Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Bohinj-Vogel

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Ski hotel se nalazi na predivnoj lokaciji, na samoj litici planine sa strane koja gleda dole na Bohinjsko jezero. Kada se gondolom dodje do gornje stanice, ulazi se u kompleks koji cini jedan restoran sa predivnim pogledom, skijasnica, ta gornja stanica gondole, salteri za prodaju karata, toaleti... Hotel je na par desetina koraka od tog kompleksa. Od spolja deluje onako, oskudno, unutra nismo ulazili ali se netu mogu videti slike enterijera.
    Prosle godine je u periodu od 8.- 15. januara, u celoj Sloveniji i delu Austrije, jedino na Vogelu bilo prirodnog snega na pretek. Staze su prilicno blage, ta sredisnja staza Orlove glave, je odlicna za pocetnike. Zice su starijeg datuma ali sve funkcionise super. Ski instruktori su uglavnom mladi, ljubazni, i za tih sedam dana dete je bas lepo proskijalo. Sve u svemu mali ski centar, za porodice, decu....Da, vazna stvar je taj deciji ski park sa besplatnom stazom koja dete vuce na vrh decije staze za ucenje, na kojoj mozete sami obucavati dete i vezbati sa njim. Generalno lepi utisci. Ako nekoga zanima nesto slobodno neia pita.
    Pozdrav

  2. #12
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Sretenjske praznike porodično proveo na Bohinju, pa smo se peli na Vogel. Tamo nas je docekala prava zimska idila, na stazama (zvanicno) 205 cm snega. Svako vece je padao sneg, nekad i preko dana, tako da je snega bilo u izobilju. Sam ski centar je za pocetnike, staze su uglavnom plave i poneka crvena. Infrastruktura je relativno zastarela, 2 četvoroseda, 1 dvosed i 1 jednosed kao stari ''Pančić'' i 2-3 sidra. Idealno za ljude koji bi par dana da kombinuju ski skolu sa bazenima u Bohinjskoj bistrici. Za bolje skijase dosadno. Krajolik je fenomenalan. Slede slike...
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #13
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    [/IMG]
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  4. #14
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano








    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Dešavalo mi se u životu da vidim kako je ljudima ski odeća uflekana uljem koje curi sa žičare ali ovo što sam video na Vogelu nisam mogao da zamislim da je bilo gde moguće. Fleke od gustog motornog ulja veličine i polovine dlana. Krivac je bila žičara Zadnji Vogel. Mislim da je šteta na odeći toga dana ako se sabere valjda bila veća nego što košta čitav ovaj šugavi dvosed.

  6. #16
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano



    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  7. #17
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Dešavalo mi se u životu da vidim kako je ljudima ski odeća uflekana uljem koje curi sa žičare ali ovo što sam video na Vogelu nisam mogao da zamislim da je bilo gde moguće. Fleke od gustog motornog ulja veličine i polovine dlana. Krivac je bila žičara Zadnji Vogel. Mislim da je šteta na odeći toga dana ako se sabere valjda bila veća nego što košta čitav ovaj šugavi dvosed.
    Verujem... na toj zicari jedino sto valja je pogled. Spora žičara, uska korpa, jednom sam samo isao i 3x je stala.
    Inace, dok sam bio u SLO, bila je neka emisija tipa Gde idu slovenačka skijalista; Novinari su postavili pitanje budućnosti skijaskog turizma u Sloveniji, jer je za ovu sezonu ulozeno 1.8m evra u ski infrastrukturu, dok je Austrija ulozila 500m, Svajcarska oko 350 itd... (tako barem kazu u emisiji)
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  8. #18
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Ti si izgleda imao sreće da ubodeš i neki lep dan, meni je sve vreme bilo oblačno i magla, a isto sam bila za sretenje. Da li se sećaš tačno od kog do kog datume ste bili? Evo i od mene par fotki, doduše sa jezera, prizori su prelepi:

    DSC_5624a.jpg

    DSC_5631a.jpg

    DSC_5635a.jpg

  9. #19
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Ti si izgleda imao sreće da ubodeš i neki lep dan, meni je sve vreme bilo oblačno i magla, a isto sam bila za sretenje. Da li se sećaš tačno od kog do kog datume ste bili? Evo i od mene par fotki, doduše sa jezera, prizori su prelepi:

    Bili smo od subote 13.02 do utorka 16.02.2016. U podnožju (kod jezera) je bila magla skoro svaki dan, dok je na Vogelu bilo, čini mi se, 2 sunčana dana. Ostalo je bilo oblačno i relativno toplo (za februar).
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #20
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Meni je i gore sve vreme bilo oblačno i prilično maglovito, mada ja sam skijala od ponedeljka do srede. Bilo je baš baš puno snega, ali u pravu si, prilično toplo. Mnogo mi je žao što nisam imala ni jedan lep i sunčan dan jer je pogled odozgo fantastičan.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •