. Treba da se zameni ceo deo da se zalepi presuje a realno jeftinije ti je da kupish druge skije...
    malo bolje

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    06.02.2012
    Godina
    27
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav,to uz kantnu se zavrnula klizna povrsina samo nekako da se zalepi.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    27.11.2010
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    nema pomoci ovoj skiji mozes je krpiti 100x to uz kantnu sto fali klizna povrhina ne moze da se nakapka P-texom. Treba da se zameni ceo deo da se zalepi presuje a realno jeftinije ti je da kupish druge skije...
    malo bolje
    Pazi, moze da se krpi, ja sam licno krpio, ali je velika sansa da ti ispadne taj komad p-texa. Tu se radi tzv "flekica", kako sam razumeo drugara koji servisira skije, tu se sece veci deo klizne povrsine i na neki nacin se lepi da to dobro drzi.
    I slazem se da je isplativije uzeti neke polovne skije koje su u voznom stanju.

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ja to nista diro nebi meni to izgleda kao da je povuklo vlagu

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    26.11.2011
    Godina
    46
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ma ugrij dobro bazu upaljacem da istjera svu vlagu i onda nanesi p-tex al moraces vise puta...drzace...samo sto ces morati s vremena na vrijeme ponovo na tom istom mjestu da krpis...kupi dosta p-texa ...trebace ti..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •