Strana 44 od 47 PrvaPrva ... 344243444546 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 431 do 440 od 463

Tema: Ski jakne

  1. #431
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ti brojevi vodonepropusnosti su bitni samo borderima za pantalone jer stalno sjede na snijegu. Trebaju i skijašima ako će skijati po kiši. A brend je bitan koliko i u drugim oblastima, a brend se dodatno plaća. Ima dosta osrednjih i nepoznatih brendova koji za normalne pare prodaju potpuno upotrebljive proizvode: Dare2b, 2117 of Sweden, Protest, McKinley...
    Zadnjih godina koristim Protest jakne i pantalone sa oznakom 20k. Po komadu sam plaćao oko 100€ (online popusti) i prezadovoljan sam. Prije 3 sezone sam skijao jedan dan po susnježici i kiši bez ikakvih problema.

  2. #432
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Meni se i 10k (Killtec) pokazalo kao sasvim dovoljna zaštita za nekoliko sati na planini gde do jedne linije pada sneg, a ispod te linije kiša. Ali dan se morao iskoristiti

    Ono što kod Killtec nije dobro i više ljudi sam čuo da se žali, jesu rajfešlusi. Iskidaju su platnene površine pored plastičnog dela. A šnajdri neće da menjaju, jer su štepani i lepljeni, pa im je cimanje da skinu.

    Prošle godine sam kupio Spider na nekoj rasprodaji, oni ne označavaju u litrama, već u tri ranga, gold, silver I bronze. I valjda su sve 3 20+k. Ova je silver, mora biti najmanje kao ova Killtec, imali smo prelepo vreme, pa nisam imao priliku za test.

    Za dane do minus pet, na hladnije nisam smeo da probam, imam baš tanku Volkl, isto model sa neke rasprodaje, oko 100 eur, nosi oznaku 15k.

    Hoću da kažem, brend je nevažan, sve to radi posao, obrati pažnju da ima kvalitetan rajfešlus koji se lako otvara zatvara, da ima dovoljno, dobro raspoređen, džepova i nije loša ideja proveriti da li kapa može da ide preko kacige.
    I izbegavanje svetlih boja, jer se od žičare toliko ispravljaju da bi mogle na pranje posle svakog vikend skijanja.

  3. #433
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Kakve su spyder jakne? Procitao sam temu ali su spominjane samo par puta i nista konkretno? Kao npr u poslednjem postu…

  4. #434
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Kakve su spyder jakne? Procitao sam temu ali su spominjane samo par puta i nista konkretno? Kao npr u poslednjem postu…
    Obrati pažnju da je već nekoliko puta rečeno da marka sama po sebi nije garancija vrhunskih odlika, i obratno. Tj. niko na osnovu marke ne može da kaže kakva je konkretna jakna.

  5. #435
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Mislio sam kakva je marka konkretno, da li generalno pravi dobre proizvode od koji možeš da očekuješ da će raditi ono što piše.
    Konretan model je (https://rs.beosport.com/orbiter-gtx-volcano-201018-620

  6. #436
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Pisao sam nekada ranije, više se ne sećam ni kad je to bilo, da je bitan materijal a ne marka. Sve one "jače marke" čije jakne su skuplje koriste Gore-tex materijal. To je za one koji voze po dubokom snegu da i u takvim uslovima ostanu suvi. Tada se obično kupuje jakna koja je kao završni sloj koji štiti od vremenskih uslova. Za rekreativce je po meni vrh materijal Dermizax. On je mlađi brat Gore-tex-a. Ako se ne varam on je do ili oko 20k/20k. Neki od proizvođača koji ga koriste je i japanski Descente. Ja imam nameru da sledeću jaknu kada budem kupovao bude od ovog materijala. Evo malo korisnih linkova da pročitate o metrijalu:

    https://sportofino.com/en/descente-v...ts-dwmogk48-85

    https://www.descente.com/en/features...nd-fabric.html

  7. #437
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Je l Vam to znači da je Dermizax bolji od goretexa ili da je goretex bolji ali je overkill za rekreativce na stazama? Pošto vidim Descente jakne su takođe skupe ako ne i skuplje od recimo spydera koji ima goretex

  8. #438
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Je l Vam to znači da je Dermizax bolji od goretexa ili da je goretex bolji ali je overkill za rekreativce na stazama? Pošto vidim Descente jakne su takođe skupe ako ne i skuplje od recimo spydera koji ima goretex
    Upravo to. Cena govori sama. Gore-tex je bolji od Dermizax-a ali je Dermizax kao što ti reče overkill za rekreativce na stazama. Vidi druge marke koji koriste Dermizax. Mislim da je DareB ili neka druga marka. Descente jakne su skupe ima ih Tref sport ali vidi kada imaju popust tada vredi da se uzme. Može za 20k-30k dinara da se uzme 20k/20k jakna što je po meni dobra cena. Eventualno negde po inostranstvu kada su neki popusti pa još i povraćaj pdv-a da odradiš i onda da ti ispadne jeftinije.

  9. #439
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Mislio sam kakva je marka konkretno, da li generalno pravi dobre proizvode od koji možeš da očekuješ da će raditi ono što piše.
    Konretan model je (https://rs.beosport.com/orbiter-gtx-volcano-201018-620
    Nase iskustvo sa Spyder-om je veoma dobro. Supruga ima jaknu i rukavice vec godinama, cerka je promenila nekoliko pantalona/jakni i sve su bile super. Ne bih se dvoumio da bilo sta njihovo opet uzmem.

    Kao sto su drugi vec rekli, gledaj materijale a firma je po meni neka garancija izrade. I kupuj stvari izmedju aprila i septembra, mnogo je jeftinije. Mi smo jaknu uzeli na snizenju od 75% i to na Floridi. Kad cena ne bi imala presudni uticaj, ja bih licno uzimao Phenix.

  10. #440
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Mislio sam kakva je marka konkretno, da li generalno pravi dobre proizvode od koji možeš da očekuješ da će raditi ono što piše.
    Konretan model je (https://rs.beosport.com/orbiter-gtx-volcano-201018-620
    Licno sam koristio nekoliko godina razlicite stvari od Spyder (hlace, majice pa i rukavice) i nemam nikakvih prituzbi. Naravno, i unutar Spyder-a ima varijacija. Imao sam Spyder hlace od 80EUR i one od 250EUR. Razlika u kvalitetu je evidentna. Ali Spyder kao Spyder je top brend
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •